Lucemburk - Památky a příroda Lucemburska

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Lucemburk - Památky a příroda Lucemburska


Program zájezdu

1. den: : Odjezd ve večerních hodinách. Noční přesun přes Německo.
2. den: : COCHEM - vinařské město v údolí Mosely s rozsáhlým hradem. TREVÍR - univerzitní město a nejstarší město Německa s bohatou historií. Město je proslulé existencí významných památek z římské éry, které jsou zařazeny na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka historického jádra města. Je zde nejkrásnější tržiště v Německu s fontánami a se spoustou květinových a zeleninových stánků. Nad jedním z náměstí se tyčí nadživotní socha Karla Marxe, který se zde narodil.
3. den: : LUCEMBURK - dopoledne prohlídka města, katedrála Notre-Dame - v kryptě sv. Petra spočívají ostatky krále Jana Lucemburského. Můžete si prohlédnout i dřevěnou sošku patronky města Panny Marie Utěšitelky. Square Jan Palach (náměstí Jana Palacha) - Palach zde má pamětní desku. KASEMATY - byly součástí lucemburského opevnění a byly tak dokonalé, že se Lucemburku přezdívalo Gibraltar severu. PROMENÁDA LA CORNICHE - je považována za nejhezčí terasu v celé Evropě. VELKOVÉVODSKÝ PALÁC - stojí na místě středověké radnice. Dnes je oficiálním sídlem lucemburského velkovévody, odehrává se tu mnoho oficiálních státních ceremonií a audiencí. MALÉ LUCEMBURSKÉ ŠVÝCARSKO - jedna z nejkrásnějších oblastí v Lucembursku. Nádherná příroda plná nezvyklých skalních útvarů, jeskyní, propastí a vodopádů. Vycházka do skalního města a údolí Mullerthal. ECHTERNACH - starobylé poutní město ležící nedaleko hranice s Německem. Bazilika sv. Willibrorda s hrobkou patrona města a zahrada prelátů.
4. den: : VIANDEN - jeden z nejkrásnějších hradů v Lucembursku. Přezdívá se mu Lucemburský Karlštejn, jedná se totiž o velmi významnou stavbu s bohatou historií. Právě zde se narodil český král Jan Lucemburský. DIEKIRCH zde si prohlédnete historickou armádní techniku, ETTELBRÜCK - Památník a muzeum generála Pattona (taktické plány). LUCEMBURK - prohlídka hřbitova amerických vojáků (hrob generála Pattona) a podvečerní prohlídka čtvrti GRUND.
5. den: : Odjezd v ranních hodinách. SCHENGEN - malá vinařská obec nedaleko místa, kde se stýkají hranice Německa, Francie a Lucemburska. V obci žije 425 obyvatel. Krátká zastávka. ŠTRASBURK - město má velký význam v rámci Francie a vůbec celé Evropy. Sídlí v něm Rada Evropy, Evropský soud pro lidská práva a taky v něm pravidelně zasedá Evropský parlament. Významná je katedrála NOTRE - DAME s vyhlídkovou věží. Zajímavá je malebná čtvrť Malá Francie s romantickými domky a hospůdkami. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. den: : Návrat v ranních hodinách.