Pohoda u moře v Jordánsku s památkami UNESCO, polopenzí a vstupy v ceně

Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: polopenze
1 termín od 13. října 2024

Cena zájezdu

od 50 990 Kč


Jordánské hášimovské království vás ohromí pohostinností místních obyvatel a skrývá mnoho historických i přírodních klenotů. Během naší cesty poznáme ty nejkrásnější památky – starodávné skalní město Petra, mozaiky ve městě Madaba, vystoupáme na horu Nebo, ze které Mojžíš spatřil "Zemi zaslíbenou", necháme se nadnášet vodou v Mrtvém moři, pojedeme po stopách Lawrence z Arábie do okouzlujícího údolí Wadi Rum a na závěr strávíme příjemné 4 dny na jihu Jordánska u Rudého moře v blízkosti zdejšího letoviska Aqaba, které je vyhlášené díky svému bohatému podmořskému životu. Během poznávací části zájezdu budeme ubytování v 3* hotelech, při pobytu u moře strávíme příjemné dny v 4* hotelu v blízkosti pláže. Samozřejmostí je po celou dobu zájezdu ubytování s polopenzí. Zájezd si naplno užijeme ve skupině do 14 osob. Poznámka: Nástupní místa: Praha nebo Vídeň dle letového řádu. Celý popis

Pohoda u moře v Jordánsku s památkami UNESCO, polopenzí a vstupy v ceně

Termíny a ceny

květen 2024

24.05. - 03.06.2024 pátek - pondělí
polopenze letecky (Praha)
50 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

říjen 2024

13.10. - 23.10.2024 neděle - středa
polopenze letecky (Praha)
50 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Vídeň nebo Praha – Ammán – Vídeň nebo Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 6 500 Kč, transfery z a na letiště a dle programu, 5x ubytování v 3* hotelu, 1x klimatizované stany , 4x ubytování v 4* hotelu, 10x snídaně, 10x večeře, vstupy dle programu, turistické vízum do Jordánska, pobytovou taxu, místní průvodce a česky/slovensky hovořící vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupy mimo program, fakultativní programy, bakšišné a vše, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 100 Kč, do 85 000 Kč za 1 850 Kč

    • Pobytové zájezdy
    • Exotika

Popis zájezdu

Pohoda u moře v Jordánsku s památkami UNESCO, polopenzí a vstupy v ceně

Jordánské hášimovské království vás ohromí pohostinností místních obyvatel a skrývá mnoho historických i přírodních klenotů. Během naší cesty poznáme ty nejkrásnější památky – starodávné skalní město Petra, mozaiky ve městě Madaba, vystoupáme na horu Nebo, ze které Mojžíš spatřil "Zemi zaslíbenou", necháme se nadnášet vodou v Mrtvém moři, pojedeme po stopách Lawrence z Arábie do okouzlujícího údolí Wadi Rum a na závěr strávíme příjemné 4 dny na jihu Jordánska u Rudého moře v blízkosti zdejšího letoviska Aqaba, které je vyhlášené díky svému bohatému podmořskému životu. Během poznávací části zájezdu budeme ubytování v 3* hotelech, při pobytu u moře strávíme příjemné dny v 4* hotelu v blízkosti pláže. Samozřejmostí je po celou dobu zájezdu ubytování s polopenzí. Zájezd si naplno užijeme ve skupině do 14 osob.

Poznámka: Nástupní místa: Praha nebo Vídeň dle letového řádu.

Ubytování: hotel

5x hotely 3* (3x Madaba, 2x Petra), 1x klimatizované stany ve Wadí Rum, 4x hotel kategorie 4* v oblasti Tala Bay u Aqaba

Program zájezdu

1. den: odlet z Vídně nebo Prahy do AMMÁNU, z letiště přejezd na ubytování v oblasti Madaba (3 noci).
2. den: ráno po snídani odjezd na prohlídku MADABY. Městu se přezdívá "město mozaiek" hlavně díky MADABSKÉ MAPĚ, která zobrazuje Jeruzalém a Svatou zemi a skládá se z 2 milionů mozaikových kamínků. Pokračovat budeme na 840 m vysoký vrchol HORU NEBO, ze které podle bible Mojžíš spatřil "Zemi zaslíbenou". Z vrcholu hory je panoramatický výhled po okolní jordánské krajině, kde při dobrém počasí spatříte údolí řeky Jordán či Mrtvé moře až do Izraele. Návrat na ubytování, večeře.
3. den: po snídani odjezd do JERASH. Toto řecko-římské město, které založil Alexander Makedonský je zachované a plné velkolepých pozůstatků z antického období. Jerash je po Petře druhou nejnavštěvovanější památkou Jordánska. V klidu si projedete tuto památku UNESCO a přejezd na ubytování. Večeře.
4. den: po snídani se vydáme ke břehům MRTVÉHO MOŘE, které se nachází zhruba 420 metrů pod hladinou světového oceánu, což z něj činí nejníže položené odkryté místo na povrchu zemském. Nejedná se o pravé moře, ale o bezodtoké slané jezero, které tvoří přirozenou hranici mezi Jordánskem a Izraelem a napájí ho známá řeka Jordán. My se u moře zastavíme na jedné z veřejných pláží a vyzkoušíme si zdejší vodu, která vás díky vyšší hustotě bude sama nadnášet. Za tento jev je zodpovědná vysoká koncentrace soli a dalších minerálů. Minibusem budeme pokračovat stále jižně podél břehu jezera až k WADI MUSA (PETRA), kde se ubytujeme na 2 noci, večeře.
5. den: dnes nás čeká celodenní prohlídka starodávného města PETRA. Pískovcové město perfektně skryté mezi skalami a údolími bylo původně založeno jako pohřebiště asi v 2 stol. př. n. l. a v době největší slávy ve městě žilo asi 30 000 osob. Krásu tohoto místa v novější době objevili i filmové štáby, natáčel se zde např. Indiana Jones. My se nejdříve přiblížíme na koňském hřbetě (fakultativně) a poté pěšky soutěskou SÍK k ukrytému skvostu celého komplexu, který se před vámi objeví zcela nečekaně – Al-Khaznek neboli Pokladnici. Odtud se poté vydáme na průzkum dalších částí celého naleziště, kde navštívíme například římské divadlo, královské hrobky či obtiskové hroby. Celý areál je zapsán na seznamu UNESCO. Večeře a nocleh.
6. den: po snídani se rozloučíme s Petrou a přejedeme jižněji do krásného údolí WADI RUM, které je též známé pod názvem "Měsíční údolí" a do povědomí západního světa se dostalo díky Lawrencovi z Arábie. Po poušti a skalnatých horách nás provedou místní beduíni a čeká nás jízda jeepem labyrintem skal. Obdivovat budeme hru barev písku a okolních skal, tajemné petroglyfy – odkazy v jazyce, kterému dnes již nikdo nerozumí či ruiny nabatejského chrámu. Pískovcové skály zde díky erozi mají fantaskní tvary, které probudí vaši představivost. Odpoledne se ubytujeme v pohodlných pouštních stanech (klimatizace, vlastní soc. zařízení) a budeme si moci užívat neopakovatelnou atmosféru noclehu v poušti s výhledem na hvězdy nejen při večeři, ale i při večerní procházce. Pozorování hvězd patří mezi nezapomenutelný zážitek. Za poplatek vyjížďka na velbloudech.
7. den: brzo ráno je téměř povinností pozorovat východ slunce, který nadchne svojí autentičností. Odpoledne se již přesuneme do letoviska AQABA, kde si budete moci užít odpočinek a koupání v Rudém moři. Ubytováni budeme v pěkném 4* hotelu v blízkosti pláže v lokalitě TALA BAY (4 noci). Večeře.
8. den: volno ke koupání v Rudém moři, které se pyšní zachovalými korálovými útesy a jedinečným podmořským životem či můžete vyrazit do nedalekého města AQABA, které bývalo ve středověku nejdůležitějším jordánským přístavem. Dnes se jedná o živé město plné kaváren, obchůdků a přímo vybízí k nákupu v místních bazarech. Večeře.
9. - 10. den: volno k relaxaci na hotelové pláži. Fakultativně možnost safari v poušti na dunách či plavba lodí s proskleným dnem po Rudém moři. Večeře.
11. den: po snídani transfer na letiště do Ammanu (4 hodiny), odlet do Vídně nebo Prahy.

Podobné zájezdy