Porýní - Rýnská cyklostezka

Ubytování: pension Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 3. srpna 2023

Cena zájezdu

od 9 950 Kč


Rýnská cyklostezka Rýnská stezka je první certifikovaná cyklotrasa. Řeka Rýn na německém území líně plyne mezi kopci. Vytváří tak na svých březích ideální podmínky pro pohodové cyklisty, kteří si chtějí vychutnat čas na kole. Na své si zde tak přijdou i rodiny s dětmi či milovníci in – linů. Stezky jsou hladce asfaltové a vedou místy, která doslova vybízejí k zastavení, pokoukání či posezení v některé z mnoha hospůdek. Jedním z nejvíce oblíbených úseků je však část mezi Mohučí, Koblenzí a Kolínem nad Rýnem měřící kolem 200 kilometrů. Celý popis

Termíny a ceny

03.08. - 08.08.2023 čtvrtek - úterý
snídaně autokarem
9 950 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Informace o cenách

Slevy

 • Děti do 15 let
 • Dětská sleva
 • Rodinná sleva
 • Seniorská
 • Skupinová (nad 6 osob)
 • Sleva pro stálé klienty
 • Sleva za včasný nákup
 • Váleční veteráni a vojáci

Cena zahrnuje

 • přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce

  • Aktivní dovolená
  • Cyklistika

Popis zájezdu

Porýní - Rýnská cyklostezka

Rýnská cyklostezka Rýnská stezka je první certifikovaná cyklotrasa. Řeka Rýn na německém území líně plyne mezi kopci. Vytváří tak na svých březích ideální podmínky pro pohodové cyklisty, kteří si chtějí vychutnat čas na kole. Na své si zde tak přijdou i rodiny s dětmi či milovníci in – linů. Stezky jsou hladce asfaltové a vedou místy, která doslova vybízejí k zastavení, pokoukání či posezení v některé z mnoha hospůdek. Jedním z nejvíce oblíbených úseků je však část mezi Mohučí, Koblenzí a Kolínem nad Rýnem měřící kolem 200 kilometrů.

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun.
2. den: : Cyklotrasa Mohuč - Eltville - Bingen, celkem 40 km. MOHUČ - původně římské město, největší klenot města je Kaiserdom, arcibiskupský dóm, náměstí Markt, kostel sv. Štěpána s Chagallovými okny, atmosféra nábřeží Rýna a moderní radnice. ELTVILLE - město vína a růží. Toto historické město a jeho jemně obnovená staroměstská čtvrť je oázou klidu pro přátele vína. Za shlédnutí stojí nádherné šlechtické a aristokratické vily na promenádě řeky obklopené růžemi, nově zrekonstruovaný hrad Crass. BINGEN - historické tradice a legendy se prolínají kolem věže na malém ostrově Rýna před Bingenem. Na základech římského chrámu stojí bazilika sv. Martina. Starý sloužil, a přesto se dochoval originál - starý přístavní jeřáb Binger.
3. den: : Cyklotrasa Bingen - Bacharach - St. Goar - Boppard - Koblenz, celkem 62 km. BACHARACH - místní vinaři pěstují na strmých svazích kolem Bacharachu vynikající vína a útulné vinárny a četná nádvoří vás zvou k ochutnání. Hrady na obou březích řeky. SANKT GOAR - známý svou centrální polohou v údolí Rýna. Nad městem stojí zřícenina Burg Rheinfels, jeden z hradů, pro které je známé střední Porýní, a přes řeku leží sesterské město Sankt Goarshausen s vlastními hrady, Katz a Maus („Kočka“ a „Myš“). Slavná skála Lorelei je blízko, mírně proti proudu na protějším břehu. BOPPARD - malebné město s mírným podnebím a romantickou krajinou. Je tady nejstrmější železnice v Německu. Vinařství tu má velkou tradici.
4. den: : Cyklotrasa Koblenz - Weissethurm - Andernach - Remagen, celkem 49 km. KOBLENZ - soutok Mosely a Rýna ve známém trojúhelníku Deutches Eck. Prohlídka historické části města, kostely, zámky, paláce a měšťanské domy. WEISSETHURM - bílá věž. REMAGEN - pověstný most. Mezi Remagenem a Bonnem na pravém břehu Rýna stojí na návrší nad řekou zámek Drachenburg a v údolí jsou samozřejmě vinice.
5. den: : Remagen - Bad Godesberg - Bonn - Kolín nad Rýnem, celkem 57 km. BONN - bývalé hlavní město západního Německa. Centrum města tvoří Marktplatz. Vévodí mu radnice postavená v druhé polovině 18. století v rokokovém stylu. V ulici Bonngasse stojí rodný dům Ludwiga van Beethovena. Na náměstí Münsterplatz stojí skladatelova socha. Za ní si pak můžete prohlédnout vůbec nejstarší stavbu celého města - románský chrám Münster, vybudovaný v 11. a 12. století. Právě jeho stěny se staly svědkem korunovace Karla IV. KOLÍN NAD RÝNEM - město patří k nejstarším v Německu. Gotická katedrála svatého Petra (UNESCO) je sídlem kolínského arcibiskupa. Rozměry ji řadí mezi největší gotické katedrály a kostely vůbec. V historickém centru můžete obdivovat jedinečnou architekturu, dlážděné ulice i zajímavé budovy. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. den: : Návrat v ranních hodinách.