Panama - Kostarika - Nikaragua


Termíny a ceny

04.12. - 15.12.2021 sobota - středa
snídaně letecky (Praha)
95 990 Kč
cena za 12 dní (10 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • 10x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
 • 2x oběd, 1x večeře
 • veškeré transfery během okruhu
 • všechny prohlídky a vstupy dle programu
 • služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

Cena nezahrnuje

 • odletovou taxu z Kostariky 29,- USD
 • turistickou taxu při vstupu do Nikaraguy 21,- USD
 • odletovou taxu z Nikaraguy 25,- USD
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné
 • cestovní pojištění

Popis zájezdu

Panama - Kostarika - Nikaragua


Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Panama City. Po příletu a uvítání transfer do hotelu, ubytování, volný čas, nocleh.
2. den: PANAMA CITY - PANAMSKÝ PRŮPLAV: Program začneme dopolední okružní prohlídkou hlavního města Panama City, které je moderním a upraveným městem. Panama City byla založena v roce 1519 jako první „evropské“ město v Americe a sloužila Pizarrovi k útokům na Inky. Kromě moderního „downtownu“, přístavu a městských parků, zavítáme do historického centra města z koloniální éry. Oběd v typické místní restauraci. Dále nás cesta zavede také k Panamskému průplavu, jehož stavba trvala 10 let a stojí zde jako pomník génia a lidské síly. Zavítáme do turistického centra Miraflores, odkud můžeme pozorovat lodě v průplavu. Odpoledne návrat do města, nocleh.
3. den: GATÚN LAKE: Opravdu výjimečný celodenní výlet lodí na jezero Gatún Lake, které vzniklo jako součást průplavu zatopením lužních deštných pralesů v centrální části Panamy. Umělé jezero je ohromný ekopark s řadou ostrovů, což jsou bývalé vrcholky kopců. Jsou porostlé tropickou vegetací a žije zde velký počet druhů ptactva a zvěře. Během vaší plavby budete pozorovat nejenom ptáky, opice a nesčetně rostlin, ale dostanete se i do těsné blízkosti námořních lodí, které jezerem proplouvají na cestě z Karibiku do Pacifiku nebo směrem opačným. Oběd na lodi. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, nocleh v Panama City.
4. den: PANAMA CITY – SAN JOSÉ - LA FORTUNA: Ranní transfer na letiště v Panama City, odlet do San José (Kostarika), transfer do La Fortuny, v oblasti vulkánu Arenal. Transfer potrvá cca tři hodiny. La Fortuna nabízí krajinu neobyčejné krásy, kterou tvoří husté lesy, laguny, zemědělská políčka, řeky a přírodní horké prameny. Největším lákadlem je činná sopka Arenal tyčící se do výšky 1.657 m. V podvečer navštívíte Baldi Hot Springs, což jsou lázně s více než 30 bazénky propojenými cestičkami a kaskádovitými vodopády. Večeře přímo v lázních. Příjezd do hotelu, ubytování, nocleh.
5. den: NP ARENAL – MONTEVERDE: Návštěva oblasti vulkánu Arenal. Jedinečný pohled na sopku obklopenou tropickým pralesem plným květů, ptáků a zvířat nenechá nikoho chladným. Romantický pohled dokresluje i jezero Arenal, které je součástí národního parku. Absolvujete příjemnou procházku pod sopku, vše v bezpečné vzdálenosti, ale v místech, ze kterých je nádherný výhled na vulkán. Fakultativně můžete zažít i trochu adrenalinu na lanech zavěšených v pralese – spouštění na tzv. opičí dráze. Lana jsou dlouhá od 200 do 800 m. Přejezd malebnou krajinou do Monteverde, ubytování a nocleh.
6. den: MONTEVERDE: Návštěva národního parku Selvatura. Unikátní místo, kde je v džungli nataženo 6 unikátních mostů různých délek (od 50 m do 170 m) ve výšce 60 metrů nabízí nezapomenutelný výhled. Cestou zpět budete mít možnost ochutnat vyhlášenou kostarickou kávu. Návrat do hotelu, nocleh v městečku Santa Elena.
7. den: MONTEVERDE - GUANACASTE: Po snídani vás čeká výlet do rezervace Santa Elena, která je jednou z nejznámějších rezervací v oblasti Střední Ameriky. Jedná se o tropický deštný prales ve výšce 1.400 m známý skoro stopro - centní vlhkostí. Žije zde více než 450 druhů ptáků a jedná se o velmi autentické místo. Přejezd nádhernou divokou krajinou na severní pobřeží Tichého oceánu k nejkrásnějším plážím Kostariky do letoviska Guanacaste. Ubytování v hotelu s All inclusive a nocleh. Zde můžete odpočívat na jemném písku, koupat se nebo se jen tak procházet po pláži a nechat se unášet nádhernými okolními sceneriemi.
8. den: GUANACASTE – PEŇAS BLANCAS – OMEPETE: Odjezd k hranici s Nikaraguou. Po překročeni hranice v Peňas Blancas vas čeka transfer do přístavu Puerto se San Jorge a odjezd lodi na ostrov Ometepe, kde se z vod jezera tyči vulkány Concepcion a Maderas. Návštěva městečka Alta Gracia na ostrově, prohlídka kostela a muzea. Nocleh.
9. den: OMETEPE – GRANADA: Dnes Vás čeká zastávka v přírodní rezervaci Charco Verde. Následovat bude přejezd do přístavu a plavba zpět na pevninu a transfer do koloniálního historického města Granada, které leží na úpatí vulkánu Mombacho. Město je plné překrásných budov postavených v duchu kastilských tradic. Po ubytování následuje prohlídka města. Navštívíte mistní památky La Mercedes, Javelta a opevněny chrám San Francisco. Návrat do hotelu, nocleh.
10. den: GRANADA – MANAGUA – VULKÁN A MARKET MASAYA: Transfer do města Managua, jež je hlavním městem Nikaraguy. Město je umístěno na jižním pobřeží jezera Managua (také známé jako Xolotlan) a nachází se v nadmořské výšce 970 m n.m. Krátká prohlídka města. Následuje odjezd k prohlídce trhu Masaya Market, kde budete mít možnost obdivovat řemeslnou zručnost místních umělců. Pokračování ke stejnojmennému vulkánu, kde nejprve zhlédnete kráter Santiago, poté se seznámíte s vulkanickými jeskyněmi a jejich obyvateli – tropickými netopýry. Návrat do Granady v pozdních hodinách, nocleh.
11. den: MANAGUA: Odjezd na letiště, odlet z Managuy do Prahy.
12. den: PŘÍLET DO PRAHY: