To nejlepší z Jordánska + NOC V POUŠTI WÁDÍ RUM + RUDÉ A MRTVÉ MOŘE (letecky z P

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: polopenze
1 termín od 27. října 2024

Cena zájezdu

od 33 990 Kč


Zázraky pouštního rudého písku, růžové skalní město, jedinečná mozaiková mapa, pestrobarevné korálové útesy… Malá země odkrývá svá tajemství. Dopřejete si dobrodružství pod hvězdami ve Wádí Rum. Objevíte nabatejskou perlu, utajená zákoutí Ammánu i korálový svět Rudého moře. A načerpáte energii koupelí v Mrtvém moři. Nechte se vtáhnout Jordánskem – objevte místa, která vám vezmou dech! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  dvě kabinová zavazadla  kabinové zavazadlo o... Celý popis

To nejlepší z Jordánska + NOC V POUŠTI WÁDÍ RUM + RUDÉ A MRTVÉ MOŘE (letecky z P

Termíny a ceny

duben 2024

28.04. - 02.05.2024 neděle - čtvrtek
polopenze letecky
32 990 Kč
cena za 5 dní

říjen 2024

27.10. - 31.10.2024 neděle - čtvrtek
polopenze letecky
33 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Ammán – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo
 • doprava letiště – hotel – letiště
 • doprava dle programu
 • 2x ubytování v Ammánu ve dvoulůžkových pokojích
 • 1x ubytování ve Wádí Rum v beduínských stanech
 • 1x ubytování v Akabě ve dvoulůžkových pokojích
 • 4x snídaně
 • 4x večeře
 • průvodce po celou dobu (od příletu do odletu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • vstupní vízum, vstup do památek a spropitné (cca 220 EUR)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Jordánska + NOC V POUŠTI WÁDÍ RUM + RUDÉ A MRTVÉ MOŘE (letecky z P

Zázraky pouštního rudého písku, růžové skalní město, jedinečná mozaiková mapa, pestrobarevné korálové útesy… Malá země odkrývá svá tajemství. Dopřejete si dobrodružství pod hvězdami ve Wádí Rum. Objevíte nabatejskou perlu, utajená zákoutí Ammánu i korálový svět Rudého moře. A načerpáte energii koupelí v Mrtvém moři. Nechte se vtáhnout Jordánskem – objevte místa, která vám vezmou dech!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  dvě kabinová zavazadla 


kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 40 x 20 x 25 cm

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 1 700 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: polopenze

během dne možnost občerstvení na místech doporučených průvodcem

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Ammánu se vydáme na horu Nebo a poté do Madaby, malebného městečka proslulého jedinečnou mozaikovou mapou.  Odlez z Prahy a přílet na mezinárodní letiště Královny Alie v Ammánu. Hned z letiště se vydáme prozkoumat hlavní metropoli Jordánska. Podíváme se do mešity Krále Abdulláha , jež je největší islámskou sakrální stavbou na území Jordánska. Dále pak navštívíme římské divadlo z doby prvních století našeho letopočtu, kdy byl Ammán známý jako římské město Filadelfia. Nakonec zamíříme na ammánskou citadelu , odkud se nejenom pokocháme výhledem na téměř celý Ammán, ale rovněž uvidíme ostatky původního města z různých historických dob. Nocleh v Ammánu.   Po prohlídce odjezd do Ammánu, ubytování, nocleh.
2. den: Čeká nás prohlídka mozaik i relaxační odpoledne. Vyrazíme na horu Nebo a do Madaby. Poté nás čeká koupání v Mrtvém moři. Dopřejeme si jeho léčivé účinky, užijeme si ozdravné koupání a doplníme energii.  Ráno zajedeme nejprve na jeden z vrcholů Moabského pohoří, takzvanou horu Nebo , ze které podle Starého zákona shlédl Mojžíš Zaslíbenou zemi. My odsud budeme mít vyhlídku na Ammán, Mrtvé moře i Izrael a Palestinu. Na hoře Nebo také uvidíme jedny z nejkrásnějších příkladů mozaikového umění , které se v Jordánsku nachází. Uvidíme také, jak se mozaiky vyráběli a jejich moderní využití. Poté pojedeme do kouzelného městečka Madaba , které je typické řemeslnou výrobou mozaik. Zhlédneme tady světový unikát –  mozaikovou mapu Svaté země z 5. století , která se nachází na podlaze kostela sv. Jiří v centru města. Z Madavy sjedeme do údolí mezi Jordánském a Izraelem, kde se budeme koupat v Mrtvém moři. Mrtvé moře je známé svými blahodárnými účinky na organismus , jak na tělo, tak na psychiku. Bude tady rovněž možné si zakoupit léčivé bahno, mořskou sůl a kosmetické výrobky s výtěžky Mrtvého moře. Cesta bude dál pokračovat podél jižní části Mrtvého moře kolem zkaměnělé Lótovy ženy do údolí Arava mezi Izraelem a Jordánskem. Příjezd do Akaby na pobřeží Rudého moře, ubytování, nocleh.
3. den: Dopoledne budeme pokračovat v odpočinku, tentokrát u Rudého moře. Kromě lenošení na krásné pláži můžeme prozkoumat zdejší pestrobarevný podmořský život. Odpoledne si dopřejeme adrenalin při jízdě džípy pouští Wádí Rum.  Dnešní den pro nás začne oddychově, koupáním v Rudém moři na jedné z akabských pláží. Rudé moře je bohaté na podmořský život, proto je v Akabě možné také šnorchlování kolem korálových útesů a pozorování barevných rybiček. Odpoledne bude patřit výletu do čarokrásné pouště Wádí Rum  (UNESCO) , pověstné různorodými skalními útvary a rudě zbarveným pískem. Během jízdy v džípech se podíváme k dunám z rudého písku, na prastaré thamudejské nápisy , které tady zanechali předislámské kmeny, a na další pouštní zajímavosti. Po projížďce v džípech na nás čeká večeře a nocleh pod hvězdami v beduínských stanech .
4. den: Dnešní den strávíme v královském městě Nabatejců. Růžové skalní město Petra (UNESCO) patří k novodobým divům světa. Prohlédneme si slavnou Pokladnici a zájemci mohou vystoupit až ke Klášteru, odkud je krásný výhled na údolí Arava. Naše objevování tohoto nově vyhlášeného divu světa (od roku 2007) začne procházkou kolem prastarých hrobek, poté vstoupíme do úzké soutěsky dlouhé tři kilometry , která nás dovede až ke slavné Pokladnici . Po krátkém oddychu půjdeme dál směrem k římskému divadlu až do samotného centra tehdejšího nabatejského královského sídla s jeho bránou do posvátného okrsku, chrámem Okřídlených lvů, chrámem boha Dušáry, jakož i křesťanským svatostánkem. Pro zájemce bude možnost pěšky nebo na oslech vystoupit ke Klášteru , odkud bude rovněž nádherný výhled na údolí Arava a do Izraele. Odpoledne po ukončení prohlídky bude následovat odjezd do Ammánu a nocleh.
5. den: Dle letového řádu přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.