Keňa – Kombinace Safari A Bílých Pláží

Splňte si svůj sen o nekonečných pláních Afriky, o velkých stádech zvířat ve stínu Kilimandžára, o tyrkysových vodách Indického oceánu. Připojte se k nám na nezapomenutelný poznávací zájezd do Keni. Vydáme se na fascinující safari do národních parků Tsavo. Budeme mít jedinečnou příležitost pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí a strávit 2 noci v kempu uprostřed národních parků, což nám umožní plně ponořit se do krásy africké divočiny. Návštěva ostrova Wasini nám nabídne jedinečný pohled na podmořský svět u korálových útesů a setkání s pestrou mořskou faunou a flórou zanechají nezapomenutelné dojmy. Objevíme kouzlo vodopádů Sheldrick. Navštívíme Mombasu, bránu do historie a kultury. Závěr naší cesty nás zavede na bílé písečné pláže Diani Beach u Indického oceánu, kde budeme relaxovat. Užijeme si klidné chvíle na slunečních paprscích, procházky po bílém písku a koupání v tyrkysových vodách oceánu. Poznávací zájezd do... Celý popis

Keňa – Kombinace Safari A Bílých Pláží

Termíny a ceny

03.12. - 14.12.2024 úterý - sobota
polopenze letecky (Praha)
69 990 Kč
cena za 12 dní (11 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Dubaj – Mombasa a zpět vč. let. tax a poplatků,
 • transfery z/na hotel,
 • dopravu v průběhu programu,
 • safari jeepy 4x4,
 • vstupné na safari do národ. parků,
 • 9x ubytování – z toho 7x hotel****/*** 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 2x safari lodge – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 7x polopenze (na Diani beach strava all incl),
 • 2x plná penze na safari,
 • místní průvodce,
 • průvodce CK,

Cena nezahrnuje

 • vízum, fakultativní výlety, spropitné, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • Fakultativní příplatek:
 • 1lůžk. pokoj 11000 Kč,
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna 1480 Kč,
 • ETA - elektronická registrace do Keni 1 000 Kč (nutné zaslat sken pasu + 1x pasovou fotografii),
 • Výlet Wasini a mořský park Kisite Mpunguti 110 USD včetně oběda a vstupů,
 • Shimba Hills 175 USD včetně oběda a vstupů

  • Poznávací zájezdy
  • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

Keňa – Kombinace Safari A Bílých Pláží

Splňte si svůj sen o nekonečných pláních Afriky, o velkých stádech zvířat ve stínu Kilimandžára, o tyrkysových vodách Indického oceánu. Připojte se k nám na nezapomenutelný poznávací zájezd do Keni. Vydáme se na fascinující safari do národních parků Tsavo. Budeme mít jedinečnou příležitost pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí a strávit 2 noci v kempu uprostřed národních parků, což nám umožní plně ponořit se do krásy africké divočiny. Návštěva ostrova Wasini nám nabídne jedinečný pohled na podmořský svět u korálových útesů a setkání s pestrou mořskou faunou a flórou zanechají nezapomenutelné dojmy. Objevíme kouzlo vodopádů Sheldrick. Navštívíme Mombasu, bránu do historie a kultury. Závěr naší cesty nás zavede na bílé písečné pláže Diani Beach u Indického oceánu, kde budeme relaxovat. Užijeme si klidné chvíle na slunečních paprscích, procházky po bílém písku a koupání v tyrkysových vodách oceánu. Poznávací zájezd do Keni spojuje neopakovatelné dojmy z africké divočiny s idylickou atmosférou tropického ráje.

Zájezd do Keni provází Petr Horák , garance malé skupiny.

Bamburi - NP Tsavo Est - NP Tsavo West - Diani Beach - Wasini Island - Kisite Mpunguti - Mombasa – Shimba Hills

Vstupní vízum: očekává se zrušení vstupního víza do Keni. V platnost by měla vstoupit registrace ETA (cca 32 USD), o aktuální situaci vás bude CK informovat.

Očkování: není vyžadováno povinné očkování, doporučená je prevence proti malárii, tyfu, hepatitidě A, B.

Časový posun, počasí: ČASOVÝ POSUN
časový posun v létě: + 1 hodina oproti ČR
časový posun v zimě: + 2 hodiny oproti ČR

Doprava: letecky

Nástupní místa: 03.12.- 14.12. odjezd L1

Letecky na trase Praha – Dubaj – Mombasa a zpět

Ubytování: různé

2x pláž Bamburi – hotel Severin See lodge, 2lůžk. pokoje se soc. zařízením. Hotel umístěn u pláže v krásné tropické zahradě s bazény.
1x Sentrim Tsavo Camp, každý z prostorných 2lůžk. safari lodge má vlastní soc. zařízení. Vyvýšený soukromý balkon s nádherným výhledem na západy slunce a kopce s divokou zvěří.
1x Voyager Ziwani Camp, ve stínu majestátní hory Kilimandžáro. Camp je často označován jako "klenot Tsavo". 2 lůžk. safari lodge s plně vybaveným soc. zařízením zaručují vysokou úroveň soukromí.
5x Diani beach – hotel Papillon lagoon Reef, 2lůžk pokoje se soc. zařízením. Hotel v tradičním svahilském stylu nabízí venkovní bazén, plážový bar, restauraci. Volnočasové nabídky – potápění, fitness centrum, tenis. Strava all inclusive.
CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

hotel/safari lodge

UBYTOVÁNÍ
9x ubytování – z toho 7x hotel****/*** 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 2x safari lodge – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
- 2x pláž Bamburi – hotel Severin See lodge, 2lůžk. pokoje se soc. zařízením. Hotel umístěn u pláže v krásné tropické zahradě s bazény.
- 1x Sentrim Tsavo Camp, každý z prostorných 2lůžk. safari lodge má vlastní soc. zařízení. Vyvýšený soukromý balkon s nádherným výhledem na západy slunce a kopce s divokou zvěří.
- 1x Voyager Ziwani Camp, ve stínu majestátní hory Kilimandžáro. Camp je často označován jako "klenot Tsavo". 2 lůžk. safari lodge s plně vybaveným soc. zařízením zaručují vysokou úroveň soukromí.
- 5x Diani beach – hotel Papillon lagoon Reef, 2lůžk pokoje se soc. zařízením. Hotel v tradičním svahilském stylu nabízí venkovní bazén, plážový bar, restauraci. Volnočasové nabídky – potápění, fitness centrum, tenis. Strava all inclusive.
- CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
7x polopenze (na Diani beach strava all incl), 2x plná penze na safari,. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s průvodcem do Keni.
2. den: Přílet do Mombasy – transfer na ubytování. Hotel**** v tradičním africkém stylu se nachází na pláži Bamburi , uprostřed krásné palmové zahrady, přímo u Indického oceánu.
3. den: Indický oceán , volno na pláži, relaxace, variantně objevování zajímavosti v okolí vč. mořských parků, Motýlího pavilonu aj.
4. den: Časně ráno snídaně a přejezd na SAFARI do Národního parku TSAVO EST , jeden z největších a nejstarších národních parků v Keni, známý svou rozmanitostí krajiny. V parku nás čekají rozsáhlé savany, výrazné kopcovité oblasti a nádherné scenérie. Park je domovem většiny velkých savců, obrovských stád prachových slonů – slonů červených, nosorožců, buvolů, žiraf, lvů, leopardů, hrochů, krokodýlů, vodušek, kuduů, zeber a nespočtem druhů ptáků. Ubytujeme se a poobědváme v africké savaně. Následuje pokračování odpoledního safari. Návrat na ubytování do safari campu. Po večeři se můžeme zaposlouchat do večerních zvuků Afriky, pozorovat zvířata u napajedla a vstřebávat jedinečnou atmosféru divočiny v kempu.
5. - 6. den: Ranní safari, snídaně a odjezd do národního parku Tsavo West. Budeme projíždět jednou z nejúchvatnějších keňských krajin mezi náhorní plošinou Yatta a pohořím Chyulu . Obojí jsou rysy dávné sopečné činnosti. NP TSAVO WEST , je známý podzemními prameny Mzima Springs , které vytékají na povrch a tvoří tak malý ráj pro mnoho druhů zvířat, a právě krokodýli a hroši jsou často viděni poblíž těchto pramenů. Tsavo West hraje i klíčovou roli v ochraně nosorožců. Safari nám přinese nevídaný pohled na africkou divočinu a pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Zážitky z jeepů s průvodcem zaručují, že každý moment bude naplněn vzrušením a úžasem. Ubytování, oběd a další zážitky na safari – otevřené pláně střídající se s buší savany a polopouštními křovinami, akáciové lesy a stáda zvěře. Návrat na ubytování a večeři do safari campu s výhledy na mystickou horu Kilimandžáro , přímo u břehů řeky Tsavo. což nám umožní krásné pozorování želv, krokodýlů a hrochů.
7. den: Pobyt u moře , pro zájemce je připraven celodenní fakult. výlet do podmořského ráje na WASINI ISLAND a mořského parku KISITE – jedinečný podmořský svět, šnorchlování u korálových útesů, setkání s pestrou mořskou faunou a jedinečnou flórou, pozorování delfínů, želv, plavba na lodi, zážitky a nezapomenutelné dojmy.
8. den: Návštěva MOMBASY – druhé největší město Keni, hlavní město Svahilců, brána historie a kultury. Procházka historickým centrem města, rybí trh, bazar, úzké uličky plné trhů a místního života, starý přístav, společný oběd v ceně výletu, Fort Jesus , postavený portugalskými dobyvateli v 16. století – národní památka nabízející pohled do historie, Mombasa Tusks – slavný symbol města, tyčící se nad cestou, tvořící vstupní bránu města, katedrála sv. Ducha , park starých baobabů aj. Poznáme, že v Mombase se žije "pole pole", tedy opravdu pomalu.
9. den: Pobyt u moře , variantně polodenní výlet do národní rezervace SHIMBA HILLS , která je známá svou rozmanitou flórou a faunou, včetně ohrožených antilop sobolích, buvolů, prasat bradavičnatých. Domov zde našlo i mnoho druhů ptáků. Projížďka rezervací a středně náročný pěší výlet ke kaskádovitým vodopádům Sheldrick . Stezka vede zalesněnou krajinou a nabízí úchvatné výhledy na okolní divočinu a společnost nám mohou dělat přítomné opice. Krásný vodopád, oáza uprostřed lesa, tůňky pod kaskádami, možnost koupání, oběd v místní lodge v ceně výletu.
10. den: Pobyt u moře, odpočinkový den na plážích.
11. den: Dle letového řádu transfer na letiště do Mombasy a odlet s průvodcem.
12. den: Přílet do Prahy.