Adventní Berlín + DRÁŽĎANY (autobusem z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 9. prosince 2022

Cena zájezdu

od 2 990 Kč


Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze svátečního Berlína a Drážďan. V Berlíně slavnou Braniborskou bránu, Říšský sněm i Radnici. V Drážďanech pak barokní skvost Zwinger či známou Semperovu operu. Vychutnáte si vánoční trhy s berlínskými kulinářskými produkty i drážďanskou štolou s medovinou. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Berlín a Drážďany! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Srovnání pojištění Celý popis

Adventní Berlín + DRÁŽĎANY (autobusem z Prahy)

Termíny a ceny

09.12. - 10.12.2022 pátek - sobota
snídaně autokarem
2 990 Kč
cena za 2 dny

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • autobusovou dopravu
  • 1x ubytování v hotelu
  • 1x snídani
  • služby průvodce po dobu zájezdu

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné
  • případné MHD v Berlíně
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 750 Kč

    • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Adventní Berlín + DRÁŽĎANY (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze svátečního Berlína a Drážďan. V Berlíně slavnou Braniborskou bránu, Říšský sněm i Radnici. V Drážďanech pak barokní skvost Zwinger či známou Semperovu operu. Vychutnáte si vánoční trhy s berlínskými kulinářskými produkty i drážďanskou štolou s medovinou. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Berlín a Drážďany!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Dnešní den vás čeká organizovaná  prohlídka Berlína s průvodcem a poté volný rozchod k návštěvě adventních trhů a místních památek.   Odjezd z Prahy  v ranních hodinách (okolo 7 hod). Po příjezdu do Berlína se zastavíme u největší stálé galerie pod širým nebem na světě  East Side Galery, což je nejdelší, více než kilometr dlouhý, zachovaný kus Berlínské zdi.   Autobusem se přesuneme do centra Berlína.  Při společné procházce uvidíme sídlo Říšského sněmu, slavnou Braniborskou bránu, památník holokaustu a dojdeme až na Postupimské náměstí a k nejznámějšímu hraničnímu přechodu Berlína z dob studené války Checkpoint Charlie. Zavítáme na historický adventní trh Gendarmenmarkt se stánky řemeslníků ale taky kulinářských umělců. Povinností bude se projít po nejznámější ulici Unter den Linden okolo Humboldtovy univerzity , Německé státní opery či nádherné katolické katedrály sv. Hedviky .  Poté budeme pokračovat přes řeku Sprévu na Ostrov muzeí zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO a zhlédneme impozantní protestantský Berlínský dóm s jednou z největších krypt na světě. Prohlédneme si také kdysi slavné centrum východního Berlína, Alexanderplatz s televizní věží, socialistickými stavbami a deset metrů vysokými světovými hodinami. Odtud je to již coby kamenem dohodil k Červené radnici a okouzlující barokní Neptunově fontáně se sochami čtyř velkých německých řek, kde procházku zakončíme. Zájemci mohou individuálně navštívit další památky či některé z muzeí. Ve večerních hodinách  odjezd na ubytování v Berlíně,  nocleh.
2. den: Po snídani přesun do Drážďan. Následně  proběhne půldenní prohlídka Drážďan s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou místních muzeí, galerií a jiných památek.   Při společné procházce historickým centrem Drážďan uvidíme  barokní skvost Zwinger, kde je možné si individuálně prohlédnout  galerii Starých mistrů , zbrojnici nebo výstavu porcelánu. V rezidenčním zámku je pak umístěna  světoznámá pokladnice Zelená klenba  (Grünes Gewölbe). Poté uvidíme renovovaný  kostel Frauenkirche,  známou Semperovu operu,   Brühlsche Terasse   a   Hofkirche .  Bude také možnost projít se nákupní ulicí Prager Straße. V podvečerních hodinách (okolo 18 hod)  odjezd zpět do ČR . Příjezd do Prahy v nočních hodinách (po 20 hod).