Velký okruh Jamajkou

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 30. ledna 2025

Cena zájezdu

od 115 990 Kč


Termíny a ceny

30.01. - 14.02.2025 čtvrtek - pátek
snídaně letecky (Praha)
115 990 Kč
cena za 16 dní (14 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Montego Bay – Praha včetně letištních tax
 • 7x nocleh se snídaní v hotelech střední kategorie během okruhu
 • 3x nocleh v hotelu RIU Negril s All Inclusive nebo podobném (za příplatek je možné si vybrat jakýkoliv jiný hotel)
 • veškeré transfery během okruhu
 • vstupy dle programu
 • slovenského delegáta během okruhu

Cena nezahrnuje

 • vstupy nad rámec programu
 • spropitné během okruhu
 • pojištění

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Velký okruh Jamajkou


Program zájezdu

1. den: PRAHA – MONTEGO BAY – OCHO RIOS: Odlet s přestupem na Jamajku. Přílet do Montego Bay, uvítání na letišti a transfer do hotelu v Ocho Rios. Nocleh v Ocho Rios. 
2. den: DUNN´S RIVER FALLS - NINE MILE: Snídaně. Přejezd k nejznámějším vodopádům Jamajky Dunn’s River Falls. Na tyto kaskádovité vodopády s přírodními jezírky je možné vyšplhat za doprovodu místního průvodce proti proudu řeky. Následuje cesta do Nine Mile, kde se narodil a je pohřben Bob Marley.  Cesta vede „zeleným tunelem“ kapradinovým údolím Fern Gully s pozorováním místní fauny a flóry. Návštěva lokální rybářské zátoky. Nocleh v Ocho Rios.
3. den: PORT ANTONIO: Snídaně. Přejezd podél scénického severního pobřeží s mnoha banánovými plantážemi na východ směrem k Port Antoniu. Příjezd do Frenchman’s Cove, malé zátoky s překrásnou menší bílou písečnou pláží. Následuje výlet do jednoho z nejkrásnějších míst Jamajky Blue Lagoon - Modré laguny, známé ze stejnojmenného filmu, projížďka loďkou a možnost koupání. Přejezd do Port Antonio, procházka městem a ubytování.
4. den: BLUE MOUNTAINS: Snídaně. Výlet do pohoří Blue Mountains, odkud pochází jedna z nejkvalitnějších káv světa. Návštěva místního farmáře na jeho kávové plantáži, seznámení se s procesem zpracování kávy, ochutnávka, možnost zakoupení kávy. Poté prohlídka typické rastafariánské vesničky vysoko v horách. Fakultativně možnost výletu do Strawberry Hill, odkud je nádherný výhled na Kingston a hory Blue Mountain.
5. den: KINGSTON - TREASURE BEACH: Snídaně. Odjezd do hlavního města Jamajky Kingstonu, správního centra Jamajky, návštěva zahrady koloniálního domu Devon House. Přejezd na jih ostrova do  Treasure Beach.
6. den: LOVERS LEAP – NEGRIL: Snídaně. Následuje návštěva továrny na výrobu rumu Appleton, s ochutnávkou. Během exkurze se dozvíte, jak se z cukrové třtiny získává melasa, která následně prochází kvašením, destilací a zráním.
7. den: BLACK RIVER: Snídaně. Návštěva jednoho z nejkrásnějších vodopádů Jamajky YS Falls se soustavou několika vodních kaskád, které se nacházejí mezi vápencovými srázy, obklopené bujnou vegetací s možností koupání.  
8. den: YS FALLS: Snídaně. Přejezd k jihozápadnímu pobřeží Jamajky, projížďka motorovým člunem po nejdelší řece Jamajky Black River. Pozorování krokodýlů, vodních ptáků a mnoha mangrovníků na březích řeky s černým dnem. Poté transfer do Negrilu podél jihovýchodního pobřeží Jamajky. Ubytování v hotelu.
9. - 13. den: NEGRIL: Pobyt v nejznámějším letovisku Jamajky – v Negrilu na východním pobřeží v hotelu s All Inclusive. Volno na koupání, vodní sporty.
14. den: ODLET DO PRAHY: Snídaně. Volno na koupání, opalování, vodní sporty či nákup posledních suvenýrů. Odpoledne transfer na letiště v Montego Bay a odlet do Prahy.
15. - 16. den: PŘÍLET DO PRAHY: