To nejlepší z Québecu + MONTRÉAL + TORONTO + NIAGARSKÉ VODOPÁDY (letecky z Prahy

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Québecu + MONTRÉAL + TORONTO + NIAGARSKÉ VODOPÁDY (letecky z Prahy

Za francouzským šarmem do Kanady… Objevíte historické skvosty Québecu i působivý Montréal. Na Toronto pohlédnete skleněnou podlahou CN Toweru a Niagarské vodopády budete mít doslova na dosah! Projedete se lanovkou k Montmorencyho vodopádům, omrknete původní obydlí Huronů a okoštujete skvělé víno z ostrova Ile d´Orleans. Prožijte Francii v srdci Kanady a vychutnejte si krásu kanadské přírody se sklenkou vína – jako pravý cestovatel!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet k Niagárským vodopádům

Dospělý 2500.00 Kč

Fakultativní výlet Wendake, Montmorencyho vodopády a Ile d´Orleans

Dospělý 3200.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odlet z ČR, přílet do Montreálu. Objednaným autobusem odjezd na hotel, následné ubytování a odpočinek po cestě.
2. den: Dnešek strávíme v kouzelném městě Québec. Prohlédneme si Citadelu včetně domu kanadského guvernéra. Poznáme Staré Město s nejstarší severoamerickou katedrálou a navštívíme hotel Frontenac, kde si můžeme dát zámeckou kávu. Dnes si představíme historické centrum města Québec , které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a které je jediným opevněným městem v Severní Americe. Při naší procházce městem s nezaměnitelným francouzským šarmem uvidíme místní Citadelu , kterou si prohlédneme také zevnitř včetně domu kanadského guvernéra. Z pevnosti se zároveň pokocháme nádhernými vyhlídkami na řeku sv. Vavřince pod sebou. Citadela je obklopena rozlehlým parkem Champs-de-Bataille , ve kterém se odehrála osudová bitva mezi kanadskými a francouzskými oddíly. Dále budeme pokračovat do Starého Města s katedrálou Notre-Dame-de-Québec , nejstarší severoamerickou katedrálou na sever od Mexika. V pozdním odpoledni navštívíme ikonický hotel Frontenac , přičemž si po prohlídce v hotelové kavárně můžete dát „zámeckou“ kávu. Jindy by vás bez toho, aniž byste byly hosty hotelu, dovnitř nepustili. Návrat na hotel s průvodcem či později individuálně.
3. den: Dnešní den bude patřit fakultativnímu výletu, v němž se snoubí příroda, historie i ochutnávka kanadských vín a javorového sirupu. V ranních hodinách vyrazíme na prohlídku poslední hurónské vesnice Wendake, kterou navštívíme s místním průvodcem. Pak přejedeme ke kouzelným vodopádům Chutes Montmorency , které jsou dokonce o třicet metrů vyšší než Niagarské vodopády. Odpoledne se seznámíme s malebným ostrovem Ile d´Orleans – projížďkou a několika zastaveními. Protože se nacházíme v Kanadě a navíc v úrodném kraji vinic, stavíme se na „javorové“ farmě , kde ochutnáme místní speciality. Na závěr dne se pak odměníme ochutnávkou místních vín u lokálních pěstitelů.  V podvečerních hodinách návrat do Québecu.
4. den: Čeká nás druhé největší město Kanady, francouzsky mluvící Montréal. Projdeme se přístavní čtvrtí, budeme obdivovat baziliku Notre Dame i nejstarší kanadskou budovu. Zájemci mohou navštívit ostrov, kde se konala výstava Expo 67. Poté, co vlakem či autobusem dojedeme do Montréalu , se ubytujeme a vyrazíme na prohlídku města. Prohlédneme si přístavní čtvrt Vieux Port u řeky svatého Vavřince, který je místem vzniku Montréalu a poté už budeme pokračovat do Starého města, jehož dominantou je bazilika Notre Dame , která se řadí k nejvýznamnějším historickým kanadským památkám. Při naší procházce uvidíme mimo jiné jednu z nejstarších kanadských budov , kterou je Starý seminář sulpiciánů zasvěcený mnichům, kteří kdysi koupili ostrov Montréal. Dále nám neunikne budova Justičního paláce , Nelsonův sloup postavený na počest vítěze bitvy u Trafalgaru, a dorazíme až ke Staré radnici a bývalé tržnici se stříbrnou kupolí a kolonádami Marché Bonsecours. Budeme moci obdivovat uličky Starého města nebo zájemci třeba také navštívit ostrov, kde se konala výstava Expo 67.  Ve večerních hodinách návrat na ubytování s průvodcem nebo individuálně.
5. den: Dopoledne ještě strávíme prohlídkou Montréalu a odpoledne nás čeká cesta do majestátního Toronta.  Dnes dopoledne si prohlédneme kopec Mount Royal , na kterém se nachází největší kostel na území Kanady, St. Joseph Oratory , dokončený v 60. letech 20. století.  Po obědě pak vyrazíme vlakem či objednaným autobusem do Toronta, kam dorazíme ve večerních hodinách. Bude následovat ubytování a nocleh.
6. den: Vyrazíme objevovat největší kanadské město, Toronto. Uvidíme Královskou kanadskou banku, kostel Nejsvětější trojice a projdeme se po náměstí Nathan Philips. Poobědváme u CN Tower a den zakončíme procházkou po nejdelší ulici Severní Ameriky. Naše poznávání Toronta začneme u vstupního nádraží do města, Union Station. Uvidíme impozantní budovu z 30. let a také budovu Královské kanadské banky , jejíž okna jsou potažena pravým zlatem.  Poté se přesuneme na náměstí Nathan Phillips Square , do pravého centra města, kde budeme moci obdivovat obrovské fontány, které stříkají více než 45 000 litrů vody za minutu. Neunikne nám budova Staré a Nové radnice ani půvabný kostel Nejsvětější trojice , patřící k nejstarším stavbám ve městě. Čas oběda strávíme nalezneme v blízkém okolí hlavní městské dominanty, věže CN Tower, nejvyšší budovy v Kanadě. Zájemci budou moci věž navštívit a užít si prosklený výtah i podlahu a nezapomenutelné vyhlídky . Vstupenky na CN Tower včetně oblíbeného obědového menu zajistí průvodce na místě. Na závěr dne se vydáme na Yong Street, nejdelší ulici v Severní Americe , na které mohou zájemci navštívit jeden z místních magnetů – obrovský obchodní komplex Eaton Centre se stovkami obchodů, desítkami restaurací a rozmanitými možnostmi zábavy.  Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně ve večerních hodinách.
7. den: Dopoledne bude patřit fakultativnímu výletu k jednomu ze symbolů Severní Ameriky, Niagarským vodopádům. Poté se přesuneme do městečka Niagara-on-the-Lake, které je považováno za jedno z nejkrásnějších kanadských měst.  V brzkých ranních hodinách se vydáme objednaným autobusem na cestu k jednomu z nejznámějších přírodních zázraků světa, impozantním Niagarským vodopádům, ležícím na kanadsko-americké hranici. U Niagárských vodopádů, jimiž protéká nejvíce vody na světě, je celá řada atrakcí – plavba na lodích k vodopádům, cesta do nitra skály a pohled na padající vodopády z bezprostřední blízkosti, přejezd lanovkou přes řeku. Podle zájmu bude možno si některou z atrakcí vybrat. Individuálně si pak budeme moci projít turistické cesty vedoucí podél vodopádů a také se zastavíme na místě, kde lze sejít až k řece a pokochat se pohledem na průzračně čistou řeku. Poté se přesuneme do nedalekého městečka Niagara-on-the-Lake , ležícího na břehu Ontarijského jezera. Toto město bývá díky souboru budov z 19. století a malebné poloze označováno za jedno z nejkrásnějších kanadských měst. Projdeme si hlavní ulici Queen Street , na níž uvidíme budovu Staré lékárny z 19. století a historické obchůdky. Neunikne nám ani starý viktoriánský hotel Prince of Wales nebo zvonice postavená na památku obětem 1. světové války. Návrat zpět do Toronta v pozdních večerních hodinách.
8. den: Dopoledne individuální volno v Torontu, které je možné využít k návštěvě muzeí nebo k nákupům. Večer odlet do ČR.  Dopolední volný čas nabízí možnost například k návštěvě Baťova muzea obuvi. Tomáš Baťa po své emigraci do Kanady přemístil vedení své firmy ze Zlína právě do Toronta, kde v roce 2008 také zemřel. V muzeu je vystaveno na 10 000 párů bot , včetně obuvi ze starověkého Egypta nebo bot Eltona Johna. Zájemci mohou navštívit také největší kanadské muzeum Royal Ontario Museum s rozmanitými exponáty nebo si k prohlídce vybrat jednu z mnoha uměleckých galerií. Zavítáme také do Čínské čtvrti , kde bude prostor na oběd, odpočinek a případné drobné nákupy. V odpoledních hodinách transfer na letiště v Torontu a odlet zpět do ČR.
9. den: Přílet zpět do Prahy.