Osvětim - koncentrační tábor

Ubytování: bez ubytování Doprava: autokarem Strava: vlastní
1 termín od 7. října 2023

Cena zájezdu

od 949 Kč 999 Kč


Koncentrační tábor Auschwitz byl založen na základě rozkazu Heinricha Himmlera ze dne 27. dubna 1940 a tvořily jej tři oddělené tábory, které byly římskými číslicemi označeny jako Auschwitz I, II a III. Auschwitz I, jenž byl původním koncentračním táborem, sloužil jako administrativní centrum celého komplexu. Auschwitz II (Birkenau) byl vyhlazovacím táborem. Auschwitz III sloužil jako pracovní tábor. V roce 1947 založilo Polsko k uctění památky obětí muzeum na místě prvních dvou táborů. Do roku 1994 prošlo branou s nápisem „Arbeit macht frei“ („Práce osvobozuje“) na 22 milionů návštěvníků (každoročně přibližně 700 tisíc). Dne 27. ledna se každoročně během Mezinárodního dne památky obětí holocaustu připomíná osvobození Auschwitzu sovětskými jednotkami. Celý popis

Termíny a ceny

07.10.2023 so sobota - sobota
vlastní autokarem
Sleva 5% 999 Kč 949 Kč
cena za 1 den

Informace o cenách

Slevy

  • Cena 949 Kč platí při objednání do 30. 4. 2023.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • technický doprovod

Cena nezahrnuje

  • vstup
  • komplexní cestovní pojištění 40 Kč/dospělá osoba, 32 Kč/dítě do 18 let.

    • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Osvětim - koncentrační tábor

Koncentrační tábor Auschwitz byl založen na základě rozkazu Heinricha Himmlera ze dne 27. dubna 1940 a tvořily jej tři oddělené tábory, které byly římskými číslicemi označeny jako Auschwitz I, II a III. Auschwitz I, jenž byl původním koncentračním táborem, sloužil jako administrativní centrum celého komplexu. Auschwitz II (Birkenau) byl vyhlazovacím táborem. Auschwitz III sloužil jako pracovní tábor.
V roce 1947 založilo Polsko k uctění památky obětí muzeum na místě prvních dvou táborů. Do roku 1994 prošlo branou s nápisem „Arbeit macht frei“ („Práce osvobozuje“) na 22 milionů návštěvníků (každoročně přibližně 700 tisíc). Dne 27. ledna se každoročně během Mezinárodního dne památky obětí holocaustu připomíná osvobození Auschwitzu sovětskými jednotkami.


Doprava: autokarem

NÁSTUPNÍ MÍSTA:
Rychnov nad Kněžnou - Vamberk - Kostelec nad Orlicí - Týniště nad Orlicí - Hradec Králové - Pardubice - Chrudim (nebo Holice) - Vysoké Mýto - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová.


Program zájezdu

1. den:
odjezd v nočních hodinách předchozího dne.
Osvětim – 3,5 hodinová prohlídka s česky mluvícím průvodcem (cca 250 Kč) zahrnující stálé výstavy a budovy hlavního tábora Auschwitz I a nejvýznamnější budovy v táboře Auschwitz II. – Birkenau: vězeňské kasárny, vykládací plošiny, ruiny plynové komory a krematorium II nebo III.
Návrat do ČR ve večerních hodinách.