To nejlepší z Florencie + ŘÍM (autobusem)

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 19. září 2024

Cena zájezdu

od 14 990 Kč


Podlehněte kouzlu dvou italských měst! Poznejte kolébku západoevropské civilizace - Řím. Florencie vás uchvátí svými uměleckými díly a nádhernou architekturou! Čekají vás nejen antické památky, největší skvosty Florencie a jedinečná atmosféra obou měst. Putujte s námi historií světa a objevte bohatství Florencie a Říma během jediného zájezdu! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v... Celý popis

To nejlepší z Florencie + ŘÍM (autobusem)

Termíny a ceny

19.09. - 23.09.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně autokarem
14 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • 2x ubytování v hotelu
 • 2x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • jízdné ve Florencii, Římě
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 400 Kč

  • Pobytové zájezdy
  • Eurovíkendy

Popis zájezdu

To nejlepší z Florencie + ŘÍM (autobusem)

Podlehněte kouzlu dvou italských měst! Poznejte kolébku západoevropské civilizace - Řím. Florencie vás uchvátí svými uměleckými díly a nádhernou architekturou! Čekají vás nejen antické památky, největší skvosty Florencie a jedinečná atmosféra obou měst. Putujte s námi historií světa a objevte bohatství Florencie a Říma během jediného zájezdu!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koloseum + Forum Romanum

Dospělý 600.00 Kč
Dítě 1.00 Kč
Student 200.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování: hotel

hotel v blízkosti Říma
hotel je dostupný MHD či vlakem do centra města

Program zájezdu

1. den: Odjezd autobusem Radynacestu  z ČR  dle nástupních míst. Ve večerních hodinách přejezd hranice s Rakouskem. Přesné časy budou upřesněny 7 dní před odjezdem.
2. den: Dnes se vydáme poznávat krásy Florencie. Projdeme se náměstím Piazza della Signoria s Neptunovou fontánou a dech nám vyrazí nejen dóm Santa Maria dell Fiore. Brzy ráno příjezd do městečka u Florencie, poté odjezd vlakem do jednoho z nejromantičtějších měst Evropy, Florencie . Nejprve nás zaujme jedna z nejhezčích renesančních budovu Palazzo Strozzi , která sloužila až do roku 1937 jako sídlo bohatého rodiného klanu Strozzi . Nyní jej spravuje samo město a využívá jej převážně ke kulturním akcím všeho druhu. Naše procházka bude pokračovat přes most Ponte Santa Trinita  až k Palazzo Pitti a kostelu Santa Croce . Na Piazza della Signoria uvidíme známou Neptunovu Fontánu od architekta a sochaře Bartolomea Ammannata. Prohlédneme si dům Dante Alighieriho a projdeme se kolem známých památek a historických lákadel jako kostel Santa Maria Novella , nevynecháme ani srdce města náměstí  Piazza Doumo , kostel Santa Maria del Fiore , ikonickou zvonici Campanile di Giotto anebo  Battistero e Cupola di Brunelleschi . Mistrovské skvosty těch nejslavnějších uměleckých jmén nás zavedou až do  Gallerie Uffizi, nejslavnější galerie výtvarného umění na světě,  nebo do  Gallerie dell'Accademia  s největší sbírkou benátského umění. Ve večerních hodinách odjezd do Říma. 
3. den: Čeká nás poznávání věčného města, Říma a nejmenšího městského státu, Vatikánu. Projdeme se po úchvatných památkách italské metropole a chrám sv. Petra, Andělský hrad ale i chrámu všech bohů Pantheonu. Po snídani se nejprve zastavíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě -  nám. sv. Petra  ve Vatikánu  s nádhernou  Berniniho kolonádou. Vstoupíme do  chrámu sv. Petra , kde jsou uloženy ostatky sv. Petra, nad nímž je baldachýn od Berniniho. Uvidíme  Pietu  - dílo teprve 25 letého Michelangela, katedrálu sv. Petra a další památky. Poté se vydáme k  Andělskému hradu , dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nyní je přístupný veřejnosti a uvnitř hradu je museum s cennou kolekci maleb a soch. Překročíme řeku Tiberu  přes  Andělský most s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla , pak navštívíme barokní náměstí -  Piazza Navona, uchvátí nás  Fontána čtyř řek od Berniniho  anebo   kostel sv. Agnese in Agone . Procházku zakončíme u  Pantheonu, chrámu který nám stále připomíná moc a bohatství římské říše.  Návrat na hotel společně anebo individuálně.
4. den: Seznámíme se s nejznámějšmi římskými památkami – Koloseem, Forem Romanem. Vhodíme si minci do Fontány di Trevi a čeká nás také procházka po Španělských schodech. Prohlídku města zahájíme u nejznámějšího symbolu Říma a pradávných časů –  Kolosea , vychutnáme si atmosféru největší a nejvyspělejší říše a civilizace, kterou západní Evropa ve své době zažila. Koloseum se využívalo jednak pro pořádání gladiatorských her, ale také sloužilo i jako místo pro náboženské obřady, popravy, dramatická představení na motivy klasické mytologie anebo rekonstrukce slavných bitev.  Okouzlí také pahorek známý legendou o Romulovi a Remov,  Palatin a Forum Romanum , bývalé politické centrum a nejvýznamější pozůstatek antického Říma. Právě zde stály významné veřejné budovy, baziliky, senát. Zejména v tomto fóru se řečnilo a uzavíraly se významné dohody. Uvidíme i  Konstantinův oblouk , vydáme se k  Bazilice sv. Petra v řetězech  - zde se nalézají okovy, kterými byl spoután sv. Petr v Římě a v Jeruzalémě, zhlédneme náhrobek papeže Julia II. - Mojžíše od Michelangela, vydáme se cestou římských fór -  Césarovo fórum ,  největší Trajánovo fórum  a nevynecháme ani novodobý  památník Viktoria Emanuela II.  Vstoupíme na pahorek  Kapitol , na němž již po staletí sídlí římská samospráva, a z vyhlídky opět zhlédneme úchvatné  Forum Romanum .  S naší výpravou historií a skvosty města pokračujeme rušnou  obchodní třídou Via del Corso k nejslavnější fontáně - Fontána di Trevi , kterou proslavil F. Fellini ve svém Dolce Vita, vhodíme minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma a procházku ukončíme na nejživějším místě v Římě - u  Španělských schodů, proslulých módními přehlídkami  - a ukážeme si jednu z nejdražších ulic na světě -  Viu Condotti , kde se nachází butiky slavných italských návrhářů. Noční přejezd autobusem Radynacestu  do ČR.
5. den: Návrat do ČR .