Pohodový týden v Alpách - Itálie, Švýcarsko - Italský Tibet - Livigno

Během tohoto zájezdu poznáte výjimečný kraj - tzv. Italský Tibet, který se rozkládá v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Hned při příjezdu poznáte, proč údolí dostalo tento název. Nádherné údolí obklopené velkým množstvím "třítisícovek" a ukončené romantickým jezerem Lago di Livigno vás nadchne. Náš hotel leží v srdci kouzelného údolí, ve městečku Livigno, které je obklopené z jedné strany italskými třítisícovkami a na straně druhé švýcarskými velikány. Nacházejí se zde 2-3 lanovky, které využijeme k výjezdu na hřeben hor, odkud podnikneme túry s možností výstupu až do výšky přes 3 000 m n. m. Téměř samozřejmostí je i cesta vlakem na trase vlaku Bernina Express ze švýcarské Pontrasiny do Poschiava, během které uvidíte nádherné panorama Gruppo di Bernina. Dále máme ještě túru na švýcarské straně, a to výstup na vrchol Mont Pers 3 207 m n. m. s pomocí kabinkové lanovky z Berniny. Ubytování je zajištěno v ***hotelu přímo v... Celý popis

Pohodový týden v Alpách - Itálie, Švýcarsko - Italský Tibet - Livigno

Termíny a ceny

29.06. - 06.07.2024 sobota - sobota
polopenze autokarem
18 790 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, vstup do krytého bazénu, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • lanovky cca 75 Eur a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 6 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 600 Kč, jízdenka na vlak na trati Bernina Express 600 Kč

    • Pobytové zájezdy
    • Pobyty na horách

Popis zájezdu

Pohodový týden v Alpách - Itálie, Švýcarsko - Italský Tibet - Livigno

Během tohoto zájezdu poznáte výjimečný kraj - tzv. Italský Tibet, který se rozkládá v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Hned při příjezdu poznáte, proč údolí dostalo tento název. Nádherné údolí obklopené velkým množstvím "třítisícovek" a ukončené romantickým jezerem Lago di Livigno vás nadchne. Náš hotel leží v srdci kouzelného údolí, ve městečku Livigno, které je obklopené z jedné strany italskými třítisícovkami a na straně druhé švýcarskými velikány. Nacházejí se zde 2-3 lanovky, které využijeme k výjezdu na hřeben hor, odkud podnikneme túry s možností výstupu až do výšky přes 3 000 m n. m. Téměř samozřejmostí je i cesta vlakem na trase vlaku Bernina Express ze švýcarské Pontrasiny do Poschiava, během které uvidíte nádherné panorama Gruppo di Bernina. Dále máme ještě túru na švýcarské straně, a to výstup na vrchol Mont Pers 3 207 m n. m. s pomocí kabinkové lanovky z Berniny. Ubytování je zajištěno v ***hotelu přímo v letovisku Livignu ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, sat. TV a telefonem. Vydatná snídaně i opravdu velmi bohatá večeře nasytí opravdu každého. Výhodou je i nově otevřené wellness s bazénem, saunou a možnost nákupu bez daně (hlavně kosmetika, cigarety, alkohol atd.).

Poznámka: Dětská cena platí v doprovodu 2 dospělých osob.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Plzeň (svoz pořádáme od 4 osob).

Dětské slevy: 0 - 3 roky: zdarma, 4 - 10 let: 2 000 Kč, 11 - 15 let: 1 000 Kč (děti ubytované se 2 dospělými).

Stravování: polopenze

Vydatná snídaně i opravdu velmi bohatá večeře nasytí opravdu každého.

Ubytování: hotel ***

Ubytování je v ***hotelu přímo v Livignu ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, sat. TV a telefonem. Výhodou je i vlastní krytý bazén a možnost nákupu bez daně (hlavně kosmetika, cigarety, alkohol atd.).

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách do Itálie přes Švýcarsko.
2. den: příjezd do LIVIGNA, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu a poté jen pár metrů na lanovku na MOTTOLINO. Základní varianta (náročnost 2 z 5; 5 hod., ↑400 m, ↓900 m): výstup na MONTE DELLA NEVE (2 785 m), odkud jsou jedinečné výhledy, zpět až skoro k horní stanici lanovky a dále po cestě č. 115 přes salaše BAITTELDA L‘ABLES do Livigna. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑400 m, ↓400 m): sjezd lanovkou do údolí, večeře.
3. den: snídaně, busem k lanovce CAROSELLO 3000, výjezd lanovkou do výšky 2 798 m a odtud více možností jedinečných túr dle schopností. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↓900 m): okolo jezera LAGO SALIN, sestup do údolí VAL FEDERIA a tímto údolím až k hotelu se zastávkou na salaši ALPE FEDERIA, kde můžete ochutnat místní sýr a při troše štěstí pozorovat i sviště (tuto variantu lze i opačně). Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑400 m, ↓400 m): od horní stanice po hřebeni na VETTA BLESACCIA až k restauraci COSTACCIA (2 368 m), poté zpět k horní stanici lanovky stejnou cestou, sjezd lanovkou do hotelu, večeře.
4. den: snídaně, odjezd busem do švýcarské BERNINY, odtud lanovkou na DIAVOLEZZU (2 973 m), opět možnost dvou tras. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑400 m, ↑250 m): výstup na MONT PERS (3 207 m), odkud jsou fantastické výhledy na PIZ BERNINA, zpět k horní stanici a lanovkou zpět do údolí. Dále lehčí varianta: údolní cestou k jezeru LAGO BIANCO až k busu (1,5 z 5; 3 hod., ↓150 m): vynechán výstup na Mont Pers. Těžší varianta je přechod z Diavolezzy krásným údolím podél kaskád potoka, s neustálými fotogenickými výhledy, přes hranici až do Livignského údolí (2 z 5, 3,5 hod;↑415 m, ↓350 m):, poté večeře.
5. den: snídaně, odjezd busem do průsmyku PASSO FORCOLA (2 315 m), který je zároveň hraničním přechodem mezi Itálií a Švýcarskem. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., 300 m, 600 m): výstup do průsmyku PASSO STRETTA, poté k jedinečnému jezeru LAGO DEL MONTE (2 606 m), kde se otevírají nové pohledy na štíty místních velikánů a pěšky na začátek LIVIGNA, odkud lze odjet místním busem (zdarma) až do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., 300 m): od busu procházka údolím VALLE DELLE FORCOLA až na začátek Livigna, opět místním busem. Těžší varianta (3 z 5; 7 hod., 700 m, 1 000 m): ze základní varianty možný výstup na MONTE BREVA (3 105 m) a napojení zpět na základní variantu večeře - místní speciality.
6. den: snídaně, výjezd autobusem mezi sedla TREPALLE a PASSO DI FOSCAGNO a dále možnost zvolit si zpáteční cestu až do Livigna dle schopností - základní varianta (2,5 z 5; 8 hod., ¬300 m, 400 m): ke kouzelnému jezeru LAGO DI S. GIACOMO DI FRAELE (1 958 m) a poté kolem jezera LAGO DI LIVIGNO až do hotelu, lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., 50 m, 200 m): údolím VAL PILA k jezeru Lago di Livigno až do hotelu, večeře.
7. den: snídaně, dopolední vyklizení pokojů, odjezd do švýcarského POSCHIAVO či italského TIRANA, fakultativně přestup na vlak jedoucí po trase po vlaku BERNINA EXPRESS a odjezd do PONTRESINA s nádhernými výhledy na tento kouzelný kraj (hlavně kolem bílého jezera LAGO BIANCO), busem do ST. MORITZ, ostatní prohlídka vyhlášeného zimního střediska, poté odjezd busem do ČR.
8. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Podobné zájezdy