To nejkrásnější z Thajska, Barmy a Kambodži s pobytem na ostrově Koh Chang - 16 dní

Kambodža od cestovní kanceláře s historií !Poznávací zájezd, 16 dní, hotely 3*, snídaně

PRIVÁTNÍ PROGRAM - žádné velké skupiny

Cenu garantujeme již při min. počtu 2 osob.

Zájezd (trasa, program, počet dní i termín) lze upravit podle Vašeho přání. Kontaktujte prosím naši CK.

TRASA: Bangkok / Yangon / Bangkok / Koh Chang / Siem Reap / Angkor / Bangkok

Myanmar
Myanmar neboli Barma je jednou z nejchudších zemí v Asii. Objevíte zde krásu nedotčené přírody, spoustu zachovalých pozlacených pagod včetně známé pagody Shwedagon a především se setkáte s místními obyvateli, kteří stále dodržují tradiční způsob života. Barma nepatří mezi běžné turistické destinace, a proto zde narazíte na tradiční charakter země. Měli byste respektovat místní způsob života a jeho zvyklosti. Můžete si připadat, jak kdybyste se vrátili o několik desítek let zpátky. A to je jeden z mnoha důvodů, proč právě navštívit tuto nádhernou zemi, která je z téměř celé poloviny pokryta deštným pralesem.

Památky v Bangkoku
Většina památek Bangkoku je soustředěná na ostrově Rattanakosin, kterému se obvykle říká "Staré město". V Bangkoku jsou stovky chrámů, ale mezi nejoblíbenější a nejznámější rozhodně patří tyto tři: Grand Palace, Wat Pho a Wat Arun. Grand Palace je obrovský, takže počítejte s tím, že zde strávíte minimálně půl dne. V komplexu paláce se nachází Wat Phra Kaew, nejposvátnější Buddhistický klášter v Thajsku. Je to komplex nádherně zdobených budov a monumentů. V jedné z budov je smaragdová socha Buddhy (Emerald Buddha) - podle nevýrazné velikosti sochy byste ani nevěřili, že je to jedna z nejposvátnějších soch Buddhy v Thajsku. Nedaleko se nachází Wat Pho, ve kterém je největší socha ležícího Buddhy na světě. Potom můžete přejet trajektem přes řeku Chao Phraya do Thonburi a prohlédnout si nádherný Wat Arun neboli Chrám úsvitu. Hlavní budova měří přes 80 metrů. Je to jeden z nejhezčích thajských chrámů, jeho obraz najdete na každé 10 bahtové minci. Jsou zde i další krásné chrámy, které rozhodně stojí za návštěvu. Jedná se o Golden Mount, Wat Suthat a Wat Ratchanaddaram.
Vstupenku z Grand Palace nevyhazujte, platí také jako vstupenka do paláce Dusit. Byl postaven králem Ramou V., který ho postavil jako svůj letní palác. Park Lumphini v Silomu je největší park v centru Bangkoku, kde si můžete oddechnout od ruchu velkoměsta. V oblasti Khao San je malý zábavný park Santichaiprakarn s příjemnou atmosférou.

Ostrov Ko Chang
Ostrov Ko Chang je také někdy nazýván jako "sloní ostrov" díky svému tvaru připomínající koupajícího se slona. Na ostrově se nachází spousta neobjevených tajuplných míst a krásných dlouhých písčitých pláží. Ostrovem se táhne hustá džungle a rozděluje tak ostrov na dvě části. Na západní části ostrova je situována většina hotelových rezortů a naopak na východě ostrova se můžete setkat s místními lidmi a poznat tak jejich tradiční způsob života.
  • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: leteckydoprava: letecky
    • Poznávací zájezdy
    • Památky a umění