Nejlepší z Jižní Afriky

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 2. února 2025

Cena zájezdu

od 73 990 Kč


Termíny a ceny

srpen 2024

08.08. - 17.08.2024 čtvrtek - sobota
snídaně letecky (Praha)
73 990 Kč
cena za 10 dní (7 nocí)

říjen 2024

25.10. - 03.11.2024 pátek - neděle
snídaně letecky (Praha)
73 990 Kč
cena za 10 dní (6 nocí)

únor 2025

02.02. - 11.02.2025 neděle - úterý
snídaně letecky (Praha)
73 990 Kč
cena za 10 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu na trase: Praha – Johannesburg – Kapské Město – Praha a letištní poplatky
 • 7x nocleh kategorie 3* se snídaní
 • 1x oběd, 2x večeře
 • dopravu klimatizovaným mikrobusem/busem
 • služby českého průvodce
 • odnos zavazadel v hotelech a na letištích
 • vstupy: Ústavní soud Johannesburg (Constitution Hill), privátní rezervace v oblasti Kruger NP, Cape Point NP, Voortrekker Monument, Panorama Route (Bourkes Luck Potholes, Berlin Falls, Three Rondavels), Chapman’s Peak
 • safari: 4x safari 4x4 (po cca 3 hod) 5. a 6. den programu

Cena nezahrnuje

 • fakultativní vstupy a výlety
 • spropitné

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Nejlepší z Jižní Afriky


Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet skupiny z Prahy do Johannesburgu.
2. den: JOHANNESBURG: Přílet dopoledne. Následuje krátká okružní jízda městem s několika zastávkami a vyhlídkovými body a návštěvou černošského předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Přejezd do Pretorie, nocleh.
3. den: JOHANNESBURG – PRETORIA: Návštěva Voortrekker Monument – památníku bitvy u Blood River. Následuje prohlídka hlavních zajímavostí metropole JAR. Zastávka na náměstí Church Square a u vládních budov Union Buildings. Odpoledne cesta krajinou Východního Transvaalu a návštěva zlatokopecké osady Pilgrim’s Rest s pozůstatky tramvajové dráhy, kterou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocleh v Graskop či jeho blízosti.
4. den: BLYDE RIVER CANYON: Putování pohořím Drakensberg. Návštěva Three Rondavel’s, vyhlídky na ohromující Blyde River Canyon – 3. největší kaňon světa. Následuje Božské okno s výhledy do hlubiny, návštěva Bourke's Luck Potholes s výtvory řeky Treur a zastávka u vodopádů Lisboa či Berlin. Ubytování v rezervaci Karongwe.
5. den: SAFARI V KARONGWE (KRUGER NP): Brzy ráno safari v Karongwe Game Reserve či jiné soukromé rezervaci, která je součástí tzv. Velkého Krugerova parku. Při troše štěstí uvidíte Velkou pětku a řadu dalších zvířat. Odpolední čaj a další safari 4x4 s rangerem. Po večeři si vychutnáte africkou divočinu v atmosféře praskajícího ohně. Nocleh.
6. den: PŘESUN DO JOHANNESBURGU: Před úsvitem další safari v rezervaci. Po snídani přejezd do Johannesburgu... ODLET DO KAPSKÉHO MĚSTA: ...a odlet do Kapského Města.
7. den: MYS DOBRÉ NADĚJE: Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje. Cestou výpravná plavba k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay. Pak cesta horským pasem Chapman´s Peak k Mysu dobré naděje, Vedle dramatického setkání pevniny s oceánem přijde zastávka v Simon’s Town s kolonií tučňáků (vstupy fakult.) Nocleh v Kapském Městě.
8. den: ZEMĚ VÍNA: Dopoledne prohlídka města s rušným tržištěm Greenmarket a pestrobarevnou čtvrtí Bo-Kaap. Vyjedeme lanovkou (fakult.) na Stolovou horu , odkud spatříte Kapské Město z jiné perspektivy. Odpoledne výlet na vinice v okolí Stellenbosch s ochutnávkou skvělého vína.
9. den: KAPSKÉ MĚSTO: Volné dopoledne lze strávit nákupy na promenádě Victoria & Alfred Waterfront. Odpoledne transfer na letiště v Kapském Městě a odlet do Prahy.
10. den: PŘÍLET DO PRAHY: