Prodloužený víkend v Lisabonu

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Prodloužený víkend v Lisabonu

Odlety z Prahy a Vídně!

Program zájezdu do Lisabonu:

1. den: půldenní Park národů
Po příletu se vydáme do moderní části města, Parku národů, kde se také nachází lisabonské oceonáriium. Tato část města byla vystavena k příležitosti celosvětové výstavy, která se zde konala v roce 1998 (EXPO 98) a je skvostnou ukázkou moderní architektury na břehu řeky Tejo. Mezi nejzajímavější stavby patří například vlakové nádraží Oriente navržené španělským architektem Santiagem Calatravou, budova Casina nebo Portugalský pavilon. Nad celým areálem Parku národů se lze projet lanovkou a z výšky obdivovat bývalé pavilony, nejvyšší budovu Lisabonu věž Vasco da Gama anebo nejdelší most v Evropě-most Vasco da Gama dlouhý 17 kilometrů. Možnost návštěvy místního oceanária nebo nákupů v shopping centru Vasco de Gama.

2. den:Belém + historické centrum
Vydáme se do historické čtvrti Belém, která je nejvíce spojena s obdobím portugalských zámořských objevů. Nachází se zde bohatě zdobené stavby z 16. století, připomínající dobu, kdy Portugalsko dobývalo svět. Prohlídku začneme zastávkou tradiční pekárny, která již od roku 1837 peče typické portugalské sladkosti – pasteis de belém. Poté se můžeme vydat na prohlídku kláštera Sv. Jeronýma, který je fascinující ukázkou manuelské architektury, tak typické pro tuto slavnou portugalskou éru a jehož kostel se stal místem posledního odpočinku mořeplavce Vasca de Gamy. Dále se přesuneme k Belémské věži, která je vstupní branou do Lisabonu a symbolem města. Nejvýznamnější osobnosti tohoto období, v čele s Jindřichem Mořeplavcem, připomíná Památník objevů, který bude naší další zastávkou.

Odpolední prohlídku města započneme procházkou hlavními promenádami a přes nejkrásnější náměstí – Restauradores, Rossio a Figueira a dále ulicí Rua Augusta s pouličními umělci, kavárnami a elegantními obchody. Dále se vydáme se na pěší poznávání nejstarších lisabonských čtvrtí a uliček. Uvidíte známý lisabonský výtah Santa Justa, vítězný oblouk a světoznámé obchodní náměstí neboli Praça do Comércio, kde stával královský palác, který byl však při zemětřesením v roce 1755 v podstatě srovnán se zemí, stejně jako okolní lisabonské čtvrti, kterým se říká bairros. Naopak židovsko-arabská čtvrť Alfama zůstala požárem, jenž doprovázel ono hrůzostrašné zemětřesení, téměř neporušena, proto se dodnes můžete obdivovat tradičnímu koloritu, barvám zvukům a vůním, kterými tato oblast odedávna překypuje. Lisabon své návštěvníky za zdolání kopců odměňuje výhledy, jeden takový se Vám naskytne na vyhlídce Portas do Sol, budete se moci pokochat pohledem na kostel sv. Vincenta za hradbami či kupoli Národního Pantheonu, kde jsou pohřbeny významné portugalské osobnosti, přičemž pod sebou budete mít celou Alfamu jako na dlani. V historickém centru spatříte i hrad sv. Jiří, někdejší sídlo portugalských králů vystavěné již za maurské nadvlády v 11. století, a katedrálu Sé. To vše si vychutnáte za zvuku kolem projíždějících typických žlutých tramvají.

3. den:Socha Krista + historické centrum
Od hotelu se vypravíme pěšky do Cais do Sodré, odkud vyplouvají lodě přes řeku Tejo na druhý břeh do Almady, kde jsou restaurace vyhlášeny na plody moře. Při plavbě přes řeku Tejo si budete moci z blízka prohlédnout i jeden ze dvou Lisabonských mostů, most 25. dubna, který nápadně připomíná sanfranciský Golden Gate. Následně se vypravíme ke gigantické soše Krista, a výtahem se můžete skrze podstavec vyvézt nahoru na fascinující vyhlídku, ze které budete mít město a řeku jako na dlani. Po návratu trajektem zpět do Lisabonu zakončíme dopoledne v Time out marketu, což je bývalý trh plný gurmánských stánků s jídlem, vínem, pivem, zmrzlinou a skvělou atmosférou, kde můžete ochutnat i typický třešňový likér ginja.

Odpolední program nás zavede do dalších lisabonských čtvrtí. Chiado je plná luxusních podniků, které bývaly v období romantismu hojně navštěvované portugalskými intelektuály. Malebná čtvrť Bairro Alto ožívá hlavně v noci, nabízí totiž nespočet klubů s tradiční i moderní hudbou. Mezi oblíbené podniky patří takzvané Casas do Fado, kde si můžete poslechnout tradiční portugalskou hudbu fado. Vy se tu pokocháte vyhlídkou Pedro de Alcantara a romatickým náměstím Carmo, kde se nachází stejnojmenný polorozbořený kostel.

4. den: Odlet
Volné dopoledne. Ve 12 hodin přijede transfer na letiště. Odlet do Prahy v 14:45 hodin.

TIP: Z hodnocení našich klientů je návštěva největšího sladkovodního akvária světa skutečným zážitkem nejen pro akvaristy. Doporučujeme!

Minimální počet osob – 10.

Konečná cena zájezdu se může od uvedené ceny lišit z důvodu průběžných změn cen letenek. CK si proto vyhrazuje právo změny konečné ceny zájezdu.
Program a trasa zájezdu mohou být upraveny dle aktuální situace na místě.


Stravování: snídaně

-snídaně formou bohatých bufetových stolů

Doprava: letecky

pravidelná linka Praha (Vídeň) - Lisabon - Praha (Vídeň), incl.let. poplatky a taxy

Ubytování: hotel ***

ubytování ve 2 lůžkových pokojích ( klimatizace, sociální zařízení se sprch.koutem, WC a fénem, TV/SAT, telefon, rádio, mini bar a trezor)
check in: od 14:00
check out: do 12:00