Toskánsko letecky

Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 1. října 2024

Cena zájezdu

od 26 190 Kč 26 990 Kč


Krátkodobý letecký poznávací zájezd do Itálie Vám umožní poznání jedné z nejkrásnějších oblastí nejen Itálie, ale celé Evropy - Toskánska. Nádherná kopcovitá krajina porostlá štíhlými vysokými cypřiši, ve které se jsou malebně umístěna světoznámá historická města, jako je Florencie nebo San Gimignano. Celý popis

Termíny a ceny

01.10. - 06.10.2024 úterý - neděle
snídaně letecky (Praha)
Sleva 3% 26 990 Kč 26 190 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu do Itálie
 • transfery
 • autobusovou dopravu na výlety dle programu
 • průvodce
 • 5x ubytování v hotelu *** v oblasti Toskánska (nejpravděpodobněji Montecatini, dvoulůžkové pokoje v příslušenstvím)
 • 5x polopenzi.

Cena nezahrnuje

 • vstupné, pobytovou taxu

Výlety

 • 1/1 pokoj (příplatek: 3800 Kč)
 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 590 Kč)

  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Popis zájezdu

Toskánsko letecky

Krátkodobý letecký poznávací zájezd do Itálie Vám umožní poznání jedné z nejkrásnějších oblastí nejen Itálie, ale celé Evropy - Toskánska. Nádherná kopcovitá krajina porostlá štíhlými vysokými cypřiši, ve které se jsou malebně umístěna světoznámá historická města, jako je Florencie nebo San Gimignano.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Toskánska , transfer na hotel, ubytování.
2. den: FLORENCIE (historické centrum je pod patronací UNESCO) – perla Toskánska s monumentálními stavbami florentské renesance – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, Ponte Vecchio přes řeku Arno, kostel Santa Croce s hrobkou Michelangela.
3. den: LUCCA – elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček. PISA (UNESCO) - prohlídka slavného Piazza dei Miracoli – Šikmá věž, Baptisterium, Dóm atd.
4. den: SIENA (historické centrum Sieny je pod patronací UNESCO) - město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce je obklopeno 16 paláci, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO) - jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska, jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. VOLTERRA – město alabastru, které dosáhlo svého největšího rozkvětu za Etrusků. Krásné městské bány, impozantní středověké paláce, katedrála.
5. den: Celodenní výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ vesniček nad mořem CINQUE TERRE (UNESCO) – tato jedinečná oblast je dostupná pouze vláčky. Přijedeme do obce LEVANTO, odtud možnost vláčkem (kdo by nechtěl na pěší tuistiku, může zůstat v Levantu, pěkné městečko) do obce MONTEROSSO a dále některý z úseků nádherné pěší trasy Cinque Terre – krásné výhledy na romantická městečka u moře, skalnaté pobřeží, romantické zátoky.
6. den: Transfer z hotelu na letiště. Odlet do Prahy. Pořadí navštívených míst může být změněno.