To nejlepší ze severního Německa + PLAVBA HAMBURKEM + LÁZNĚ U BALTU (autobusem)

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 28. srpna 2024

Cena zájezdu

od 14 990 Kč


Za novými zážitky… až k Baltu. Vychutnáte si francouzský šarm zahrad zámku v Hannoveru. Prozkoumáte Hamburk při plavbě říčními kanály, dáte si proslulý rybí sendvič a rozhlédnete se z budovy Labské filharmonie. Načerpáte energii v lázních Boltenhagen. Pohádkový Schwerin i Cecilienhof v tudorovském stylu vám vezmou dech. Vyrazte na sever a objevte Německo, které vás dostane! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba) Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba) Slavia A - Travel... Celý popis

To nejlepší ze severního Německa + PLAVBA HAMBURKEM + LÁZNĚ U BALTU (autobusem)

Termíny a ceny

28.08. - 01.09.2024 středa - neděle
snídaně autokarem
14 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
  • doporučené kapesné cca 200 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
  • vybrané sedadlo v autobuse 200 Kč/osoba
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 000 Kč

    • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

To nejlepší ze severního Německa + PLAVBA HAMBURKEM + LÁZNĚ U BALTU (autobusem)

Za novými zážitky… až k Baltu. Vychutnáte si francouzský šarm zahrad zámku v Hannoveru. Prozkoumáte Hamburk při plavbě říčními kanály, dáte si proslulý rybí sendvič a rozhlédnete se z budovy Labské filharmonie. Načerpáte energii v lázních Boltenhagen. Pohádkový Schwerin i Cecilienhof v tudorovském stylu vám vezmou dech. Vyrazte na sever a objevte Německo, které vás dostane!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Odjezd ve večerních hodinách z Ostravy (cca 21:00) přes Olomouc, Brno a Prahu.
2. den: Prozkoumáme historické centrum Hannoveru a zdejší zahrady. Pak už nás čeká příjemná procházka Hamburkem, výhled z budovy Labské filharmonie i posezení v pivovarské hospodě. Naší první ranní zastávkou bude starobylé město Hannover . Půlmiliónová metropole Dolního Saska nám dokonale poslouží k odpočinku a občerstvení na naší cestě do Hamburku. Projdeme se  malebným historickým centrem s Novou radnicí a nábřežím jezera Machsee . Nevynecháme ani úchvatné zahrady zámku Herrenhausen , který je dokonalou kopií původního paláce, zničeného za druhé světové války. Největší ze zdejších zahrad  „Velká zahrada“ byla vybudována ve francouzském stylu . Barokní podoba zahrady vyniká stylizovanými záhony květin, geometricky přesným rozvržením zdejších fontán, přírodního bludiště nebo třeba zahradním divadlem . V pozdním odpoledni dorazíme do Hamburku , kde nás po ubytování v hotelu, čeká první prohlídka centra města. Začneme procházkou u místní Kunsthalle , která je bezesporu jednou z nejvýznamnějších galerií v Německu. Necháme se zde také konejšit klidnými vodami jezera Alster , jehož hladinu zcela obklopují budovy městského centra. Budeme pokračovat až na Radniční náměstí ,   kterému vévodí monumentální novorenesanční palác zdejší radnice. Dále projdeme kolem  ruin chrámu svatého Mikuláše , které se tyčí nad střechami městského centra jako memento druhé světové války.   Našemu zájmu neuniknou říční kanály , kterými je centrum Hamburku doslova protkáno. Společně přejdeme přes desítku mostů, můstků a lávek, abychom poznali zákoutí přístavního velkoměsta. Naše úvodní zkoumání města zakončíme výhledem z ikonické budovy Labské filharmonie na přístav a hlavní rameno Labe. Zážitky prvního dne společně zapijeme v  tradiční pivovarské hospodě . Můžete si tak vychutnat nejen typické hamburské pokrmy jako jsou různé steaky, rybí pokrmy, ale také samozřejmě místní pivo .  Nocleh v Hamburku.
3. den: Budeme objevovat skrytá zákoutí Hamburku. Poznáme čtvrť Špejcharů z paluby lodi. Ochutnáme rybí speciality. Shlédneme z věže chrámu svatého Michaela a odpočineme si v Japonské zahradě. Dobré ráno v Hamburku! Po snídani se vypravíme do centra města, tentokrát nás čeká čtvrť Špejcharů (UNESCO) a především přístav . Hamburský přístav je největším námořním přístavem v Německu. Jeho hospodářský význam se od středověku odráží v bohatství tohoto města. Symbolem zdejšího centra jsou Špejchary , dřívější skladiště, které jsou v současnosti využity pro gastronomii, umění nebo hotelové hosty. Nezaměnitelná atmosféra historické části přístavu přímo kontrastuje s nejmodernějšími výstřelky architektury. Ty lze obdivovat ve čtvrti HafenCity nebo místní části Altona ,   kde mimo jiné navštívíme i rybí trh . Můžeme tak okusit místní  Fischbrötchen neboli rybí sendvič . Prohlídka přístavu a jeho zákoutí by nebyla dokonalá bez vyhlídkové   plavby po Labi . Je tedy nejvyšší čas se nalodit a užít si Hamburk z hladiny Labe. Po tomto jedinečném zážitku bude čas na oběd a volný program.  V odpoledních hodinách se vydáme z Altony do čtvrti St. Pauli , která nechvalně proslula jako místo, kam námořníci a přístavní dělníci chodili pro špetku něhy. Ze St. Pauli plynule přejdeme do Nového Města, jehož pomyslnou hranici zde střeží monumentální Bismarckova socha a Hamburské historické muzeum . V ulicích Nového Města se pravidelně střídají monumentální barokní paláce veřejných institucí s moderní architekturou sídel řady společností. Společně navštívíme i zdejší hlavní chrám svatého Michaela , z jehož věže se naskýtá fenomenální panoramatický výhled na celé město i přístav . Toulky Novým Městem zakončíme relaxací v  Japonské zahradě , která je součástí parku Planten un Blomen. Opravdová oáza klidu uprostřed města nabízí řadu atrakcí. Kromě Japonské zahrady si tady můžete užít koncert u „hrající“ fontány , projít se bylinkovou zahradou nebo si odpočinout ve zdejším rozáriu.  Noc strávíme v Hamburku. 
4. den: Dnes se vydáme do města Schwerin. Navštívíme krásný zámek, přezdívaný Neuschwanstein severu. Poté přejedeme na pobřeží Baltu a vychutnáme si odpočinek v lázeňském letovisku Boltenhagen.  Po snídani vyrazíme z Hamburku na východ. Čeká nás hlavní město spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko, malebný a krásný Schwerin .  Historické jádro města je dokonale zachovalé. Vybudováno bylo na březích zdejších jezer, které jsou součástí nejrozsáhlejší jezerní oblasti v Německu. Nejvýraznějším symbolem města je především zdejší zámek stojící na malém ostrůvku uprostřed vodní hladiny ,   v češtině nazývaný Zvěřinský. Při návštěvě zámku vás zcela jistě ohromí bohatě zdobený interiér , kouzelné stropy a jeho nádherné okolní zahrady . Ne nadarmo se zámku přezdívá Neuschwanstein severu.  Přestože Schwerin není největším městem spolkové země, tím je Rostock, tak je městem hlavním. Sídlí zde jak kancléřství tak zemská ministerstva Meklenburska-Předního Pomořanska. Schwerin je poklidné stotisícové město, které si určitě zamilujete.  V odpoledních hodinách přejedeme ke břehům Baltu , kde nás čeká relaxace v lázních Boltenhagen . Malebné přímořské letovisko oplývá širokými písčitými plážemi i skalnatými útesy . Můžete si odpočinout v nespočtu restaurací, lázních, na rozlehlých plážích či se jen tak projít po promenádě.
5. den: Ani poslední den nebudeme otálet a vyrazíme do Postupimi. Prohlédneme si zámek Cecilienhof, kde se konala Postupimská konference. A před cestou zpět se ještě projdeme Holandskou čtvrtí.  Posnídáme a vydáme se na naši poslední zastávku nedaleko Berlína, do města Postupim. Zde nás bude čekat  prohlídka zámku Cecilienhof z počátku 20. století, připomínajícího staré anglické šlechtické sídlo z doby Tudorovců. V roce 1945 se zde konala důležitá Postupimská konference , na níž se rozhodovalo o vývoji poválečné Evropy. Uvidíme hlavní místnost s původním kulatým dubovým stolem , u něhož představitelé Velké trojky jednali, nebo pracovny Stalina, Churchilla či Trumana. Nesmíme vynechat ani prohlídku samotného města. Lákadlem bude zcela jistě  Holandská čtvrť se 169 nízkými domky z červených cihel . Čtvrť je místo s největší koncentrací typických holandských domů v Evropě mimo území Nizozemí. Domy jsou dnes plné restaurací, obchůdků a malých galerií , kam si budeme moci zajít pro něco na zub či pro suvenýr.  Společně uvidíme také Francouzský kostel  připomínající starověký Pantheon, nebo nejkrásnější postupimský kostel sv. Mikuláše se zelenou kupolí.  Po prohlídce města se již autobusem vydáme zpět do ČR , kam dorazíme ve večerních až pozdních večerních hodinách přes nástupní místa do Ostravy.