Řím po italsku + ORVIETO (letecky z Prahy)

Antické památky v ruchu velkoměsta? Malebné italské kopečky s olivovníky? Vyhlášená italská gastronomie? Ano, ano máme! Nejen tyto zážitky vám může nabídnout tento jedinečný zájezd do Říma a mystické Umbrie s fundovaným průvodcem, během kterého poznáte nejzajímavější památky a vyzkoušíte si tradiční italské zvyklosti. Vychutnejte si Řím jako pravý Ital a poznejte zelené srdce Itálie Umbrii! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm... Celý popis

Řím po italsku + ORVIETO (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

červen 2024

06.06. - 10.06.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
21 290 Kč
cena za 5 dní

listopad 2024

07.11. - 11.11.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
21 290 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenku Praha-Řím-Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • zmrzlina,espresso a aperitiv
 • 4x ubytování v hotelu
 • 4x snídaně
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • jízdenka na vlak do Orvieta a zpět
 • vstupné do památek
 • jízdné po Římě
 • doporučené kapesné 250 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 600 Kč

Popis zájezdu

Řím po italsku + ORVIETO (letecky z Prahy)

Antické památky v ruchu velkoměsta? Malebné italské kopečky s olivovníky? Vyhlášená italská gastronomie? Ano, ano máme! Nejen tyto zážitky vám může nabídnout tento jedinečný zájezd do Říma a mystické Umbrie s fundovaným průvodcem, během kterého poznáte nejzajímavější památky a vyzkoušíte si tradiční italské zvyklosti. Vychutnejte si Řím jako pravý Ital a poznejte zelené srdce Itálie Umbrii!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koloseum + Forum Romanum

Dospělý 600.00 Kč
Dítě 1.00 Kč
Student 200.00 Kč

Vatikánská muzea

Dospělý 900.00 Kč
Dítě 550.00 Kč
Student 550.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování v menších pokojích s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Říma. Poté objednaným transferem příjezd na hotel a ubytování. Dle časových možností procházka Římem s průvodcem.
2. den: Den je věnován slavným památkám, jako je Koloseum, Forum Romanum či Kapitol, čeká nás také návštěva čtvrti Trastevere na Tiberském ostrově.  Den zahájíme u  Kolosea , konaly se zde nejen gladiátorské hry a zápasy otroků se zvířaty, ale také námořní bitvy díky možnosti zaplavit arénu vodou. Budeme pokračovat Forem Romanem . Forum Romanum je bývalé politické centrum a nejvýznamější pozůstatek antického Říma. Právě zde stály významné veřejné budovy, baziliky, senát. Zejména v tomto fóru se řečnilo a uzavíraly se významné dohody.  Poté půjdeme na pahorek  Kapitol a na náměstí Campo dei Fiori , známé svými každodenními trhy, kde budete mít možnost nakoupit proslulé italské těstoviny, olivový olej či uzeniny. Po pauze na oběd se vydáme na Tiberský ostrov do malebné  čtvrti Trastevere – typickou svými kavárnami, bary či restauracemi. Dominantou čtvrti je náměstí Piazza di Santa Maria , kde spatříme Baziliku Santa Maria  v Trastevere . Večer budete mít možnost společné večeře v jedné z místních pizzerií.
3. den: Nejprve navštvíme nejmenší stát světa, Vatikán. Po prohlídce nás lahodná italská káva povzbudí k dalšímu dobrodružství. Projdeme se nejen kolem Andělského hradu, zhlédneme Pantheon a hodíme si minci do slavné fontány di Trevi. Po snídaně den zahájíme v nejmenším a nejnavštěvovanější městském státě na světě. Ve  Vatikánu  si prohlédneme Baziliku Svatého Petra , na níž se podílelo mnoho významných umělců své doby – Rafael, Bernini či Michelangelo. Po prohlídce si dáme „na stojáka“ tradiční italské espresso . Nevynecháme ani procházku kolem  Andělského hradu , který se tyčí na pravém břehu řeky Tibery. Hrad je společně s Pantheonem nejzachovalejší památka Říma. Hrad nechal vystavět  římský císař Hadrián a měl sloužit jako rodinné mauzoleum. Poté bylo mauzoleum přestavěno na městskou pevnost, později sídlo sloužilo jako útočiště papežů, ale také jako vězení. Dnes se uvnitř hradu nachází muzeum se sbírkou zbraní, maleb a soch.  Naše procházka bude pokračovat přes náměstí  Piazza Navona ,   nejslavnější barokní římské náměstí, plné místních malířů a umělců. Prohlédneme si Fontánu čtyř řek  od  Berniniho  či Neptunovu kašnu a budeme zde mít prostor i na krátký oběd, jak je u italů zvykem. Vychutnáme si sladkou tečku po obědě v tradiční vyhlášené zmrzlinárně s  pravou italskou zmrzlinu . Odpoledne se společně vydáme k  Pantheonu , který se pyšní jak již bylo zmíněno svou zachovalostí oproti jiným antickým památkám. Římský monument nechal postavit Marcus Vipsanius Agrippa během svého konzulátu v letech 29 až 19 př.n.l. Ale svou dnešní podobu získala až během několika století. Od roku 609 byla stavba zasvěcena Panně Marii a mučedníkům a stala se tak křesťanským chrámem. Díky tomu se Pantheon vyhnul osudu tolika jiných římských chrámů, které byly křesťany zničeny.  Zhlédneme také budovu dolní komory italského parlamentu, Palazzo Montecitorio , a ulici plnou obchůdků  Via del Corso  až dojdeme k proslulé  Fontáně di Trevi . V jednom z místních barů se zastavíme na lehký  aperitiv  a dopřejeme si zde večerní siestu.
4. den: Výlet do malebného italského kraje, Umbrie, který nás okouzlí svým starobylým skalním městem Orvieto.  Ráno pojedeme vlakem do mystické  Umbrie ,   bývalého papežského státu, a navštívíme kouzelné město  Orvieto , jež založili Etruskové a v minulosti sloužilo jako významné ekonomické centrum. Město se rozkládá na sopečném tufu, hornině vzniklé ze sopečného popela vyvrženého během sopečné erupce. Díky ní jsou místní vína považovány za velmi kvalitní s jedinečnou chutí. Zde zhlédneme nejdůležitější památky – pozůstatky chrámu  Tempio del Belvedere , etruskou   Nekropoli  nebo  Dóm Panny Marie  – jednu z nejkrásnějších staveb italské gotiky. Neopomeneme ani studnu   Pozzo di San Patrizio , do které turisté házejí mince, aby se do Orvieta opět vrátili, podobně jako tomu je u Fontány di Trevi v Římě.  Po prohlídce tohoto krásného města na sopečném tufu se vrátíme zpátky do Říma a dle časových možností se projdeme s průvodcem nebo budeme mít možnost zajít někam na společnou večeři či aperitiv.
5. den: Po snídani dle možností letového řádu procházka s průvodcem Římem nebo odjezd transferem na letiště, odlet do Prahy.