Laos - království slonů

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: polopenze
2 termíny od 12. února 2022

Cena zájezdu

od 61 390 Kč 65 990 Kč


Termíny a ceny

únor 2022

12.02. - 22.02.2022 sobota - úterý
polopenze letecky (Praha)
65 990 Kč
cena za 11 dní (8 nocí)

březen 2022

19.03. - 29.03.2022 sobota - úterý
polopenze letecky (Praha)
Sleva 7% 65 990 Kč 61 390 Kč
cena za 11 dní (9 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Luang Prabang, Pakse - Praha s přestupy
 • letištní poplatky
 • vnitrostátní leteckou přepravu Vientianne - Pakse
 • 8x ubytování v hotelech 4* a 3* se snídaní
 • 3x oběd
 • program, transfery klimatizovanými autobusy
 • veškeré vstupy dle itineráře
 • česky mluvící průvodce (min. 12 osob)

Cena nezahrnuje

 • vízum do Laosu 31 USD (1xfoto sebou)
 • fakultativní výlety
 • pojištění léčebných výloh
 • spropitné 30 USD

Popis zájezdu

Laos - království slonů


Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY : Odlet z Prahy do Luang Prabang s přestupem.
2. den: BANGKOK - LUANG PRABANG: Přílet do Bangkoku a následný přelet do Luang Prabang. Transfer do hotelu, individuáLní volno, nocleh v Luang Prabang.
3. den: JESKYNNÍ CHRÁM PAK OU: Snídaně, prohlídka Královského paláce v Luang Prabangu, sídlo krále během francouzské koloniální éry, s prvky laoské i francouzské kultury. Individuální oběd, transfer do přístavu, 2 hodinová plavba proti proudu řeky Mekong k jeskynnímu vápencovému komplexu Pak Ou, zvedajícího se přímo nad řekou, ve kterém uvidíte tisíce sošek Buddhy všech velikostí. Pokud čas dovolí, na zpáteční cestě zastávka ve vesničce známé výrobou rýžového vína. Na závěr dne výstup na posvátnou horu Phu Si (328 schodů) k pozorování západu slunce, návrat do hotelu, nocleh Luang Prabang.
4. den: VODOPÁDY KUANG SI: Ještě před snídaní možnost zúčastnit se tradičního obdarovávání mnichů v ulicích po východu slunce, které probíhá jíž od 14.století. Snídaně v hotelu. Návštěva chrámů Wat Visoun a Wat Aham. Odjezd krásnou krajinou mezi rýžovými poli se zastávkou v typické laoské vesničce k poznání života místních obyvatel. Návštěva tříúrovňových kaskádovitých vodopádů Kuang Si, které ústí v mohutný 50 m vysoký hlavní vodopád. Možnost koupání v mělkých přírodních bazéncích s tyrkysovou vodou. Návrat do Lung Prabang, nocleh.
5. den: MĚSTO VE STÍNU HOR VANG VIENG: Snídaně, transfer do městečka Vang Vieng uprostřed nádherné laoské přírody na řece Nam Song. Oběd v ceně zájezdu. Projížďka lodí po této řece mezi úchvatnými krasovými homolemi, vystupujícími přímo nad rovinou, s názvem mogoty. Odpoledne procházka městečkem s možností posezení nad sklenkou dobrého laoského piva na břehu řeky. Nocleh ve Vang Vieng.
6. den: CESTOU K JIHU: Snídaně, odjezd do hlavního města Vientianne. Zastávka v Budha parku s množstvím buddhistických a hinduistických skulptur. Oběd v ceně zájezdu. Ubytování v hotelu, individuální volno. Doporučujeme procházku po nábřeží řeky Mekong s množstvím restaurací a obchůdků. Nocleh ve Vientianne.
7. den: MĚSTO SANTALOVÉHO DŘEVA: Snídaně, prohlídka hlavního města Vientianne přezdívaného Městem santalového dřeva. Prohlídka chrámu Wat Sisaket, který je považován za nejstarší buddhistický chrám ve Vientianne s více než dvěma tisíci sochami Buddhy. Poté prohlídka chrámu Smaragdového Buddhy Wat Pra Keo, Černé stúpy Tat Dam a Velké stúpy That Luang. Zastávka u vítězného oblouku Patuxai, symbolu laoské nezávislosti na Francii. Návrat do hotelu, nocleh ve Vientianne.
8. den: ČTYŘI TISÍCE OSTROVŮ: Snídaně, transfer na letiště, přelet do Pakse, důležitého centra jižního Laosu na soutoku řek Mekong a Se. Návštěva pozůstatků khmerského chrámového komplexu Wat Phou pod horou Phu Kao, zapsaného na seznam UNESCO. Oběd v ceně zájezdu. Přesun do oblasti, která se nazývá Čtyři tisíce ostrovů. Řeka Mekong se zde rozlévá a vytváří tak unikátní ostrovní krajinu. Nocleh Khone Island.
9. den: ÚCHVATNÉ VODOPÁDY KHONE PAPHENG: Po snídani odjezd lodí na klidné ostrovy Done Det a Done Khone. Návštěva místa, kde francouzi postavili koncem 19. století jedinou železnici v Laosu. Prohlídka francouzského železničního mostu a parní lokomotivy. Po procházce na ostrově přes vesničky lemované palmami návrat lodí na pevninu. Pokračování k nejjižnější části Laosu k obrovským vodopádům Khone Papheng, jen na dohled kambodžské hranici. Zastávka na místě se skvělou možností pozorovat vzácné delfíny iravádské. Nocleh Khone Island.
10. den: ODLET Z LAOSU: Transfer na letiště Pakse, odlet s přestupy zpět do Prahy.
11. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.