Keňa - po stopách Velké pětky

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: plná penze
3 termíny od 1. července 2024

Cena zájezdu

od 104 490 Kč


Termíny a ceny

červenec 2024

01.07. - 30.09.2024 pondělí - pondělí
plná penze letecky (Praha)
104 490 Kč
cena za 92 dní (7 nocí)

říjen 2024

01.10. - 31.10.2024 úterý - čtvrtek
plná penze letecky (Praha)
94 490 Kč
cena za 31 dní (7 nocí)

listopad 2024

01.11. - 15.12.2024 pátek - neděle
plná penze letecky (Praha)
89 990 Kč
cena za 45 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Nairobi – Praha s přestupem včetně letištních tax v nejnižší knihovací třídě economy
 • veškeré transfery na pevnině dle programu
 • safari minivanem s otevírací střechou a garancí místa u okna
 • safari dle programu
 • veškeré vstupy do NP a poplatky s tím spojené
 • 1 x noc v hotelu Sarova Panafric**** v Nairobi se snídaní
 • 6 x noc na safari v lodžích či kempech dle programu s plnou penzí
 • anglicky hovořícího profesionálního průvodce se stříbrnou licencí

Cena nezahrnuje

 • elektronický vstupní formulář eTA do Keni (nutno žádat elektronicky nejpozději 4 pracovní dny před odletem, CK vyřizuje za poplatek 1.300,- Kč)
 • spropitné místním průvodcům (doporučená výše 10 - 15,- USD/osoba/1 den)
 • cestovní pojištění
 • příplatky za letenky ve vyšších knihovacích třídách
 • příplatek za jednolůžkový pokoj

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Keňa - po stopách Velké pětky


Program zájezdu

1. den: úterý: PRAHA (VÍDEŇ) – NAIROBI: Odlet z Prahy (Vídně) do Nairobi s přestupem. Večer přílet do Nairobi. Po vyřízení imigračních formalit přivítání zástupcem zahraničního partnera, který zajistí transfer do hotelu Sarova Panafric (či podobného) a upřesní program na další den. Nocleh v hotelu se snídaní.
2. den: středa: NAIROBI – NP MASAI MARA: Po snídani (předpoklad v 08:00 hod) setkání s anglicky hovořícím profesionálním safari průvodcem. Transfer do rezervace Masai Mara. Cestou zastávka na vyhlídkovém bodě s úžasným panoramatickým výhledem na Velkou příkopovou propadlinu. Po příjezdu do rezervace transfer do Sarova Mara kempu (či podobného), ubytování a oběd. Odpoledne první safari v Masai Maře, světovém unikátu, kde lze mimo jiné pozorovat Velkou migraci pakoňů a zeber. Večer návrat do kempu, večeře a nocleh.
3. den: čtvrtek: REZERVACE MASAI MARA: Časný budíček. Po drobném občerstvení tradiční ranní safari, kdy jsou díky nižším teplotám nejlepší podmínky pro pozorování života velkých koček. Návrat na pozdní bohatou snídani. Volno na relaxaci a oběd. Odpoledne další safari. Stravování a ubytování ve vašem kempu. Masai Mara je považována za nejlepší rezervaci pro pozorování zvěře v celé Keni. Park zaujímá rozlohu 1.510 km2 a nachází se v odlehlé jihozápadní části země u hranice s Tanzánií. Rezervace je zavlažována jednou z největších keňských řek, řekou Mara. V Masai Maře můžete pozorovat gazely, zebry, žirafy, buvoly, oryxe, různé další druhy antilop, pakoně, slony, hyeny, šakaly, pštrosy, gepardy a lvy, čekající na svou příležitost. V tomto parku máte také největší šanci spatřit leopardy, ukrývající se v korunách stromů. Masai Mara je také jediným parkem v Keni, kde můžete spatřit volně žijící přísně chráněné nosorožce černé. V řece Maře odpočívají hroši a na březích se vyhřívají obrovští krokodýli nilští, čekající na svou kořist. V letních měsících sem za pastvou migrují obrovská stáda pakoňů hřivnatých, kteří se sem přesouvají ze suchých tanzanských savan. Každoroční migrace pakoňů je hlavním důvodem, proč je Masai Mara tak slavná.
4. den: pátek: REZERVACE MASAI MARA – NP LAKE NAKURU: Časná snídaně, check out. Odjezd do NP Lake Nakuru (včetně zastávek asi 5 hodin). Během průjezdu rezervací Masai Mara ještě zastávky s pozorováním zvířat. Po příjezdu do parku transfer do Sarova Lion Hill lodže (či podobné). Oběd v lodži. Odpolední safari v parku, večeře a nocleh v lodži. NP Lake Nakuru je pojmenován podle stejnojmenného alkalického jezera, jehož rozloha se mění v závislosti na množství dešťů. Jezero je obklopeno savanami a akáciovými lesy, skálami a hustým pryšcovým porostem. Oblast jezera byla nejprve vyhlášena ptačí rezervací a v roce 1968 získala status národního parku. NP Lake Nakuru je jako jediný NP v Keni oplocen. To z důvodu, že se jedná o vládní rezervaci pro nosorožce. Žijí zde jak nosorožci bílí, kteří se rádi popásají na otevřených savanách, tak i nosorožci černí, kteří se ale raději zdržují ve skrytu husté buše. Můžeme zde pozorovat také růžové plameňáky a dalších cca 450 druhů různých ptáků, paviány, buvoly, zebry, pakoně, gazely, impaly, žirafy Rotchieldovy, leopardy a další.
5. den: sobota: NP LAKE NAKURU – NP SAMBURU: Po časné snídani check out a safari v NP Nakuru. Poté odjezd do NP Samburu na sever Keni (asi 6,5 hodin jízdy včetně zastávek).  Po příjezdu do parku transfer do Sarova Shaaba Game lodže, ubytování, oběd. Podvečerní safari v parku. Večeře a nocleh v lodži. NP Samburu leží severně od Narobi v údolí řeky Ewaso Ngiro (v překladu hnědá voda). Nadmořská výška parku je v rozmezí 800 až 1230 m nad mořem a klima je velmi teplé. Vegetace parku je tvořena palmami porůstajícími břehy řeky, savanou protknutou akáciovými lesy a také bažinami. Můžeme zde pozorovat odlišné druhy zvířat, než v ostatních keňských národních parcích. Žijí zde antilopy žirafí, zebry Grevyho, endemické žirafy síťované, oryxové. Dále další druhy antilop obvyklých v celé Keni, sloni, hroši, krokodýli nilští, paviáni a další. Vyskytuje se zde na 350 druhů ptáků.
6. den: neděle: NP SAMBURU: Dopolední a odpolední safari v NP Samburu, stravování a ubytování ve vaší lodži.
7. den: pondělí: NP SAMBURU – REZERVACE OL PEJETA – MT. KENYA: Po snídani odjezd přes městečko Nanyuki do rezervace Ol Pejeta. Cesta vede okolo Mount Kenya (5.199 m), nejvyšší hory Keni. Safari cestou do Sweetwaters Tented kempu (či podobného). Oběd v kempu. Odpolední safari s návštěvou šimpanzí rezervace. Večeře a nocleh kempu. Rezervace Ol Pejeta se nachází v centrální Keni. Založena byla v 80. letech 20. století na území bývalého soukromého ranče. Dnes je spravována vládní neziskovou organizací, která se specializuje na záchranu velkých afrických zvířat a šimpanzů učenlivých. Pro našince je velkou zajímavostí, že právě sem byli z ČR v roce 2009 převezeni 4 nosorožci tuponosí severní a pracovníci rezervace se snažili o záchranu tohoto v přírodě již vymřelého poddruhu. Nosorožci tuponosí jsou také označováni jako nosorožci bílí. Žijí zde ještě nosorožci tuponosí jižní a nosorožci černí.
8. den: úterý: OL PEJETA – NAIROBI – ODLET DO PRAHY (VÍDNĚ): Po snídani check out a návrat do hlavního města. Příjezd do Nairobi okolo poledne. Transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem. Poznámka: v závislosti na aktuálním letovém plánu lze v Nairobi zajistit různé aktivity, oběd či večeři, nebo hotelové ubytování do doby odjezdu na letiště.
9. - 92. den: středa: PŘÍLET DO PRAHY (VÍDNĚ): Přílet do Prahy (Vídně).