To nejlepší z Jordánska + PETRA + KOUPÁNÍ V MRTVÉM MOŘI (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: polopenze
2 termíny od 30. října 2021

Cena zájezdu

od 19 990 Kč


Malá země s velkými zážitky? Opomíjená, překvapivá a fascinující: země skrytých pokladů – Jordánsko. Objevíte úchvatné skalní město Petra i obdivuhodné mozaiky z Madaby. Vykoupete se v Mrtvém moři a vydáte se po římských stopách v Ammánu. S průvodcem, který je tu jako doma, poznáte i utajená místa. Nechte se vtáhnout atmosférou orientu a prožijte perfektní dovolenou v Jordánsku! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Srovnání pojištění Celý popis

To nejlepší z Jordánska + PETRA + KOUPÁNÍ V MRTVÉM MOŘI (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

říjen 2021

30.10. - 02.11.2021 sobota - úterý
polopenze letecky
19 990 Kč
cena za 4 dny

únor 2022

26.02. - 01.03.2022 sobota - úterý
polopenze letecky
19 990 Kč
cena za 4 dny

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Ammán – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • doprava dle programu
 • 2x ubytování v Ammánu ve dvoulůžkových pokojích
 • 1x ubytování v Petře ve dvoulůžkových pokojích
 • 3x snídaně
 • 3x večeře
 • doprava během celého pobytu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • vstup do památek, vstupní vízum (celkem 210 EUR)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Jordánska + PETRA + KOUPÁNÍ V MRTVÉM MOŘI (letecky z Prahy)

Malá země s velkými zážitky? Opomíjená, překvapivá a fascinující: země skrytých pokladů – Jordánsko. Objevíte úchvatné skalní město Petra i obdivuhodné mozaiky z Madaby. Vykoupete se v Mrtvém moři a vydáte se po římských stopách v Ammánu. S průvodcem, který je tu jako doma, poznáte i utajená místa. Nechte se vtáhnout atmosférou orientu a prožijte perfektní dovolenou v Jordánsku!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: polopenze

během dne možnost občerstvení na místech doporučených průvodcem

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Ammánu. Přílet na Mezinárodní letiště Královny Alie. Následný přesun do hotelu v Ammánu,  ubytování a nocleh.
2. den: Dnes pojedeme do městečka Madaba a poté nás čeká koupáním v Mrtvém moři a ubytování v Petře. Brzy ráno pojedeme z Ammánu do kouzelného  městečka Madaba , které je typické řemeslnou výrobou mozaik. Zhlédneme mozaikovou mapu Svaté země z 5. století, která se nachází na podlaze kostela sv. Jiří v centru města.  Dále naše cesta povede do údolí mezi Jordánském a Izraelem, kde se budeme  koupat v Mrtvém moři. Mrtvé moře je známé svými blahodárnými účinky na organismus, jak na tělo, tak na psychiku. Bude tady rovněž možné si zakoupit léčivé bahno, mořskou sůl a kosmetické výrobky s výtažky Mrtvého moře. Po příjemně stráveném času u Mrtvého moře pojedeme dál na jih do Petry, kde bude nocleh.
3. den: Celodenní prohlídka růžového skalního města Petra, které bylo v roce 2007 nově vyhlášeno jako div světa.  Dnes máme na programu celodenní prohlídku královského města Nabatejců – růžové skalní město Petru  (UNESCO) . Naše objevování tohoto poměrně nově vyhlášeného divu světa (od roku 2007) začne procházkou kolem prastarých hrobek. Poté vstoupíme do úzké  soutěsky dlouhé 3 kilometry , která nás dovede až ke slavné  Pokladnici . Po krátkém oddychu půjdeme dál směrem k římskému divadlu až do samotného centra tehdejšího nabatejského královského sídla s jeho bránou do posvátného okrsku, chrámem Okřídlených lvů, chrámem boha Dušáry, jakož i křesťanským svatostánkem. Pro zájemce bude možnost pěšky nebo na oslech vystoupit  ke klášteru,  odkud bude rovněž nádherný výhled na údolí Arava a do Izraele. Odpoledne po ukončení prohlídky bude následovat odjezd do Ammánu a nocleh.
4. den: Před odletem zpět do Prahy ještě prozkoumáme Ammán, hlavní město Jordánska. Odpolední odlet domů nám ještě umožní prozkoumat metropoli Jordánska. Podíváme se do  mešity Krále Abdulláha , jež je největší islámskou sakrální stavbou na území Jordánska. Dále pak navštívíme  římské divadlo  z doby prvních století našeho letopočtu, kdy byl Ammán známý jako římské město Filadelfia. Nakonec zamíříme na  ammánskou citadelu , odkud se nejenom pokocháme výhledem na téměř celý Ammán, ale rovněž uvidíme ostatky původního města z různých historických dob. Odpoledene odjezd na letiště Královny Alie a odlet.