Maroko – za Berbery do pouští, oáz a Vysokého Atlasu

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: pension Doprava: letecky Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Maroko – za Berbery do pouští, oáz a Vysokého Atlasu

Poznávací zájezd pro malé skupiny (max. 12 osob) na 8 dnů, letecky. Na místě přeprava minibusem s českým průvodcem

MARAKEŠ • ZAHRADY MAJORELLE • VODOPÁDY OUZOUD • VYSOKÝ ATLAS • KAŇON LE GRENIER • IMILCHIL • JEZERA TISLI A ISLI • ER RAŠIDA • KAŇON DADÉS • KAŇON TODRA • TINERHIR • DUNY ERG CHEBI • OUARZAZATE • KSAR AIT BEN HADOU • PRŮSMYK TIZ IN TISCHKA • TELOUET • NÁMĚSTÍ JEMMA EL FNA • ESSAOUIRA

Maroko je stále oblíbenějším cílem turistů z celého světa. Vyzařuje exotiku arabského světa, přičemž je to velmi bezpečná, z Evropy snadno dosažitelná země, ležící na severozápadě afrického kontinentu. Místní obyvatelé si vás získají svými úsměvy a vstřícností. Tato země vás nadchne svojí rozmanitostí a přírodními krásami. Na západě jsou jeho břehy omývány Atlantickým oceánem, na severu Středozemním mořem. Maroko má čtyři horská pásma , která tvoří pohoří Atlas, na jihu se rozkládají rozsáhlé oblasti saharské pouště s řadou úrodných oáz. Velmi na vás zapůsobí medina (historické centrum) Marrákeše se svým tepajícím životem řemeslných dílen a obchůdků s pestrým výběrem zboží. Setkáte se také s původními obyvateli Berbery, kteří vás pohostí mátovým čajem. Na této cestě ochutnáte Maroko všemi smysly, včetně výborné kuchyně a čerstvého ovoce. Navštívíte řadu historických památek a mešit se svými minarety.

Náročnost: Jedná se o nenáročnou turistiku (pěší výšlapy v rozsahu 1-2 hod.), nevyžadující zvláštní fyzické předpoklady.

Výstroj, výbava: Pohodlné turistické oblečení do teplého a suchého klimatu. Denní teploty kolem 30 stupňů (dešťové přeháňky jsou málo pravděpodobné, ale samozřejmě vyloučit je nelze). V horách Vysokého Atlasu bude podstatně chladněji, pocitovou teplotu může ovlivňovat vítr.
Maroko je tolerantní muslimská země podporující turismus. Jak jsou místní obyvatelé zdvořilí k nám, tak i my bychom měli respektovat místní zvyklosti a pravidla odívání.
Muži: nosí dlouhé kalhoty
Ženy: sukně nebo kalhoty pod kolena, nevhodná jsou trička pouze s ramínky

Toto platí zejména ve městech. V přírodě, zvláště při vyšších teplotách, si zvolíte oblečení, jak vám bude vyhovovat.

Stravování: polopenze

První noc je ubytování se snídaní (večeři si společně zajistíme v medině v Marakeši na vlastní náklady), dalších šest nocí je ubytování s polopenzí v ceně v penzionu, během dne zpravidla možnost zastávky na občerstvení/menší jídlo.

Doprava: letecky

Doprava do Maroka a zpět je zajištěna tam s leteckou společností Austrian Airlines, zpět s leteckou společností Lufthansa.
Předpokládané časy letů (místní časy):
Praha Vídeň 07:30 08:20, Vídeň Marrakeš 10:15 13:20
Marrakeš Frankfurt 15:35 19:30, Frankfurt Praha 21:00 22:05

V ceně letenky je zahrnuto odbavené zavazadlo do 23 kg a palubní zavazadlo do 8 kg.

Časy letů jsou orientační a mohou se změnit.

Ubytování: pension

Ubytování bude zajištěno v penzionech (riády) střední kategorie se snídaní. Pokoje jsou dvoulůžkové s možností přistýlky, jednolůžkový pokoj za příplatek, sociální zařízení je na pokoji.

Program zájezdu

1. den: Přílet do Marakeše . Přesun do hotelu v centru města. Večerní návštěva hlavního náměstí Jemaa el Fnaa s tepajícím životem, vystoupeními místních hudebníků, kejklířů a okolní mediny se svými souky a dílnami místních řemeslníků. Zde je i možnost ochutnání tradiční marocké kuchyně a obstarání nezbytností - výměna peněz, možnost zakoupení SIM karty místního operátora, atd.
2. den: Navštívíme botanickou zahradu Jardin Majorelle , označovanou za jedno z nejúchvatnějších míst v Marrakeši. V odpoledních hodinách opustíme město a zamíříme na východ do Vysokého Atlasu k nejzajímavějším vodopádům Maroka Cascades d´Ouzoud . Nevyšší vodopád má 75 m, jejich celková výška činí 110 m.
3. den: Pokračujeme dále pohořím Vysoký Atlas ke kaňonu Le Grenier . Toto pozoruhodné dílo přírody tvoří kolmá skalní stěna, na jejíž úzké římse si místní obyvatelé vybudovali kolem roku 1360 kamenné stavby, které sloužily jako sýpky. V tomto nepřístupném místě byly dokonale chráněny před útoky nepřátel. Tyto skalní stavby byly využívány ještě do roku 1990. Odsud pokračujeme panoramatickou vysokohorskou cestou do významného berberského městečka Imilchil , ležícího v srdci Vysokého Atlasu u jezer Tisli a Isli .
4. den: Naše cesta povede dále na jih impozantní krajinou Vysokého Atlasu přes město Er Rachidia . Zde se mění i klima z vysokohorského na suché pouštní. Cestou se zastavíme u oázy , kterou tvoří řeka Zíz . Naším cílem budou duny Erg Chebi , kam dorazíme v odpoledních hodinách. Zde pro vás budou připraveni velbloudi, na kterých se přepravíte do nitra dun. Zde můžete pozorovat západ slunce z vrcholků dun. Večer bude pro vás připravena typická marocká večeře. Ubytováni budete ve vybavených stanech (povlečená postel). Ráno po snídani se vrátíte na velbloudech zpět k mikrobusu. Ti, kteří nechtějí absolvovat jízdu na velbloudu, budou ubytováni v hotelu v blízkosti dun. Na západ slunce do dun si mohou vyjít individuálně.
5. den: Navštívíme kaňon Todra , který vytvořila stejnojmená řeka v horském masívu. Stěny vysoké až 300 m jsou v nejužším místě od sebe vzdálené jen 20-30 m. V blízkém městě Tinerhir zajdeme na trh, kde můžeme dokoupit zásoby.
6. den: Prohlédneme si nejzajímavější části kaňonu Dadés a projdeme se skalním labyrintem Monkey Fingers . Krajem proslulým výrobou růžové vody dojedeme do města Ourzazate , které je známé filmovými ateliery. V pozdních odpoledních hodinách nás čeká prohlídka největší a nejznámější kasby Maroka Ait-ben-Hadou , která sloužila jako exteriér k řadě velkofilmů, např. Gladiátor.
7. den: Opět zdoláme hlavní hřeben Vysokého Atlasu, tentokráte přes hojně využívaný průsmyk Tiz in Tischka 2260 m. Cestou se zastavíme v městečku Telouet , kde je možné si prohlédnout významnou kasbu místního vládce. Budeme projíždět kolem dolů, kde se ještě nedávno těžila sůl. Noc v horském městečku Imlil , které slouží jako výchozí bod při výstupech na nejvyšší horu severní Afriky Jebel Toubkal .
8. den: Přes město Asni, kolem vodní nádrže Lala Takerkoust přesun k Atlantiku do města Essaouira . Nádherné starobylé hradby, pevnost u rybářského přístavu, dlouhá písečná pláž. Nocleh zde.
9. den: Návrat do Marrakeše, odlet.