To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 16. září 2023

Cena zájezdu

od 92 990 Kč


Tajuplné údolí, horské vrcholky, vůně kávy a deštného pralesa, solná katedrála ukrytá pod zemí, bílé pláže, průzračné moře… Připraveni? Prozkoumáte Bogotu, Medellín i koloniální Cartagenu. Odhalíte tajemství kolumbijské kávy a kakaa. Užijete si plavbu na souostroví Islas del Rosario, jízdu pohořím Sierra Nevada i nejkrásnější pláž Karibiku. A ochutnáte místní speciality. Nechte se vtáhnout exotikou magické Kolumbie – s průvodcem, který je tu doma! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč /... Celý popis

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z

Termíny a ceny

16.09. - 29.09.2023 sobota - pátek
snídaně letecky
92 990 Kč
cena za 14 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Bogota – Praha vč. letištních tax
 • vnitrostátní přelety vč. letištních tax
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • vstupy kromě fakultativního vstupného na místě
 • veškerá doprava během zájezdu kromě volného programu
 • 12x ubytování ve 3* a 4* hotelech
 • 12x snídaně
 • 3x oběd u výletů Islas del Rosario, NP Tayrona a Sierra Minca
 • český průvodce po celou dobu zájezdu (kromě volného programu)
 • technický delegát během letu do/z Bogoty

Cena nezahrnuje

 • fakultativní vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné: 350 USD (výběr z bankomatu na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z

Tajuplné údolí, horské vrcholky, vůně kávy a deštného pralesa, solná katedrála ukrytá pod zemí, bílé pláže, průzračné moře… Připraveni? Prozkoumáte Bogotu, Medellín i koloniální Cartagenu. Odhalíte tajemství kolumbijské kávy a kakaa. Užijete si plavbu na souostroví Islas del Rosario, jízdu pohořím Sierra Nevada i nejkrásnější pláž Karibiku. A ochutnáte místní speciality. Nechte se vtáhnout exotikou magické Kolumbie – s průvodcem, který je tu doma!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

hotelová snídaně v ceně zájezdu
v průběhu zájezdu vás průvodce zavede na místa, kde bude možnost ochutnat výbornou lokální kuchyni

Ubytování: hotel ***

ubytování ve 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy do Bogoty, s jedním přestupem. Po příletu bude následovat ubytování ve čtvrti La Candelaria a odpočinek. V ranních hodinách odlet z Prahy (let s jedním přestupem), přílet do Bogoty v odpoledních nebo večerních hodinách. Po příletu se objednaným transferem přesuneme do koloniální čtvrti La Candelaria, kde se ubytujeme (2 noci). Následuje odpočinek po dlouhém letu a osobní volno na aklimatizaci. Pomalu se sžijeme s nadmořskou výškou, neboť hlavní město Kolumbie se nachází ve 2 600 metrech nad mořem.
2. den: Dnes vyrazíme na prohlídku hlavního města Bogoty. Projdeme se historickou čtvrtí, navštívíme ty největší pamětihodnosti a poté lanovkou vyjedeme na horu Cerro de Monserrate, odkud uvidíme celou Bogotu jako na dlani. Ráno po snídani se vydáme na prohlídku hlavního města Kolumbie .  Bogota je město mnoha tváří, na jedné straně to jsou moderní skleněné mrakodrapy a na druhé nádherné památky, které vás vtáhnou do dávných kolumbovských a předkolumbovských dob. Projdeme se historickou čtvrtí La Candelaría , která je typická úzkými uličkami a barevnými domky z dob španělského kolonialismu.  V srdci čtvrti La Candelaría se nachází náměstí Plaza Bolívar , které vzdává poctu vůdci válek za nezávislost jihoamerického kontinentu, Simonu Bolívarovi. Najdeme zde také katedrálu Capilla del Sagrario , která je architektonickým skvostem města a uvidíme rovněž sídlo parlamentu , palác spravedlnosti a radnici . Navštívíme i nejznámější muzeum v Kolumbii – Museo del Oro (muzeum zlata), s nejvýznamnější kolekcí svého druhu. Sbírku muzea tvoří kolem 15 000 předmětů, z valné části zlatých . Poté se lanovkou přesuneme na Cerro de Monserrate (3 210 metrů), odkud se nám naskytne krásný výhled na celou Bogotu. Přímo na vrcholu najdeme katolickou baziliku z roku 1925 a samozřejmě také nesmí chybět stánky se suvenýry, textilem, občerstvením a restaurace s typickou kolumbijskou kuchyní . Večer návrat společně nebo individuálně na hotel.
3. den: Čeká nás návštěva unikátní podzemní solné katedrály Zipaquirá. Po prohlídce se vydáme zpět do Bogoty na letiště a odletíme do městečka Salento. V případě příznivého času příletu vyrazíme na příjemnou procházku. Ráno se vypravíme do města Zipaquirá , kde si prohlédneme solnou katedrálu ukrytou skoro 180 metrů pod zemí , která je součástí tzv. solného parku a je významným poutním místem. Jedná se o moderní architektonický unikát, který se nachází v prostorách bývalého solného dolu, jehož chodby byly upraveny tak, aby pojaly větší množství lidi (až 10 000 osob najednou). Tajemnou atmosféru dokresluje moderní nasvícení a procházka podzemím je tak velkým zážitkem. Poté se přesuneme do Bogoty na letiště, odkud poletíme do provincie Armenia. Na následující dvě noci se ubytujeme ve městě  Salento . V případě příznivého letového řádu se vydáme na procházku městem, které je ukryté v horách , obklopené palmami a kávovými plantážemi a vyniká zachovalými domy s barevnými balkony a květinami.
4. den: Vychutnáme si působivé údolí Cocora s nejvyššími palmami světa, které jsou národními stromy Kolumbie. V rámci blahodárné horské procházky navštívíme také rezervaci Acaime, kde nás obklopí desítky kolibříků. Dnešní den zasvětíme poznávání údolí Cocora . Toto nádherné údolí řeky Quindio je známé jako „údolí voskových palem“ – nejvyšších palem světa, dorůstajících až 60 metrů. I přesto, že se dožívají až 120 let, jsou dnes ohroženým druhem kvůli jejich dřívějšímu kácení pro stavební účely nebo na výrobu svíček. Jsou také národním stromem Kolumbie . Vydáme se na příjemnou procházku blahodárným horským klimatem ve výšce 2 300 metrů n. m. až k rezervaci Acaime . Lákadlem jsou zde hlavně zdomácnělí nosálové a kolibříci slétávající se na krmítka. Celé údolí Cocora je také rájem milovníků ptactva se svými 300 ptačími druhy . V případě zájmu je možné část cesty absolvovat i na koních.
5. den: Ponoříme se do tajů kolumbijské kávy. Na kávové farmě se dozvíme vše o jejím pěstování a zpracování. A pokud nám čas dovolí, zastavíme se i u krásných vodopádů Santa Rita. Následně odletíme do Medellínu. Ráno po snídani se vydáme na kávovou farmu finca El Ocaso , kde se dozvíme vše o pěstování, zpracování a přípravě kávy. Káva se v Kolumbii poprvé objevila již v první polovině 18. století a po Brazílii a Vietnamu je dnes třetím největším producentem kávy vůbec. Většina kávy se vypěstuje v tzv. Zona Cafetera. Díky tomu, že se káva v Kolumbii pěstuje ve velmi rozdílných klimatických podmínkách, je umožněno dozrávání a sběr plodů v různou roční dobu. Všechna káva, která se v Kolumbii pěstuje, náleží k druhu Arabica, ale její chuť se může lišit v závislosti na oblasti, kde byla vypěstována. V případě příznivého letového řádu navštívíme fakultativně také vodopády Santa Rita . Poté se přesuneme na letiště, odkud vyrazíme do Medellínu.
6. den: Dnešek strávíme poznáváním města Medellín. Projdeme se historickým centrem a navštívíme čtvrť Comuna 13, kterou proslavil Pablo Escobar. Večer si vychutnáme atmosféru El Pueblito Paisa, typického městečka Antioquie. Ráno po snídani se vydáme na prohlídku druhého největšího města Kolumbie –  Medellín, kterému se také přezdívá město věčného jara. Medellín byl ještě před pětadvaceti lety centrem kolumbijské narkomafie, které velel proslulý Pablo Escobar. Kdysi nejnebezpečnější město světa je nyní pro celou zemi vzorem, má jednu z nejnižší míry kriminality a pyšní se titulem nejinovativnějšího města planety . Prohlédneme si historické centrum s náměstím Plaza Botero , kde můžeme vidět 23 soch umělce Fernanda Botera . Dále uvidíme například  Palác kultury , Park Bolívar a také katedrálu Catedral Basílica Metropolitana , která byla v roce 1982 vyhlášena národní památkou Kolumbie. Vydáme se také i do nechvalně proslulé čtvrti Comuna 13 , která byla v 90. letech považována za jednu z nejnebezpečnějších čtvrtí světa. Od té doby se však mnoho změnilo. Uprostřed této čtvrti město postavilo přímo na ulici šest na sebe navazujících eskalátorů a místní umělci čtvrť vyzdobili grafity . K večeru se vydáme do El Pueblito Paisa , typického městečka Antioquie, odkud se nám naskytne krásný výhled na celé město obklopené horami. Večer se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.
7. den: Dopoledne bude věnováno volnému programu či návštěvě místních trhů. Následně se přesuneme na letiště, odkud odletíme do koloniálního města Cartagena de Indias na pobřeží Karibiku. Dopoledne nás čeká volný program, popřípadě se společně vydáme do centra města na nákup suvenýrů nebo na jeden z místních trhů na Plaza America nebo Plaza Minorista. Odpoledne se vydáme na letiště a odletíme do města Cartagena de Indias na pobřeží Karibského moře. Město bylo založeno v červnu 1533, své jméno dostalo po španělském městě Cartagena. Po dobu trvání španělské kolonie bylo město jedním z nejdůležitějších přístavů v celé španělské Americe. Vzhledem ke své poloze a důležitosti bylo často napadáno piráty, proto má jeden z nejrozlehlejších systémů opevnění v Latinské Americe a Karibiku . Od roku 1984 je centrum města a jeho opevnění zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO . Zde se ubytujeme na následující 3 noci.
8. den: Prozkoumáme jedno nejkrásnějších koloniálních měst v Karibiku, známé především svým rozhlehlým opevněním. Projdeme se čtvrtí San Pedro s krásnými zachovalými stavbami. A prohlédneme si největší španělskou koloniální pevnost. Ráno po snídani se vydáme na prohlídku zajímavostí města. Největším lákadlem jsou právě zbytky opevnění, jeden z nejrozlehlejších systémů opevnění v Karibiku a Latinské Americe, a koloniální budovy . Nejdříve si prohlédneme historické centrum obehnané hradbami, uvidíme náměstí Plaza Bolívar a vypravíme se do čtvrti San Pedro, kde v dobách kolonialismu žili převážně šlechtici a hodnostáři. Dochovala se zde spousta nádherných staveb, například katedrála, kostel a klášter San Pedro Claver , Palác inkvizice , kde se rozhodovalo o osudech čarodějnic a kacířů, nebo třeba kostel Santo Domingo . Odpoledne navštívíme pevnost San Felipe de Bajaras , která získala název po španělském králi Filipu IV. a také se pyšní titulem nejmohutnější a největší pevnosti , kterou kdy Španělé na území svých kolonií postavili. Autenticitu zajišťují původní děla, prostory věznice nebo tunely. A v neposlední řadě uvidíme starý klášter na hoře Cerro de la Popa , jenž je také nejvyšším bodem ve městě . Večer se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.
9. den: Vydáme se na celodenní výlet k souostroví Islas del Rosario s křišťálově průzračnou vodou a korálovými útesy. Užijeme si plavbu mezi ostrůvky a pak si už budeme vychutnávat ostrovní atmosféru Karibiku. Celý dnešní den strávíme na souostroví Islas del Rosario . Toto souostroví leží necelých 35 kilometrů jižně od Cartageny a tvoří jej celkem 27 ostrůvků . Jednotlivé ostrovy jsou obklopeny korálovými útesy a pyšní se nádhernou křišťálově čirou vodou. Celá oblast byla prohlášena také za národní park . Čeká nás plavba mezi jednotlivými ostrůvky až na Isla del Encanto a Isla del Sol, kde bude následovat čas k odpočinku a oběd. Poté, co si užijeme ostrovní atmosféry a karibského moře se vydáme zpět do Cartageny.
10. den: Vypravíme se do města Santa Marta. Cestou se zastavíme u vulkánu El Totumu, kde si zájemci si budou moci po cestě dopřát nevšední zážitek v podobě léčivé bahenní koupele přímo v kráteru sopky.  Dopoledne se vydáme na cestu do města Santa Marta . Santa Marta je nejstarším dochovaným městem z doby španělského kolonialismu v zemi a druhým nejstarším v celé Jižní Americe .  Po cestě se zastavíme u vulkánu El Totumo , v jehož kráteru si zájemci mohou dopřát bahenní koupel. Sopka je totiž hluboká přes 2 000 metrů a v jejím kráteru je bahno, které se stále obměňuje, je proto „čisté“ (tak čisté, jak bahno může být) a vyhledávané pro své příznivé účinky na lidskou pokožku . Obsahuje totiž vápník, oxid křemičitý, chlorid sodný, hořčík a další látky. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu, kde zůstaneme tři noci. Santa Marta je také výchozím bodem několikadenního treku do Ztraceného města  (Ciudad Perdida), které se nachází uprostřed džungle Sierra Nevada a které je o více než 600 let starší než slavnější Machu Picchu (pro zájemce více informací v CK).
11. den: Připravte se na jízdu džunglí s okouzlující panenskou přírodou, vodopády a výhledy na pohoří Sierra Nevada. Vykoupeme se v křišťálově čistém vodopádu, z Los Pinos dohlédneme až na pobřeží Santa Marty a odhalíme tajemství výroby kakaa. Ráno po snídani se vydáme na výlet vozidly 4x4 do  pohoří Sierra Nevada , kde budeme moci obdivovat panenskou přírodu, vodopády, kávové a kakaové farmy , dechderoucí výhledy a příjemné klima. Den odstartujeme koupelí u vodopádu   Pozo Azul  v křišťálově čisté vodě pramenící v pohoří Sierra Nevada. Poté se přesuneme na vyhlídku Los Pinos , odkud se nám naskytne krásný pohled na celé pobřeží Santa Marty. Dále se vydáme do  Sierra Minca , které je ideálním místem k odpočinku a obědu, jelikož se při ochutnávání výborné kolumbijské kuchyně budeme moci kochat nádherným výhledem a dokonce můžeme využít i vyhřívaného bazénu. Dozvíme se také všechno podstatné o pěstování a zpracování kakaa na malé organické farmě La Candelaria . V případě zájmu a času se ještě můžeme vydat k dvoustupňovému vodopádu Cascada Marinka . Večer se společně vydáme do hotelu v Santa Martě.
12. den: Vyrazíme do národního parku Tayrona a projdeme se po jednom z nejkrásnějších pobřeží Karibiku. Budeme obdivovat nejen krásné pláže, ale také džungli a pohoří Sierra Nevada. Na závěr si užijeme odpočinek na pláži Cabo San Juan. Ráno po snídani se vydáme do  Národního parku Tayrona , který se rozkládá na 225 km² na severním karibském pobřeží, a který je jedním z nejkrásnějších oblastí Kolumbie. Vydáme se na dvouhodinovou procházku k tomuto překrásnému pobřeží Karibiku. V případě zájmu je možné zpáteční cestu absolvovat na koních. Pobřeží obklopuje džungle a pohoří Sierra Nevada de Santa Marta , které je nejvyšším pobřežním horským masivem s vrcholy ve výšce 5 775 metrů. Hory v parku Tayrona pak dosahují výšky asi 900 metrů. Uvidíme nádherné bílé pláže   Arrecife ,  Arenilla  a  La Piscina , které jsou lemované tropickým deštným pralesem, obrovskými balvany a jsou omývané křišťálově čistou mořskou vodou s odstíny modré a zelené. Na své si přijdou také milovníci fauny a flóry, jelikož vědci v národním parku Tayrona napočítali také na 108 druhů savců a 300 druhů ptáků . Stezkami vedoucími v džungli dojdeme až k nejznámější pláži celého parku  Cabo San Juan , kde strávíme zbytek odpoledne. V podvečer se společně vrátíme do hotelu v Santa Martě. 
13. den: Dnes nás čeká odlet ze Santa Marta do Bogoty a následně do Prahy. Dle letového řádu se přesuneme na letiště, odkud poletíme do Bogoty a pak už se vydáme zpět do Prahy (let s přestupem).
14. den: Návrat do Prahy dle letového řádu v odpoledních nebo večerních hodinách.