Bodamské jezero s rozkvetlým rájem květin

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: pension Doprava: autokarem Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Bodamské jezero s rozkvetlým rájem květin

OSTROV MAINAU A DALŠÍ PERLY BODAMSKÉHO JEZERA
Ostrov Mainau je klenotem Bodamského jezera. Jeho krásné zahrady mají v každém ročním období co nabídnout a procházka jejich zákoutími patří k vrcholným zážitkům. Samozřejmě, že jaro je zde nejkrásnější. Také ostatní místa vás uchvátí svou atmosférou a krásným přírodním okolím.

Program zájezdu

1. den: Odjezd po půlnoci, ráno příjezd k Bodamskému jezeru – tzv. „Švábskému moři“ a prohlídka květinového ostrova Mainau, který je proslulý svou krásou a vůní a působí jako by připlul ze středozemí. Možnost navštívení i Motýlho domu. Poté odj.na prohlídku Kostnice , její historické části, včetně památek na Mistra Jana Husa - místa soudu i upálení. Odjezd na nocleh.
2. den: Meersburg, jehož půvabně sešlý zámek a řada hrázděných domů působí, jako pohádkové město - prohlídka. Friedrichshafen, město je neodmyslitelně spjato s postavou hraběte Ferdinanda von Zeppelina, který zde vyráběl i vypouštěl své vzducholodě - návštěva jeho musea s jeho hlavní atrakcí vzducholodí Hindenburg. Lindau – ostrovní město, které pro množství svých historických staveb bylo vyhlášeno památkovou zónou – prohlídka. Nocleh.
3. den: Dnes absolvujeme příjemnou romantickou projížďku po jezeře a poznáme krásné panorama části pobřeží. Poté vyjedeme lanovkou na Pfänder (1.064 m), (možnost kombinovaného lístku Berg and See) odkud se nabízí krásný výhled na jezero, možnost procházky např. sestup do atraktivní vesnice Fluh. Prohlédneme si rakouské pobřežní město Bregenz, především jeho Altstadt. Odjezd do ČR.
4. den: Příjezd v časných ranních hodinách.