Malajsie a Singapur

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
2 termíny od 12. října 2022

Cena zájezdu

od 71 800 Kč


Malajsie. Singapur. Také cítíte tu exotiku? Vydejte se s námi k rovníku, na pestrou cestu nabitou zážitky... Vystoupáme do jeskynního chrámu Batu obydleného opicemi a se zatajeným dechem budeme vzhlížet k zářícím věžím malajských „dvojčat“ v Kuala Lumpuru. Z moderního velkoměsta pak unikneme do prastaré džungle národního parku Taman Negara, kde se projdeme tropickou vegetací, vykoupeme v divoké řece a navštívíme původní obyvatele orang asli . Mezi zářivě zelenými čajovými plantážemi v Cameron Highlands si mimo jiné vychutnáme místní vyhlášený čaj. V barevném George Townu, kde se mísí malajská, čínská, britská i indická kultura, nasajeme kosmopolitní atmosféru a nezapomeneme na místní vyhlášenou kuchyni. Po cestě plné intenzivních vjemů si odpočineme na plážích ostrova Langkawi. A kdo ještě nebude mít dost, nevynechá návštěvu „Lvího města“ Singapuru, kde se ve stínu luxusních mrakodrapů krčí stará koloniální zástavba... Velikost... Celý popis

Termíny a ceny

12.10. - 23.10.2022 středa - neděle
snídaně letecky (Praha)
71 800 Kč
cena za 12 dní (11 nocí)
12.10. - 25.10.2022 středa - úterý
snídaně letecky (Praha)
76 800 Kč
cena za 14 dní (13 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Kuala Lumpur / Langkawi (Singapur)–Praha (vč. všech poplatků)
  • 1x přelet Langkawi–Singapur v prodloužení
  • 1x loď Penang–Langkawi
  • pronajaté mikrobusy
  • 8x hotel *** se snídaní (+ 2x v prodloužení)
  • 1x jednoduché ubytování v národním parku se snídaní
  • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
  • český odborný průvodce China Tours a místní průvodce

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 7100 Kč
  • jednolůžkový pokoj – 8800 Kč

Popis zájezdu

Malajsie a Singapur

Malajsie. Singapur. Také cítíte tu exotiku? Vydejte se s námi k rovníku, na pestrou cestu nabitou zážitky... Vystoupáme do jeskynního chrámu Batu obydleného opicemi a se zatajeným dechem budeme vzhlížet k zářícím věžím malajských „dvojčat“ v Kuala Lumpuru. Z moderního velkoměsta pak unikneme do prastaré džungle národního parku Taman Negara, kde se projdeme tropickou vegetací, vykoupeme v divoké řece a navštívíme původní obyvatele orang asli . Mezi zářivě zelenými čajovými plantážemi v Cameron Highlands si mimo jiné vychutnáme místní vyhlášený čaj. V barevném George Townu, kde se mísí malajská, čínská, britská i indická kultura, nasajeme kosmopolitní atmosféru a nezapomeneme na místní vyhlášenou kuchyni. Po cestě plné intenzivních vjemů si odpočineme na plážích ostrova Langkawi. A kdo ještě nebude mít dost, nevynechá návštěvu „Lvího města“ Singapuru, kde se ve stínu luxusních mrakodrapů krčí stará koloniální zástavba...
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
Naše doporučení:
Nejkrásnější místa poloostrovní Malajsie a Singapur. Vychutnejte si kontrasty starobylých koloniálních přístavů a moderních měst, deštných pralesů a historických památek i romantické pláže.

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Kuala Lumpur : přílet do Malajsie a první seznámení s hl. městem – procházka pod nasvíceným mrakodrapem Petronas Twin Towers .
3. den: Kuala Lumpur a okolí : koloniální památky u náměstí Nezávislosti a moderní Národní mešita; návštěva Královské selangorské cínovny; hinduistický chrám v jeskyních Batu .
4. den: Kuala Lumpur – NP Taman Negara : přesun mikrobusem a lodí do srdce nejznámějšího malajsijského národního parku – vůně a zvuky tropické přírody; procházka noční džunglí .
5. den: aman Negara : pozorování bohatství fauny a flóry jednoho z nejstarších pralesů světa – procházka na vyhlídku na džungli vč. nejvyšší hory poloostrovní Malajsie, výlet člunem k vodopádům s možností koupání .
6. den: aman Negara – Cameron Highlands : přejezd do půvabné horské oblasti se svěží, bohatou přírodou a příjemným klimatem – zastávka na ochutnávku čaje s výhledem na zářivě zelené plantáže .
7. den: Cameron Highlands – Penang: mechový les na úpatí hory Gunung Brinchang, ovocné a květinové zahrady , návštěva továrny na zpracování čaje, motýlí dům ; odpoledne přesun na ostrov Penang – křižovatku Asie s čínskými, indickými i koloniálními vlivy.
8. den: Penang : prohlídka George Townu , hl. města ostrova – britská pevnost Cornwallis , hodinová věž, nápadité pouliční malby , okázalý shromažďovací dům čínského klanu Khoo , bohatě zdobený jihoindický chrám, největší buddhistický chrám v Malajsii Kek Lok Si s výhledem na město.
9. den: Penang – Langkawi : ranní přesun do přístavu a trajekt na ostrov Langkawi – ubytování a odpočinek na plážích ostrova .
10. den: Langkawi : odpočinek na plážích s možností výletů – zavěšený most nad džunglí, vyhlídková plavba s pozorováním západu slunce aj.
11. den: Langkawi – Praha: dopoledne na pláži; odpoledne odlet do Prahy, přílet 12. den.
12. den: PRODLOUŽENÍ V SINGAPURU Langkawi – Singapur : ranní přelet do Singapuru a prohlídka města – barevná čínská čtvrť a historická koloniální, zelená oáza uprostřed velkoměsta – botanické zahrady proslulé svými orchidejemi; večerní vyhlídka na město ze střechy ikonického mrakodrapu Marina Bay Sands .
13. den: Singapur – Praha: ranní procházka malajsko-arabskou čtvrtí se sultánskou mešitou , projižďka cyklorikšou, symbol města Merlion s výhledem na moderní Marina Bay , projížďka lodí po řece; večer transfer na letiště a odlet, přílet do Prahy 14. den.