To nejlepší ze západního Norska + OSLO (letecky z Prahy)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší ze západního Norska + OSLO (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze západního Norska a norské metropole Osla. Budete obdivovat úchvatné fjordy, projedete nejdelším silničním tunelem světa a stanete na vrcholu Trolí stezky. Zhlédnete skanzen a také olympijské můstky v Lillehameru a krásy Osla. Putujte s námi historií i přírodou a prožijte Norsko na vlastní kůži!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 10 kg a max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo jde na palubu letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Přílet do Osla dle letového řádu. Na letišti už bude čekat náš autobus Radynacestu, který vás dopraví na hotel a bude naším společníkem na dalších cestách za krásami západního Norska po celou dobu zájezdu.
2. den: Celodenní prohlídka nejkrásnějších míst hlavní norské metropole . Prohlídku Osla začneme návštěvou poloostrova Bygdoy , kde se nachází hned několik úchvatných muzeí. Naším cílem se stanou dvě z nich a bude pouze na vás, které zvolíte. Muzeum Fram dokumentuje úspěchy osobností, jakými byli Amundsen a Nansen. Jeho hlavním exponátem je polární loď Fram, ve které F. Nansen uskutečnil plavbu do Arktidy a R. Amundsen s ní jako první člověk dobyl jižní pól. Druhé ze slavných muzeí,  Muzeum Kon-Tiki , je pojmenováno po voru Kon-Tiki, na kterém přeplavil norský spisovatel Thor Heyerdahl Tichý oceán.  V odpoledních hodinách si prohlédneme centrum Osla. Uvidíme královský palác , parlament , budovu moderní radnice obloženou pálenými cihlami a můžeme také omrknout supermoderní výstavbu přístavu   či si odpočinout v pěší zóně plné obchodů a občerstvení. Spatříme také jedinečnou moderní budovu Opery (Operahuset), která byla slavnostně otevřena v roce 2008 a má připomínat ledovou kru pomalu se potápějící do fjordu. Návrat na ubytování ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
3. den: Cesta na sever, během které uvidíme spoustu zajímavých míst – Gjovik, Lillehammer, olympijské můstky. Po snídani se vydáme směrem na sever. Cestou uvidíme největší norské jezero Mjosa, jehož zátoky jsou jako stvořené ke koupání a které je proslulé také bohatstvím pstruhů. Pokračovat budeme nezapomenutelným zážitkem, a to vstupem do olympijské hokejové haly Gjovik vytesané 120 metrů hluboko ve skále. V této hale se během 17. zimních olympijských her konaly všechny hokejové zápasy. Tato hala je se svojí kapacitou témeř 6000 míst k sezení největší hokejovou halou na světe vytesanou do skály. Poté se přesuneme do olympijského města Lillehammer, kde navštívíme jedno z největších a nejstarších evropských muzeí v přírodě, skanzen Maihaugen . Ve skanzenu strávíme příjemné odpoledne, během kterého si budeme moci prohlédnout budovu pošty a nádraží z 19. století a jeden z nemnoha zachovalých stavekirkanů (sloupových kostelů) a další zajímavosti. K muzeu dnes patří více než 175 staveb, které jsou umístěny v přirozeném prostředí mezi rybníky, potoky a stromy. V pozdním odpoledni se ještě zastavíme u olympijských skokanských můstků . Odjezd na ubytování. 
4. den: Putování krásným údolím Romsdalen – divoké přírodní scenérie, procházka v NP Rondane, stěna trolů – Trollveggen. Dnešní den se již přiblížíme trollům. S jedním velkým se budete moci vyfotit v městečku  Dombas , kde se zastavíme nejenom za nákupy suvenýrů . V dopoledních hodinách navštívíme v případě hezkého počasí národní park Rondane , který je nejstarším norským národním parkem . Zde se vydáme na procházku nedotčenou krajinou, kolem průzračné řeky a krásných vodopádů. Pokračovat budeme údolím Romsdalen, které je považováno za jedno z nejkrásnějších norských údolí. Údolím protéká řeka Rauma  a my zde budeme mít možnost zachytit fotoaparátem nemálo divokých peřejí a vodopádů stékajících z úbočí okolních hor. Zastavíme se také u obávané cca kilometr vysoké horolezecké stěny Trollveggen. Den zakončíme příjemnou večerní procházkou ve městě Alesund, které nás okouzlí svojí malebnou polohou na několika ostrovech a secesními domy v centru. Odjezd na ubytování. 
5. den: Den plný dechberoucích výhledů, jízda Trolí stezkou, cestou orlů a nejkrásnější norský fjord Geiranger. Norsko není jen zemí orlů a obrů, ale také trollů, kteří jsou hrdinové mnoha lidových pohádek a bájí. Slavná Trolí stezka se vine jedenácti serpentinami a vytváří kolmou stěnu. My se zastavíme na vyhlídce v tom nejvyšším místě. Překonáme výškový rozdíl téměř 900 metrů a zahlédneme několik vodopádů. Dále se vydáme údolím Valdal a trajektem se přeplavíme k dalšímu stoupání, tentokrát k  cestě orlů . Z ní zahlédneme vodopád Sedm sester , což je sedmero úzkých vodopádů vedle sebe, ke kterému se váže legenda nerozhodného vodopádu „Nápadníka odnaproti“. Jízdou prudkou cestou orlů se nám bude tajit dech jednak pro výhledy na Geirangerfjord, a jednak pro svůj strmý charakter cesty.  Pokud nám bude přát počasí, tak z jedinečné vyhlídkové hory Dalsnibby uvidíme, kromě údajně nejhezčí zátoky fjordu Geiranger , také zasněžené okolní vrcholky hor. Odjezd na ubytování.
6. den: Procházka k ledovcovým splazům, jízda nejdelším silničním tunelem světa, středisko Flam, vodopád Tvindefossen. Prvním dnešním zastavením bude největší evropský pevninský ledovec Jostedalsbreen. Společně se vydáme horským údolím (cca 2hodinová procházka) s mnoha vodopády k asi nejznámějšímu splazu  Briksdalsbreen . Dále budeme pokračovat až k  ledovcovému splazu Boyabreen , který však je vzhledem k oteplování stále menší. Stejně jako norské železnice projíždí mnoha tunely, tak my projedeme dokonce nejdelším silničním tunelem světa Laerdal , který měří téměř 25 kilometrů. Tunel nabízí odpočinková místa, jejichž strop je nasvícen modře, aby barvou připomínal oblohu. Poté si uděláme menší zastávku v místním turistickém centru Flamu , které obklopují prudké stráně a do kterého zajíždějí po rameni fjordu velké zaoceánské lodě. Flam je také známý tím, že se odtud zvedá nejprudší cca 20kilometrová horská železnice do Myrdalu.  Další zastávkou bude kouzelný kaskádovitý vodopád Tvindefossen , jehož celková výška je 110 metrů. Odjezd na ubytování.
7. den: Dle letového řádu následuje prohlídka Bergenu nebo odlet zpět do ČR. V ranních hodinách prohlídka Bergenu nebo odjezd na letiště a  odlet do ČR (let s přestupem).