To nejlepší z Říma + VITERBO + STAROVĚKÉ VITORCHIANO (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
3 termíny od 18. dubna 2024

Cena zájezdu

od 22 590 Kč


Všechny cesty vedou… do Říma. U Kolosea pocítíte dávnou atmosféru zápasů gladiátorů. Z Kapitolu uvidíte Řím jako na dlani. Projdete se po Španělských schodech a vhodíte si minci do Fontány di Trevi. Dáte si espresso, vyhlášené gelato a večer zpříjemníte sklenkou aperitivu. Poznáte Vatikán i historické perly Viterba a Vitorchiana. Vyrazte za novými zážitky – dobijte energii v Itálii! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto... Celý popis

To nejlepší z Říma + VITERBO + STAROVĚKÉ VITORCHIANO (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

duben 2024

18.04. - 22.04.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
22 590 Kč
cena za 5 dní

květen 2024

23.05. - 27.05.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
22 590 Kč
cena za 5 dní

říjen 2024

17.10. - 21.10.2024 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
22 590 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Řím – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 4x ubytování
 • 4x snídaně
 • zmrzlina, espresso a aperitiv
 • doprava dle programu (Viterbo a Vitorchiano)
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • doporučené kapesné cca 250 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 600 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Říma + VITERBO + STAROVĚKÉ VITORCHIANO (letecky z Prahy)

Všechny cesty vedou… do Říma. U Kolosea pocítíte dávnou atmosféru zápasů gladiátorů. Z Kapitolu uvidíte Řím jako na dlani. Projdete se po Španělských schodech a vhodíte si minci do Fontány di Trevi. Dáte si espresso, vyhlášené gelato a večer zpříjemníte sklenkou aperitivu. Poznáte Vatikán i historické perly Viterba a Vitorchiana. Vyrazte za novými zážitky – dobijte energii v Itálii!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koloseum + Forum Romanum

Dospělý 600.00 Kč
Dítě 1.00 Kč
Student 200.00 Kč

Cestovní pojištění: Slavia A - Travel Standart + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

3* hotel v blízkosti centra Říma
hotel je dostupný autobusem nebo jinou MHD do centra města

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy. Po příletu přesun na ubytování a případná první procházka Římem. Dle letového řádu odlet z Prahy . Poté odjedeme objednaným transferem na hotel, kde se ubytujeme. Pokud nám to časové možnosti dovolí, vydáme se na první společnou procházku Římem, při které zcela jistě pochopíte, proč se mu říká „věčné město“.
2. den: Dnešek bude věnován procházce kolem Kolosea, římských fór včetně slavného Fora Romana. Neopomeneme si hodit minci do Fontány di Trevi a projdeme se po slavných Španělských schodech. Naše ráno začneme u Kolosea, jednoho z nejikoničtějších a nejznámějších symbolů Říma. Tento monumentální amfiteátr, který se tyčí nad Římem, je považován za jedno z nejvýznamnějších děl antické architektury. Bylo postaveno v 1. století n. l. a sloužilo jako místo pro zábavu a divadlo, především pro gladiátorské zápasy  nebo divoké zvířecí soutěže. Jeho obrovská kapacita umožňovala až 50 000 diváků sledovat tyto ohromující podívané. Odtud se vydáme ke Konstantinovu oblouku, půjdeme cestou římských fór – Caesarovo forum, největší Trajánovo forum i novodobý památník Viktora Emanuela II.  Poté vystoupáme ke Kapitolu, kde z vyhlídky uvidíme Forum Romanum a Palatin v celé svojí kráse. Naší další zastávkou bude Fontána di Trevi, kterou proslavil F. Fellini ve svém Dolce Vita. Vrcholným momentem návštěvy fontány je házení mincí přes rameno do vody . Podle místní tradice, pokud hodíte minci přes levé rameno do fontány, zajistíte si návrat do Říma. Druhá mince slibuje nalezení lásky a třetí mince zaručuje svatbu. Nejenže je to fascinující rituál, ale každý rok se z fontány vybere obrovské množství mincí, které jsou následně použity na dobročinné účely. Procházku ukončíme na nejživějším místě v Římě – u Španělských schodů, místě plném luxusních butiků a historických budov. Schody samotné jsou ukázkou špičkového řemeslného umění a nabízejí vynikající místo pro odpočinek a pozorování okolního dění.
3. den: Čeká nás návštěva Vatikánu. Prohlédneme si interiéry chrámu sv. Petra s Pietou od Michelangela. Vyrazíme na procházku po Andělském mostě a den zakončíme u Pantheonu. Celý den strávíme ve Vatikánu. Vatikán je jedinečný stát, který je sídlem papeže a centrem katolické církve. Je to nejmenší suverénní stát na světě, ale svým významem a bohatstvím zaujímá obrovskou roli ve světě náboženského a kulturního dědictví. Prohlídku zahájíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě – náměstí sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou. Hlavním lákadlem Vatikánu je chrám svatého Petra, největší katolický kostel na světě. S jeho impozantním interiérem, majestátní kupolí a bohatou historií je to místo, které již nikdy nezapomeneme. Prohlédneme si slavnou Pietu od Michelangela a zájemci vystoupí na kupoli, odkud se nám naskytne úchvatný výhled na Vatikán a celý Řím. Vydáme se také k Andělskému hradu, dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou je Andělský most s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla , jímž se projdeme a budeme pokračovat na kouzelné barokní náměstí   Piazza Navona s Fontánou čtyř řek od Berniniho či kostelem sv. Agnese in Agone. Procházku zakončíme u Pantheonu. Pantheon je ohromující antický chrám , postavený kolem roku 125 n. l. Tento architektonický skvost zaujímá významné místo v dějinách a představuje vrchol antického římského inženýrství.
4. den: Dnes se vypravíme do Viterba, města s etruskými kořeny a bývalého sídla papežského dvora. Poté navštívíme Vitorchiano. Projdeme se jeho uličkami, kde na nás dýchne středověká atmosféra. Po snídani vyrazíme transferem do Viterba, které je jedinečné stupněm a rozsahem dochování charakteru 12. a 13. století. Mnohé nejstarší stavby, především kostely, jsou postaveny na antických ruinách. Uvidíme například románský dóm San Lorenzo ze 12. století, který ukrývá impozantní interiér a umělecká díla, jako jsou fresky a sochy. Projdeme se k Papežskému paláci , který sloužil jako sídlo papežů během 13. století. Budeme obdivovat jeho nádhernou architekturu, na Piazza Plebiscito nemineme Palazzo dei Priori . Po prohlídce opustíme Viterbo a vydáme se do Vitorchiana , malebného městečka v okolí. Během cesty budeme obdivovat italskou krajinu, která je plná vinic, olivových hájů a malebných vesniček. Vitorchiano je známé svou dobře zachovanou středověkou architekturou a historickými památkami. Během prohlídky městečka budeme moci obdivovat mimo jiné  Rocca Albornoziana  – impozantní pevnost postavenou ve 14. století , která nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.  Historické centrum Vitorchiana je vystavěno na skále, uličky jsou dlážděné a atmosféra místa je neskutečná. K večeru odjedeme zpět do Říma.
5. den: Po snídani dle možností a v závislosti na letovém řádu procházka s průvodcem Římem nebo odjezd transferem na letiště, odlet do Prahy.