Malajsie a Indonésie

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
2 termíny od 11. srpna 2022

Cena zájezdu

od 76 800 Kč


Dopřejte si rozmanité cestovatelské zážitky ve dvou příjemných zemích jihovýchodní Asie. Na Malajském poloostrově navštívíme kosmopolitní velkoměsto Kuala Lumpur a starobylou Melaku, projdeme horské stezky a čajové plantáže v Cameron Highlands. Indonésie nám nabídne kulturní a náboženskou různorodost svých ostrovů. Čeká nás hlavní ostrov Jáva a jeho monumentální chrámy Borobudur a Prambanan, či hinduistické Bali a jeho nesčetné exotické taneční a divadelní formy. Poznáme i nádhernou indonéskou přírodu – při východu slunce nad vulkánem Bromo či při odpočinku na plážích souostroví Gili. Velikost skupiny: 6–16 účastníků Celý popis

Termíny a ceny

11.08. - 26.08.2022 čtvrtek - pátek
snídaně letecky (Praha)
76 800 Kč
cena za 16 dní (15 nocí)
11.08. - 28.08.2022 čtvrtek - neděle
snídaně letecky (Praha)
81 400 Kč
cena za 18 dní (17 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Kuala Lumpur / Denpasar–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x přelet (Kuala Lumpur–Yogyakarta a Surabaja–Denpasar)
 • mikrobusy a rikši
 • 2x loď v prodloužení
 • 12x hotel *** se snídaní (+ 2x v prodloužení)
 • 1x jednodušší horská chata v oblasti Bromo
 • vstupy do památkových objektů dle programu
 • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 11400 Kč

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Malajsie a Indonésie

Dopřejte si rozmanité cestovatelské zážitky ve dvou příjemných zemích jihovýchodní Asie. Na Malajském poloostrově navštívíme kosmopolitní velkoměsto Kuala Lumpur a starobylou Melaku, projdeme horské stezky a čajové plantáže v Cameron Highlands. Indonésie nám nabídne kulturní a náboženskou různorodost svých ostrovů. Čeká nás hlavní ostrov Jáva a jeho monumentální chrámy Borobudur a Prambanan, či hinduistické Bali a jeho nesčetné exotické taneční a divadelní formy. Poznáme i nádhernou indonéskou přírodu – při východu slunce nad vulkánem Bromo či při odpočinku na plážích souostroví Gili.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Kuala Lumpur : přílet a první seznámení s hl. m. Malajsie – Petronas Twin Towers ( nejvyšší „dvojčata“ světa , 452 m), Národní mešita .
3. den: Kuala Lumpur – Melaka : památky K. Lumpuru – Náměstí nezávislosti, masdžid Jamek, staré nádraží; výlet do koloniální Melaky – holandská radnice a rezidence guvernéra, pozůstatky kostela Sv. Pavla z r. 1521 , sultánský palác, „malá Čína“ s chrámem Cheng Hoon Teng; návrat do K. Lumpuru – procházka indickou čtvrtí.
4. den: K. Lumpur – Cameron Highlands : celodenní přejezd do příjemné horské stanice Cameron Highlands (1300 m n.m.) – cestou zastávka u hinduistických jeskyní Batu .
5. den: Cameron Highlands : čajové plantáže – exkurze do továrničky na zpracování čaje a ochutnávka , květinové, ovocné a zeleninové plantáže; vycházka po okolních kopcích v příjemném horském podnebí.
6. den: Cameron Highlands – George Town : půldenní přejezd na ostrov Penang (přes 13 km dlouhý most) do kosmopolitního hl. města – koloniální architektura, mešity i čínské a indické chrámy .
7. den: Penang : britská pevnost Cornwallis , hodinová věž, rezidence bohatého čínského obchodníka, shromažďovací dům klanu Khoo , bohatě zdobený jihoindický chrám, 33 m dlouhá socha ležícího Buddhy v chrámu Wat Chayamangkalaram, největší buddhistický chrám v Malajsii Kek Lok Si s 30 m vysokou věží .
8. den: Penang – Yogyakarta : půldenní přejezd zpět do K. Lumpur a odpolední přelet do Indonésie ; Yogyakarta – možnost večeře v restauraci nabízející sultánskou kuchyni poblíž kratonu (sultánský palác).
9. den: Yogyakarta : prohlídka hl. m. někdejšího jávského království , proslaveného výrobou batik – sultánský palác ; „vodní palác“ Taman Sari, někdejší sultánský harém; hinduistický chrám Prambanan z 9. stol.; večer představení Rámájany .
10. den:
11. den: Yogyakarta – Bromo: celodenní přejezd přes centrální Jávu k vulkánu Bromo.
12. den: Bromo – Ubud: úchvatná scenérie východu slunce nad vulkánem Bromo a činnou sopkou Semeru (3676 m) v pozadí – procházka po okraji vulkánu ; přesun do Surabaji a odlet na ostrov Bali – přejezd do Ubudu, kulturního centra ostrova .
13. den: Bali : okruh po ostrově – chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, nejposvátnější balijský chrám Besakih na úpatí vulkánu Gunung Agung (3031 m), výhledy na jezero Batur, zahrady s kořením ; večer představení balijského tance .
14. den: Ubud : volno na nákupy v krámcích a galeriích, fakultativně návštěva Opičího lesa ; odpoledne chrám Taman Ayun a scénický západ slunce nad „chrámem na moři“ Tanah Lot.
15. den: Ubud – Praha: přesun do Denpasaru a odlet, přílet domů 16. den. PRODLOUŽENÍ NA OSTROVECH GILI Ubud – Gili : přejezd k moři a dvoudenní odpočinek na plážích ostrova .
17. den: Gili – Praha: odpoledne přesun na letiště a odlet, přílet domů 18. den.