Namibie Wonderland - Fly & Drive

Termíny a ceny

01.07. - 31.10.2024 pondělí - čtvrtek
vlastní vlastní
73 990 Kč
cena za 123 dní (15 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • 15 x ubytování 3-4* se snídaní & 5x večeře
 • Pronájem vozu Europcar, Group U, Classic Max, Toyota Fortuner či podobný 4x4, Automatic, Zero Excess (0 spoluúčast), v ceně 1x další řidič & GPS, neomezené km, veškeré daně Aktivity v ceně
 • Cheetah safari and sundowner & Morning Bushman Walk
 • Fish River Canyon Lodge: Sundowner Drive
 • Kolmanskop Ghost Town (vstupné)
 • Plavba za lachtany ve Swakopmund/Walvis Bay – včetně snack

Cena nezahrnuje

 • leteckou přepravu z/do Namibie
 • služby delegáta I spropitné I vstupy do národních parků
 • stravování jinak než uvedeno I benzín, mýtné, parkovné
 • víza do Namibie na místě za cca $80
 • benzín (diesel), parkovné
 • contract fee v rámci pronájmu vozu splatný na místě (cca R150 = 190.-Kč)

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Namibie Wonderland - Fly & Drive


Program zájezdu

1. den: PŘÍLET DO WINDHOEK: Po příletu imigrační formality, výměna peněz, půjčení vozu... KALAHARI DESERT: ...odjezd do Bagatelle Kalahari Game Ranch, ubytování, Cheetah feeding & Sundowner (18:30-19:30).
2. den: FISH RIVER CANYON: Bushman walk (07:00-08:30). Cesta do Fish River, během tří hodin se ocitneme v divoké krajině rezervace Ritchveld a na dosah Hadí řeky, která nám záhy odhalí produkt své tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Po ubytování odjezd na působivé vyhlídky na Hraně kaňonu. Bushman walk (07:00) → Fish River Lodge → odpoledne sundowner drive
3. den: FISH RIVER CANYON: Procházky po hraně, bazén, fakultativně půldenní (4-5h) nebo celodenní (8-10h) pěší výlet do kaňonu s průvodcem (červen až konec října), horská kola...
4. den: AUS – LUDERITZ: Ráno odjezd přes poušť Namib do přímořského Luderitz, živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Cestou zastávka v Aus s nádhernou budovou nádraží (dobré jídlo). Odpoledne prohlídka města, odkud do světa proudí diamanty z oblasti Sperrgebiet. Den můžete zakončit posezením v některé z četných restaurací a za hřejivého západu slunce.
5. den: TAJEMNÝ KOLMANSKOP – DIAS POINT: Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala fascinující diamantová horečka. Pak návštěva mysu Diaz s koloniemi plameňáků a památným křížem slavného mořeplavce. Odjezd do Aus, cestou zastávka v Garub, kde snad v okolí spatříme stáda divokých koní. Pak kolem překrásných hor Tiras Mountains přejezd do Helmeringhausen.
6. den: SESRIEM : Přejezd do Sesriem. Cestou možnost návštěvy Duwisib Castle (hradu v poušti). Odpoledne po ubytování se můžete vydat do nedalekého Solitaire na legendární jablkový koláč do místní německé pekárny, restaurace či jen tak na pivo.
7. den: SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON: Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími v paprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů - jezdí jako shuttle za cca R180/os - bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei a Deadvlei neboli magického shromaždiště vody (můžete zkusit ve svém voze, ale opatrně...., pokud zapadnete, někdo vám pomůže). Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Po návratu z parku se ještě vydejte na objevnou a nenáročnou výpravu k malému - zato však půvabnému kaňonu Sesriem.
8. den: SOLITAIRE - OBRATNÍK KOZOROHA: Cestou do Swakompund překročíme obratník Kozoroha a zastavíme v kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná překážka brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu.
9. den: SWAKOPMUND & PLAVBA: Ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním lachtanů, delfínů a mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Pak zastávka na hraně rozervané Měsíční krajiny - Moon Landscape. Návrat do Swakopmund přezdívanému spící kráska. Můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.
10. den: SPITZKOPPE: Dnes si vychutnáme neuchopitelnou nádheru Namibské pouště. Přesun k žulové hoře Spitzkoppe (prohlídka. túra), která jako maják v moři písku ukazuje cestu zbloudilým cestovatelům a dojezd do těsné blízkosti pohoří Brandberg (večeře).
11. den: BRADBERG: White Lady Painting & Himba: Měkký úsvit nás zastihne v úpatí pohoří Brandberg. Pěšky (cca 1,5 h) se vydáme k White Lady Painting – záhadným křováckým malbám starým více než 2000 let. Přesun do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, které skrývají své půvaby krátkými koženými sukénkami a „myjí“ se kouřem kadidel. Přejezd do těsné blízkosti NP Etosha.
12. den: ZEMÍ PŘELUDŮ (safari v Etosha NP): Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní safari v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků.
13. den: SAFARI V ETOSHA NP: Celodenní safari v Etosha NP
14. den: SAFARI V ETOSHA NP: Poslední celodenní safari v rezervaci Etosha NP. Odpoledne dojezd k západní bráně a nocleh v Namutoni Camp.
15. - 123. den: HOBA METEORIT – WINDHOEK: Ráno přejezd k osadě Grootfontein, kde navštívíme největší meteorit světa Hoba. Váží 60 tun a zavítal k zemi před 80 tisíci lety. Následuje odjezd do Windhoek.