Pohoda na Kostarice - exotický ráj na břehu Karibiku s výlety

  • ubytování: bungalovubytování: bungalov
    strava: polopenzestrava: polopenze
    doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 20. dubna 2019
od 59 490 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Poznejte s námi východní pobřeží Kostariky, které, i přes své přírodní krásy a doslova nedotčené pláže Karibského moře, zůstává stále ještě ušetřeno hlavnímu náporu turistů, kteří na Kostariku míří zejména za rušným životem k Pacifiku. Zde na východě na vás naopak čeká klid, pohodářský karibský život a přátelská atmosféra. Kromě odpočinku na proslulých karibských plážích se můžete těšit i na nenáročné výlety do tamních džunglí, deštných pralesů či národních parků. Na plantáži ochutnáme nejkvalitnější kakao, banány či kávu, poplujeme kolem krokodýlů a kajmanů, ale uvidíme i roztomilé opice, tukany či lenochoda. Nahlédneme také do centrá... Celý popis ...
Pohoda na Kostarice - exotický ráj na břehu Karibiku s výlety

Termíny a ceny

listopad 2018

22.11. - 04.12.2018 čtvrtek - úterý
polopenze letecky (Praha)
58 880 Kč
cena za 13 dní (12 nocí)

duben 2019

20.04. - 02.05.2019 sobota - čtvrtek
polopenze letecky (Praha)
59 490 Kč
cena za 13 dní (12 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka vč. let. tax a poplatků cca 25 000 Kč, transfer z/na letiště, 10x nocleh, 10x snídaně, 9x večeře, výlety včetně veškeré dopravy a vstupů, lodní výlet dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 715 Kč, do 80 000 Kč za 1 315 Kč, pojištění storna letenky ze zdrav. důvodů 750 Kč

Popis zájezdu

Pohoda na Kostarice - exotický ráj na břehu Karibiku s výlety

Poznejte s námi východní pobřeží Kostariky, které, i přes své přírodní krásy a doslova nedotčené pláže Karibského moře, zůstává stále ještě ušetřeno hlavnímu náporu turistů, kteří na Kostariku míří zejména za rušným životem k Pacifiku. Zde na východě na vás naopak čeká klid, pohodářský karibský život a přátelská atmosféra. Kromě odpočinku na proslulých karibských plážích se můžete těšit i na nenáročné výlety do tamních džunglí, deštných pralesů či národních parků. Na plantáži ochutnáme nejkvalitnější kakao, banány či kávu, poplujeme kolem krokodýlů a kajmanů, ale uvidíme i roztomilé opice, tukany či lenochoda. Nahlédneme také do centrální části země, kterou lemují zejména sopky, a uvidíme zemský ráj v podobě nebesky modré řeky Rio Celeste. Po většinu zájezdu budeme ubytováni nedaleko kulturního centra Puerto Viejo, v příjemných bungalovech v karibském stylu a díky polopenzi budeme moci po celou dobu pobytu ochutnávat také místní vyhlášenou kuchyni. Na závěr se ubytujeme v San Jose, díky čemuž budeme mít možnost poznat i tuto pulzující středoamerickou metropoli. Poleťte s námi na dovolenou do opravdového exotického ráje a poznejte ta nejkrásnější místa Kostariky! Provází Jiří Ježek.

Poznámka : v závislosti na letovém řádu případně tranzitní ubytování z 1. do 2. dne (již v ceně).
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do hlavního města Kostariky - SAN JOSE. Přejezd na východ země do provincie LIMÓN na pobřeží Karibského moře, ubytování v nočních hodinách.
3. den: snídaně, odpočinkový den po dlouhé cestě strávíme relaxací na panenských a téměř liduprázdných plážích. Neopakovatelné scenérie doplní přilehlé deštné pralesy a džungle, které tyto pláže ohraničují a zasahují až na pobřeží, čímž zde vytváří unikátní mikroklima. Průzračná mořská hladina, stín palem a průměrná teplota 27°C dodají tu pravou atmosféru proslulého Karibiku. Večeře.
4. den: snídaně, brzy ráno odjíždíme místním autobusem na sever do metropole LIMÓN. Toto město si při své poslední výpravě oblíbil slavný mořeplavec Kryštof Kolumbus, který zde údajně spatřil neuvěřitelné množství zlata. Z přístavu MOIN, kde kdysi údajně kotvila i Kolumbova loď vyplujeme na zhruba 5 hodinovou plavbu po řece RIO PACUARE, která ohraničuje národní park TORTUGUERO. O impozantní zážitek se při plavbě úzkými kanály skrz džungli postará unikátní tropická flora i fauna včele s přihlížejícími krokodýly a kajmany, leguány či bazilišky. Jistě uvidíme i exotickou malpu, až půl tuny vážícího kapustňáka a několik druhů opic. Oproti turisty obléhanému přilehlému národnímu parku si tato řeka zachovává nedotčenou atmosféru, a díky tomu se zde divoká zvířata vyskytují v daleko hojnějším počtu. Místním autobusem se přes LIMÓN dopravíme zpět na ubytování. Večeře.
5. den: snídaně, celodenní koupání s možností fakultativního výletu s českým průvodcem do nejjižněji obydleného místa Kostariky PUNTA UVA / MANZANILLO. Místní národní park a přilehlé pláže jsou vyhledávaným místem pro šnorchlování, které bude tvořit i náplň našeho programu. Díky dostatečné vzdálenosti od banánových plantáží, které působí na mořský život v severních oblastech negativně, budeme moci pozorovat mnoho vodních rostlin a živočichů žijících pod hladinou. Výlet lze absolvovat místním autobusem nebo na vypůjčených kolech. Po večeři se místním taxíkem nebo autobusem (fakultativně na zapůjčených kolech) společně vypravíme do 2km vzdáleného městečka PUERTO VIEJO, které se stalo kulturním centrem karibské oblasti Kostariky a jehož pohodový ráz reprezentují zejména všudypřítomné rytmy reggae.
6. den: snídaně, autobusem do přímořského letoviska CAHUITA, které je vstupní branou do stejnojmenného tropického lesa a národního parku. Na 8km trase vedené po jednoduše přístupných stezkách zahlédneme kromě typických porostů deštného pralesa i kraby, papoušky, lenochody, nosála či mývala. Nejčetnější skupinu obyvatel tohoto parku pak tvoří mnoho druhů plazů několik desítek opic, které uvidíme z bezprostřední vzdálenosti. S trochou štěstí zahlédneme i exotického tukana. Z této džungle na několika místech vybíhají malé bílé písečné pláže lemované kokosovými palmami a omílané světle modrou vodou karibského moře. Toto až kýčovité prostředí doslova vybízí ke koupání a relaxaci před dalším putováním pralesem. Zájemci pak mohou využít služeb místních profesionálů a ponořit se do hlubin k velkému korálovému útesu. Na konci trasy již jen krátce přejedeme místní dopravou zpět na ubytování. Večeře.
7. den: snídaně, celodenní koupání s možností fakultativního výletu s českým průvodcem, možnost výuky surfování či jen zapůjčení vybavení pro pokročilé. Odpoledne individuálně či ve skupině možnost návštěvy městečka PUERTO VIEJO tentokrát za světla, kde se projdeme například po unikátní černé pláži. Jistě zahlédneme i mnoho surfařů, kteří zde, u největšího pobřežního zlomu na Kostarice, pravidelně měří své síly s nejobávanější vlnou – SALSA BRAVA. Večeře. Možnost půldenního výletu do vesničky SIXAOLA na hranici státu. Dle aktuálních podmínek krátký přechod přes řeku RIO SIXAOLA na území PANAMY do městečka GUABITO. Obě místa donedávna spojoval jeden z nejnebezpečnějších mostů, který byl současně významnou spojnicí středoamerické drogové stezky. Po překročení hranice a případného nákupu suvenýrů návrat zpět do KOSTARIKY. V SIXAOLE či v BRIBRI se poté občerstvíme a vydáme se zpět ke karibskému pobřeží.
8. den: ÚPRAVA PROGRAMU OPROTI KATALOGU V DŮSLEDKU ZŘÍCENÍ MOSTU DO PANAMY snídaně, místní dopravou skrze malebnou hornatou krajinu nejprve do městečka BRIBRI, odkud se táhnou nekonečné PLANTÁŽE BANÁNOVNÍKŮ. První část programu bude patřit této kostarické plodině číslo jedna, neboť dopoledne zavítáme právě na jednu z těchto plantáží, kde se seznámíme s celým procesem od pěstování až po export. Odpoledne se pak pěšky vydáme po PANAMSKO-KOSTARICKÉ hranici až k vodopádu VOLIO WATERFALL, pod kterým se můžeme vykoupat. Pěšky (fakultativně taxíkem) návrat do BRIBRI a následně ještě krátce místní dopravou až na ubytování. Večeře.
9. den: snídaně, dopoledne výlet na nedalekou KAKAOVOU PLANTÁŽ. V průběhu 3 hodinové exkurze se podrobně seznámíme s procesem výroby této suroviny, jejíž nejcennější odrůda zvaná CRIOLLO, ze které se vyrábí jen ta nejkvalitnější čokoláda (jen asi 10% světové produkce), se pěstuje právě v této oblasti. Kromě procházky po provoněné plantáži nás čeká i návštěva továrny na zpracování kakaových bobů a na výrobu místní čokolády. Samozřejmostí je i bohatá ochutnávka mnoha druhů této pochutiny doplněná o různé druhy typického karibského ovoce. Na závěr mnozí jistě ocení možnost nákupu kvalitních kakaových produktů přímo z místní výroby stejně jako kostarické kávy, která se vyrábí v centrální oblasti země. Pozdní odpoledne bude patřit poslední relaxaci na karibské pláži PLAYA COCLES vzdálená jen pár kroků od hotelu. Večeře.
10. den: snídaně, odjezd místní dopravou do LIMÓN a následně místním dálkovým autobusem do SAN JOSE. Po poledni ubytování v hotelu v bezprostřední vzdálenosti centra města. Odpoledne prohlídka kostarické metropole. Nenáročná procházka začne u jedné z nejvýznamnějších křesťanských staveb v zemi, CATEDRAL METROPOLITANA, následně uvidíme údajně nejkrásnější stavbu města – divadlo TEATRO NACIONAL, kolem náměstí PLAZZA DE LA CULTURA a PLAZZA DE LA DEMOCRACIA až k pohádkové budově MUSEO NACIONAL DE COSTA RICA. Kavárny na pěší promenádě lemované palmami a okázalými koloniálními budovami nám poslouží k odpočinku a ochutnání pravé kostarické kávy. Kolem budovy soudu a soustavu maličkých veřejných parků NACIONAL, ESPAŇA a MORAZÁN ve čtvrti EL CARMEN se v krátkosti vrátíme zpět do hotelu. Večeře.
11. den:
12. den: snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do ČR. Návrat v závislosti na letovém řádu.

Podobné zájezdy