Jordánským královstvím s polopenzí a vstupy v ceně

Jordánsko je jednou ze zemí Orientu, kterou navštěvují zatím spíše malé skupiny cestovatelů. Toto pouštní království přitom skrývá velké množství památek, které postupně navštívíme včetně světoznámé Petry, antického skvostu zvaného Jerash, bájného území Wadi Rum. Kromě těchto velmi známých památek poznáte i naše tajné tipy v podobě termálních skalních lázní či návštěvu restaurace v jeskyni staré již 60 milionů let. Samozřejmostí bude i koupání v Mrtvém moři, které je nejnižší odkrytým místem na zemském povrchu. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší hotely s bohatou polopenzí a po celou dobu bude přítomen náš zkušený průvodce. Poznámka: realizujeme ve skupině 8 - 14 osob. Odlet Praha nebo Vídeň dle letového řádu letecké společnosti pro rok 2024. Celý popis

Jordánským královstvím s polopenzí a vstupy v ceně

Termíny a ceny

březen 2024

17.03. - 24.03.2024 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
48 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

květen 2024

05.05. - 12.05.2024 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
49 490 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

říjen 2024

06.10. - 13.10.2024 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
48 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Vídeň nebo Praha - Ammán - Vídeň nebo Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 6 500 Kč, transfery z a na letiště a dle programu, 6x ubytování v 3-4* hotelu, 1x v pouštních stanech s klimatizací a soc. zařízením, 7x polopenze, všechny vstupy dle programu, turistické vízum do Jordánska, pobytová taxa, místní průvodce a česky hovořící vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupy mimo program, fakultativní programy, bakšišné a vše, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 800 Kč, do 85 000 Kč za 1 550 Kč

    • Poznávací zájezdy
    • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

Jordánským královstvím s polopenzí a vstupy v ceně

Jordánsko je jednou ze zemí Orientu, kterou navštěvují zatím spíše malé skupiny cestovatelů. Toto pouštní království přitom skrývá velké množství památek, které postupně navštívíme včetně světoznámé Petry, antického skvostu zvaného Jerash, bájného území Wadi Rum. Kromě těchto velmi známých památek poznáte i naše tajné tipy v podobě termálních skalních lázní či návštěvu restaurace v jeskyni staré již 60 milionů let. Samozřejmostí bude i koupání v Mrtvém moři, které je nejnižší odkrytým místem na zemském povrchu. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší hotely s bohatou polopenzí a po celou dobu bude přítomen náš zkušený průvodce.

Poznámka: realizujeme ve skupině 8 - 14 osob. Odlet Praha nebo Vídeň dle letového řádu letecké společnosti pro rok 2024.

Stravování: polopenze

7x snídaně, 7x večeře.

Ubytování: hotel

6x hotely kategorie 3 - 4* (2x Madaba nebo Ammán, 2x Petra, 2x Mrtvé moře), 1x pouštní stan (s klimatizací a soc. zařízením).

Program zájezdu

1. den: odlet z Vídně nebo Prahy do AMMÁNU, z letiště přejezd na ubytování v oblasti Madaba (2 noci).
2. den: ráno po snídani odjedeme do starobylého města JERASH, kterému se přezdívá "Město 1000 sloupů" asi 40 kilometrů severně od Ammánu. Jedná se o největší archeologické naleziště v Jordánsku (pod záštitou UNESCA) a nejlépe zachovaný příklad římské civilizace. Město je známé starými řecko-římskými ruinami a ohlíží se za historií lidského osídlení více než 6500 let. Fontány s věžemi a branami, dlážděné kolonádové ulice, velká veřejná náměstí a lázně tvoří panoráma města a přenesou vás zpět v čase! Poté budete pokračovat do GILEADSKÝCH HOR, známých z Bible do pevnosti AJLOUN, hradu postaveného za Saladina a používaného k obraně a přenosu zpráv. Později odpoledne návrat zpět na ubytování do Madaby, večeře.
3. den: po snídani odjezd na horu NEBO. Z tohoto 840 m vysokého vrcholu prý Mojžíš viděl zaslíbenou zemi, na kterou by sám nikdy neměl vkročit. Poté budeme pokračovat do MADABY. Při stavbě kostela sv. Jiří v roce 1884 zde byla nalezena mapa, která byla vyrobena ze 2 milionů mozaikových kamenů s vyobrazením Svaté země s okolím z roku 560 n. l. Mapa se původně skládala z cca dvou miliónů kamínků a měla rozměr 25×6 metrů, dodnes se však dochovala pouze jedna třetina. Mapa zobrazuje Sinaj, řeku Jordán a Nil, Jeruzalém, Mrtvé moře i Středozemní moře. Na oběd se můžete stavit v restauraci Mrah Salameh, která byla vybudována v 60 mil. let staré jeskyni. Poté přejezd do termálů jen 30 minut od Mrtvého moře. Termály nabízí venkovní bazén a lázně umístěné přímo pod vřídelním vodopádem. Jsou obklopené horami a vodopády (včetně vodopádu Family and Ladies s teplotou 65°C) a nabízí přímý vstup do bazénu (30 - 37°C), ve kterém si můžete zaplavat. Říká se, že i Herodes Veliký se koupal v jejich léčivých vodách. Přejezd na ubytování k Mrtvému moři, večeře.
4. den: po snídani ještě chvilka relaxace v bazénu s jedinečnými a dech beroucími výhledy na velkolepou horskou krajinu. Minibusem budeme pokračovat kolem soutěsky WADI MUJIB, kde na vyhlídkách budeme obdivovat co vše dokáže vytvořit voda. Než dorazíme na ubytování, zastavíme se v SÍK AL-BÁRIDU (Malá Petra). Je to 400 metrů dlouhý kaňon, ústící do skalního náměstí s hrobkou, která ještě nebyla kompletně archeology prozkoumána. Po prohlídce této krásy téměř bez turistů pojedeme až k WADI MUSA (PETRA), kde se ubytujeme na 2 noci, večeře.
5. den: dnes nás čeká celodenní prohlídka starodávného města PETRA. Pískovcové město perfektně skryté mezi skalami a údolími bylo původně založeno jako pohřebiště asi v 2 stol. př. n. l. a v době největší slávy ve městě žilo asi 30 000 osob. Krásu tohoto místa v novější době objevili i filmové štáby, natáčel se zde např. Indiana Jones. Nejdříve pěšky soutěskou SÍK k ukrytému skvostu celého komplexu, který se před vámi objeví zcela nečekaně - AL-KHAZNEK neboli Pokladnici. Odtud se poté vydáme na průzkum dalších částí celého naleziště, kde navštívíme například římské divadlo, královské hrobky či obtiskové hroby. Celý areál je zapsán na seznamu UNESCO. Zpět částečně na koňském hřbetu. Večeře a nocleh. Po večeři (za poplatek) procházka při svíčkách tímto báječným skalním městem.
6. den: po snídani se rozloučíme s Petrou a přejedeme jižněji do krásného údolí WADI RUM, které je též známé pod názvem "Měsíční údolí" a do povědomí západního světa se dostalo díky Lawrencovi z Arábie. Po poušti a skalnatých horách nás provedou místní beduíni a čeká nás 2 hodinová jízda jeepem labyrintem skal. Obdivovat budeme hru barev písku a okolních skal, tajemné petroglyfy - odkazy v jazyce, kterému dnes již nikdo nerozumí či ruiny nabatejského chrámu. Pískovcové skály zde díky erozi mají fantaskní tvary, které probudí vaši představivost. Odpoledne se ubytujeme v pohodlných pouštních stanech (klimatizace, vlastní soc. zařízení) a budeme si moci užívat neopakovatelnou atmosféru noclehu v poušti s výhledem na hvězdy nejen při večeři, ale i při večerní procházce s průvodcem. Pozorování hvězd patří mezi nezapomenutelný zážitek. Za poplatek vyjížďka na velbloudech.
7. den: brzo ráno je téměř povinností pozorovat východ slunce, který nadchne svojí autentičností. Po snídani odjezd k MRTVÉMU MOŘI, kde bude dostatek času na relaxaci před odletem domů. Budeme ubytováni přímo u břehu tohoto "moře" s vlastní pláží. Jedná se o bezodtokové jezero, které se nachází 422 m pod hladinou moře. Je známý svým vysokým obsahem soli, a proto má léčivé vlastnosti při respiračních a kožních onemocněních. Unikátní je také zážitek z koupání v silně slané a na minerály bohaté vodě, ve které se nemůžete utopit. Nocleh, večeře.
8. den: snídaně, transfer na letiště a odlet zpět na letiště do Vídně nebo Prahy.

Podobné zájezdy