Mexiko - Yucatán, Riviéra Maya a přírodní parky

Ubytování: různé Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 22. listopadu 2024

Cena zájezdu

od 59 990 Kč


Poloostrov Yucatán a jeho Riviéra Maya je jednou z nejtraktivnějších turistických destinací na světě. Jsou tu nádherné pláže s bílým pískem a oslnivě modrým Karibikem, divoká příroda a kulturní centra mayské civilizace. Riviéra Maya je pobřežní pás o délce asi 100 km, z jedné strany lemovaný Karibikem a z druhé pralesem. Město Playa del Carmen není sice tak notoricky známé jako velké letovisko Cancún, ale o to je příjemnější. Nachází se asi 50 km od Cancúnu a není tak hektické jako Cancún, ale je tu uvolněná atmosféra, krásné pláže, menší rodinné hotely a spousta vyžití. Je tím nejlepším výchozím místem pro různé výlety, ale nabízí i pestrý noční život. Velice známá je ulice 5. Avenida ležící kousek od pláže, která je plná restaurací, barů a obchodů. V blízkosti jsou mayské ruiny Tulum ležící přímo u nádherné pláže, nejvyšší pyramida v Cobá, přírodní rezervace Xel-Ha, město je také obklopeno "cenotes" - sladkovodními závrty krasového... Celý popis

Termíny a ceny

22.11. - 02.12.2024 pátek - pondělí
snídaně letecky (Praha)
59 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Cancún vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, 8-9x ubytování v hotelu se snídaní, 1x společný oběd, transfery klimatizovaným minibusem a místní dopravou, výlety dle programu (mimo fakultativních), vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy, další strava, trajekt na Cozumel (cca 40 USD), bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 900 Kč, výlet do parku Xel-Ha vč. all inclusive 3 100 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 100 Kč, do 85 000 Kč za 1 850 Kč

    • Pobytové zájezdy
    • Exotika

Popis zájezdu

Mexiko - Yucatán, Riviéra Maya a přírodní parky

Poloostrov Yucatán a jeho Riviéra Maya je jednou z nejtraktivnějších turistických destinací na světě. Jsou tu nádherné pláže s bílým pískem a oslnivě modrým Karibikem, divoká příroda a kulturní centra mayské civilizace. Riviéra Maya je pobřežní pás o délce asi 100 km, z jedné strany lemovaný Karibikem a z druhé pralesem. Město Playa del Carmen není sice tak notoricky známé jako velké letovisko Cancún, ale o to je příjemnější. Nachází se asi 50 km od Cancúnu a není tak hektické jako Cancún, ale je tu uvolněná atmosféra, krásné pláže, menší rodinné hotely a spousta vyžití. Je tím nejlepším výchozím místem pro různé výlety, ale nabízí i pestrý noční život. Velice známá je ulice 5. Avenida ležící kousek od pláže, která je plná restaurací, barů a obchodů. V blízkosti jsou mayské ruiny Tulum ležící přímo u nádherné pláže, nejvyšší pyramida v Cobá, přírodní rezervace Xel-Ha, město je také obklopeno "cenotes" - sladkovodními závrty krasového původu, které jsou unikátem poloostrovu Yucatán. Zhruba 2 hodiny cesty od Playa del Carmen nalezneme nejznámější mayské centrum Chichén-Itzá.

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z Prahy do CANCÚNU, přejezd do hotelu v blízkosti pláže v PLAYA DEL CARMEN, relaxace u moře, možnost vodních sportů, noční život na místní hlavní třídě Avenida 5, které se neřekne jinak než La Quinta.
3. den: výlet do místa s nejkrásnější panenskou pláží s tyrkysovou vodou na březích mexického Karibiku - TULUM. Prohlídka archeologické lokality z období úpadku mayské civilizace, která je umístěna na útesu. Koupání na místní pláži. Návrat do Playa del Carmen.
4. den: výlet k nejvyšší pyramidě NONOCH MUL (42 m) na poloostrově Yucatán, která leží v mayské vesničce COBÁ. Prohlídka impozantní skupiny pyramid v pralese. Na zpáteční cestě nás čeká návštěva opičí rezervace PUNTA LAGUNA. Návrat na hotel.
5. den: hned ráno nás čeká nejslavnější mayské naleziště CHICHÉN ITZÁ s dominantou Kukulkánovy pyramidy a s Velkým míčovým hřištěm atd. Po prohlídce vyrážíme na bílé pláže Mayské riviéry, ale po cestě se ještě schladíme v jezírkách s podzemní vodou v hlubokých jeskyních, které jsou v mayském jazyce nazývány cenoty. Našimi oblíbenými jsou CENOTY X´KEKEN a SAMULA, které jsou hluboko v podzemí a přístupné skrz obří tunel.
6. den: volný den na pláži, fakultativně výlet za zábavou na magické místo, které potěší i pobaví milovníky přírody, ale i rodiny s dětmi - PARK XEL-HA - unikátní ekologický svět s tyrkysově modrou lagunou, delfináriem, akváriem. Mísí se tu sladká voda z řeky a slaná z moře, budete mít unikátní možnost šnorchlovat a pozorovat pestrobarevný podvodní svět, čekají na vás cesty skrz džungli a špičkový servis v podobě all inclusive pití a stravy (mezinárodní i tradiční mexická kuchyně). Zpět na ubytování.
7. den: individuální program, v případě zájmu fakultativně krátký přejezd trajektem na protější korálový ostrov COZUMEL, možnost zapůjčení skútru a okružní projížďka kolem ostrova se zastávkami na koupání a opalování.
8. den: výlet do "místa, kde se rodí nebe" SIAN KA´AN, biosférické rezervace na seznamu UNESCO. Nejprve se půjdeme podívat na ruiny bývalého obchodního města MUYIL, které je schované před turisty v džungli. Poté se vydáme na lodní výlet po kanálech tropického pralesa, budeme moci pozorovat bujnou vegetaci a zvěř (při troše štěstí zahlédneme kapustňáka nebo krokodýly).
9. den: volný den, poslední nákupy dárků a suvenýrů.
10. - 11. den: snídaně, dle letového řádu odlet do ČR.

Podobné zájezdy