To nejlepší z Alenteja + VYHLÁŠENÁ PORTUGALSKÁ VÍNA (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 24. září 2022

Cena zájezdu

od 26 990 Kč


Tajuplný vinařský region odkrývá své poklady… Objevte Portugalsko jako nikdy předtím! S průvodcem, který se tu narodil, se vydáte do Elvasu s impozantním akvaduktem, do Évory, přezdívané „Florencií Portugalska“, a projdete se úžasnou krajinou nádrže Alqueva. Ochutnáte nejlepší vína i místní speciality. Připraveni? Vydejte se na místa, kam se ostatní nedostanou, a poznejte Alentejo! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Srovnání pojištění Celý popis

To nejlepší z Alenteja + VYHLÁŠENÁ PORTUGALSKÁ VÍNA (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

24.09. - 29.09.2022 sobota - čtvrtek
snídaně letecky
26 990 Kč
cena za 6 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha – Lisabon – Praha se všemi poplatky
  • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
  • doprava autobusem dle programu
  • 2x ubytování v 3* hotelu Lisabonu
  • 3x ubytování Pousadas de Portugal (bývalý klášter)
  • 5x snídaně
  • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

  • vstupné do památek
  • cestovní pojištění léčebných výloh
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 500 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Alenteja + VYHLÁŠENÁ PORTUGALSKÁ VÍNA (letecky z Prahy)

Tajuplný vinařský region odkrývá své poklady… Objevte Portugalsko jako nikdy předtím! S průvodcem, který se tu narodil, se vydáte do Elvasu s impozantním akvaduktem, do Évory, přezdívané „Florencií Portugalska“, a projdete se úžasnou krajinou nádrže Alqueva. Ochutnáte nejlepší vína i místní speciality. Připraveni? Vydejte se na místa, kam se ostatní nedostanou, a poznejte Alentejo!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

během dne časový prostor a doporučení průvodce k možnostem občerstvení

Ubytování: hotel ***

nádherné ubytování v bývalém klášteře ze 16. století

Program zájezdu

1. den: Přílet do Lisabonu, transferem přejezd na hotel a ubytování.
2. den: Dnes nás čeká návštěva středověkého města Arraiolos, ochutnávka vín ve městě Borba a ubytování v klášteře ze 16. století. Po snídani se vydáme do regionu Alentejo. Ještě předtím projdeme ikonickým mostem  25 de Abril a navštívíme svatyni Cristo Rei , které dominuje 28metrová socha Ježíše Krista. Právě z tohoto místa se nám naskytne jeden z nejhezčích pohledů na Lisabon. Dopoledne se nejprve zastavíme v Arraiolosu . Toto krásné město proslulo díky svým tapisériím a my budeme mít možnost navštívit jeden z workshopů. Po obědě se projdeme historickým centrem a navštívíme zdejší středověký hrad s nádherným výhledem na pláně plné olivovníků a korkových dubů. Poté přejdeme do města Borba, kde se nachází druhá největší vinařská podoblast regionu Alentejo, a vyzkoušíme zde některá z nejlepších vín společně s tradiční večeří v jedné z typických tasquinhas (hospody), který se nachází ve starém městě. Po večeři pojedeme do Vily Viçosy , kde se ubytujeme v místní Pousadě, překrásném a honosném hostinci instalovaném v klášteře ze 16. století.
3. den: Tento den si prohlídneme Vilu Viçosu, opevněné město Elvas a středověké město Estremoz. Po snídani si vychutnáme prohlídku města Vila Viçosa, které se pyšní jedním z nejkrásnějších historických center v Alentejo. Toto město je velmi bohaté na památky. Shlédneme bývalý dům Duques de Bragança a nedaleký Panteao , renesanční Paço Ducal , středověký hrad, a působivé malé paláce, které najdete na každém rohu. Po obědě se vydáme do opevněného města Elvas , které je známé svým impozantním akvaduktem a středověkým centrem, kde se můžete nechat pohltit bohatou historií, cítit tradiční životní styl místních lidí a vyzkoušet si úžasnou gastronomii.  Na cestě zpět se zastavíme ve středověkém městě Estremoz , na tradiční večeři před návratem do naší Pousady v Vila Viçosa.
4. den: Dnes navštívíme středověkou vesnici Monsaraz, projdeme se po březích nádrže Alqueva a ochutnáme víno v oblasti Reguengos. Po snídani se vydáme do Monsarazu , středověké vesnice, kde se zastavil čas a život jde klidným tempem. Z Monsarazu uvidíme úžasnou krajinu nádrže Alqueva , kde si uděláme krásnou procházku po březích. Nedaleko se nachází známá vinařská oblast Reguengos a během odpoledne budeme mít možnost vyzkoušet některé z jeho nejlepších vín, stejně jako vynikající olivový olej v jednom z nejprestižnějších sklepů a producentů. Dále navštívíme vesnici Redondo , kde navštívíme nejen dílny tradiční keramiky a ručně malovaného nábytku, ale také si zde dáme lahodnou večeři. Před návratem do naší Pousady v Vila Viçosa určitě nezapomeneme vyzkoušet některá slavná vína, která se zde vyrábějí.
5. den: Dnes navštívíme město Évoru, kterou Portugalci přezdívají „Florencie Portugalska“. Po snídani se vydáme do Évory , nádherného historického města. Nejprve zhlédneme centrum, které se rozvíjelo hlavně ve středověku a od sedmnáctého století se téměř nezměnilo. Město je obehnané hradbami a uvnitř hradeb se nachází bludiště maurských uliček s výtečnými restauracemi a kavárnami. Na hlavním náměstí uvidíme maurské arkády a fontánu ze 16. století. Hlavní dominantou města je katedrála Santa Maria ze 12. století postavená v románském a gotickém slohu. Uvnitř katedrály Santa Maria narazíte na bohatou klenotnici sakrálního umění. Další významnou památkou města je římský chám Templo Romano ze 2. století nebo kostel svatého Františka s kostnicí. Naleznete zde však mnohem více, neboť ve městě se nachází více než dvacet kostelů a klášterů, univerzita, krásné zahrady či akvadukt ze 16. století. Jeden den je sice na toto město málo, ale i přesto si odvezete spoustu zážitků a jistě pochopíte, proč toto město Portugalci přezdívají „Florencie Portugalska“ . Odpoledne se vrátíme do Lisabonu , překročíme most Vasco da Gama, nejdelší most v Evropě s úžasnými výhledy na řeku Tejo. Následně se se v Lisabonu ubytujeme.
6. den: Krátká prohlídka historického centra Lisabonu a odlet zpět do Prahy. Volné ráno, si můžete odpočinout, připravit si zavazadla, naposledy nakupovat nebo individuálně navštívit některé z mnoha památek či muzeí v Lisabonu. Po obědě, než vyrazíme na letiště, nás ještě čeká krátká prohlídka historického centra Lisabonu.  Poté se přesuneme objednaným transferem na letiště a bude následovat odlet zpět do ČR .