Dunaj - 5denní voda - vnitrozemská delta z Dunakiliti

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: kemp Doprava: vlastní Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Dunaj - 5denní voda - vnitrozemská delta z Dunakiliti

Jen kousek od hranic se Slovenskem se nachází nefalšovaný vodní svět, který vytvořila druhá nejdelší řeka Evropy Dunaj. Jde o vnitrozemskou deltu, která se rozprostírá od slovenského Čunova až po maďarské město Györ a nazývá se Medziostrovie – Szigetköz. Vedle původního říčního koryta zde najdete rozsáhlou spleť vodních ramen, meandrů, kanálů a kanálků, rychle tekoucí vodu vedle té pomalé, řeka se náhle promění v jezero, z kterého jakoby vyrůstá les, jinde se zase ztrácí a mizí v desítkách ramen, které v husté vegetaci zdánlivě vedou nikam. Nespočetné ostrovy a ostrůvky, jezírka s lekníny a spoustou dalších vodních rostlin a také s křišťálově čistou a teplou vodou lákající ke koupání, množství divoké zvěře a ptáků od kachen, čajek, čápů, volavek, kormoránů, až po orla mořského – to vše nabízí tento zvláštní kout, do kterého civilizace jakoby stačila zatím jen nahlédnout. I když na slovenské straně vybudováním vodního díla Gabčíkovo vzal tento unikátní vodní svět poněkud za své, neboť mnoho vodních ramen muselo ustoupit před tunami betonu a vodou z nového přívodního kanálu, na maďarské straně, která na poslední chvíli od společného projektu ustoupila, zůstal naštěstí ve své původní podobě zachován a právě proto si zde můžeme užít vodáckého putování jinak, než jak je známe z českých a moravských řek. Spleť ramen totiž umožňuje nejen klasickou plavbu po proudu řeky, ale díky různé rychlosti toku v různých ramenech vlastně i plavbu zpět, takže stačí jen najít vhodná ramena a po celodenním putování se můžeme vynořit z opačného směru na místě, z kterého jsme ráno vypluli.

Ojedinělý zážitek, který plavba v této vnitrozemské deltě nabízí, si navíc budeme moci ještě okořenit i kulinářským překvapením v podobě návštěvy typické maďarské czárdy – tradiční restaurace s místními specialitami, mezi kterými nemůžou chybět pokrmy z ryb a zejména pikantní rybí polévka – halászlé.

V ZÁKLADNÍ CENĚ již i UBYTOVÁNÍ V KEMPECH, SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT a NEPROMOKAVÝCH BUND !

Noclehů celkem: 5

Míst pobytu celkem: 3

Sjížděný úsek: Čunovo - Asványráró      |     Počet km: 70     |     Obtížnost: ZW C až WW 1

Používané lodě: 2 místné plastové kanoe Vydra nebo 3 místné Tukany

Minimální věk: Minimální věk účastníků u dětských skupin je 12 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody.                                                        . ORGANIZACE PUTOVÁNÍ: Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–20 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový, fotbalový míč, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila). Všichni účastníci musí umět plavat!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit lázně a termály nebo historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Organizátor zájezdu: Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů i z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu: • Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit. • Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo nebo oplatku, případně ovoce.

Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Místa zahájení a ukončení plavby jsou dobře dostupná veřejnou dopravou.

Nástupní místa: Dunakiliti - sraz v kempu

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech.

Program zájezdu

1. den: sraz v kempu v Dunakiliti
2. den: po snídani a nezbytné instruktáži se poprvé vnoříme do spleti ramen v horní části Ostrova Szigetköz, za příznivého počasí možnost koupání na některé z písečných plážiček a po příjemném obědě v czárdě snad natrefíme na rameno, které nás bezpečně dovede zpátky do kempu v Dunakiliti
3. den: po snídani se přepravíme do Čunova, kde se nejprve pokocháme v areálu vodních sportů, poté vyplujeme široširým korytem Dunaje, z něhož se vzápětí vydáme prozkoumávat další spleť ramen a kanálků v husté vegetaci, z níž se vynoříme tak akorát včas před naším kempem.
4. den: po snídani se rychlým proudem necháme unášet do další části delty. Labyrintem vodních ramen doplujeme do kempu poblíž Cikolaszigetu.
5. den: po snídani se vydáme dál do spleti vodních ramen, večer strávíme v kempu poblíž Asványráró
6. den: po snídani ukončení programu, volného času před cestou domů lze využít k dokonalému relaxu ve vyhlášených termálech v sousedním městečku Lipót nebo v o něco vzdálenějším Mosonmagyaróváru.