Romantické Toskánsko a Cinque Terre - letecky

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 23. září 2020
od 23 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Další zájezd do malebného Toskánska, který propojuje jak historické skvosty, tak přírodně zajímavou oblast Cinque Terre. Cestu do Toskánska si zkrátíte letadlem. Celý popis ...
Romantické Toskánsko a Cinque Terre - letecky

Termíny a ceny

23.09. - 30.09.2020 středa - středa
polopenze letecky (Praha)
23 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka do Itálie
 • transfery
 • autobusová doprava na výlety dle programu
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu*** (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 7x polopenze vč. sklenice vody a vína k večeři

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40.000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení a na vyžádání v CK (příplatek: 3700 Kč)

Popis zájezdu

Romantické Toskánsko a Cinque Terre - letecky

Další zájezd do malebného Toskánska, který propojuje jak historické skvosty, tak přírodně zajímavou oblast Cinque Terre. Cestu do Toskánska si zkrátíte letadlem.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Toskánska , transfer na hotel, ubytování.
2. den: Návštěva nádherných zahrad VILY GARZONI, které patří k nejkrásnějším v celé Itálii. Návštěvníky ohromí nejen schodiště s balustrádami, ale i bazény s vodotrysky lemované pestrými květinovými záhony. LUCCA – elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček. PISA (UNESCO) - prohlídka slavného Piazza dei Miracoli – Š ikmá věž, Baptisterium, Dóm atd.
3. den: SIENA (historické centrum Sieny je pod patronací UNESCO) - město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce je obklopeno 16 paláci, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO) - jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska, jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města.
4. den: Pobyt u moře.
5. den: FLORENCIE (historické centrum je pod patronací UNESCO) – perla Toskánska s monumentálními stavbami florentské renesance – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, Ponte Vecchio přes řeku Arno, kostel Santa Croce s hrobkou Michelangela.
6. den: Celodenní výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ vesniček nad mořem CINQUE TERRE (UNESCO) – tato jedinečná oblast je dostupná pouze vláčky. Navštívíme vesničku VERNAZZA ležící na skalnatém ostrohu, hrad Doria, z něhož se naskýtají pohledy jako z ptačí perspektivy na zátoku i křivolaké uličky. Dále vesničku MANAROLA, její ž barevné domky šplhají vzhůru po skále a z druhé strany ji obklopují malebné vinice. Další možností je RIOMAGGIORE – působivá ukázka architektury této oblasti, kde úzké domy stoupají od mořské hladiny po svazích kopců.
7. den: Pobyt u moře. Pro neposedné možnost výletu místní dopravou do městečka PIETRASANTA – romantické středověké městečko s historickým středem a úzkými uličkami.
8. den: Transfer z hotelu na letiště. Odlet do Prahy.

Podobné zájezdy