To nejlepší z Azorských ostrovů + KOUPÁNÍ V LÁVOVÝCH JEZÍRKÁCH (letecky z Prahy)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Azorských ostrovů + KOUPÁNÍ V LÁVOVÝCH JEZÍRKÁCH (letecky z Prahy)

Portugalsko trochu jinak… Pojďte do toho! S průvodcem, který se vyzná, objevíte Azory – okouzlující ráj uprostřed Atlantiku. Dechberoucí divoká příroda, úchvatná lávová jezírka, nejvyšší hora Portugalska, pohodová atmosféra malebných vesniček, pozorování velryb či ochutnávka výtečného portugalského sýra. Lákavé, že? Probuďte v sobě cestovatelskou vášeň a prožijte Azorské ostrovy!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o hmotnosti do 10 kg a max. rozměrech 55 x 40 x 20 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

Během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu, ubytování v hotelu u letiště.
2. den: Odlet z Lisabonu a přílet na Azory. Ranní odlet z Lisabonu na ostrov Faial nazývaný též jako "modrý ostrov" . Říká se, že nikde jinde nenajdete tolik květů hortenzií . Cestou z letiště vyrazíme na krátkou procházku ke skalnímu útvaru Morro de Castelo Branco , hnízdišti ptáků buřňáků. Poté už zamíříme na naše ubytování nedaleko krásných lávových jezírek ve Varadouro na pobřeží Atlantiku.  
3. den: Dnes se vypravíme ke kráteru Caldeira a poté na jednoduchý trek kolem levády (zavlažovací kanál) v severní části ostrova. Po snídani nás čeká vyjížďka k jícnu obrovského  kráteru Caldeira  s úctyhodnými rozměry 7 kilometrů po obvodu a 400 metrů do hloubky. Strmé stěny kráteru pokrývají husté porosty kapradin, jalovců a endemických keřů faya, které také daly ostrovu jméno. Pak se vypravíme na jednoduchý trek, který zvládne opravdu každý (cca 2,5 hodiny),  divokou přírodou kolem levády  v severní části ostrova. Tato pohodová procházka potěší každého milovníka přírody. Půjdeme skrze lesy, pastviny, buší hortenzií a budeme se kochat nádhernými výhledy na severní pobřeží ostrova Faial.
4. den: Relax v lávových jezírkách, návštěva vulkánu Vulcao dos Capelinhos. Při návštěvě tohoto ostrova není možné vynechat vulkán Vulcao dos Capelinhos , který se vynořil na západním pobřeží z hloubky oceánu roku 1957. Zdejší krajina připomíná měsíční krajinu a je tak častým cílem filmových štábů. Zájemci mohou dojít na mys pěší túrou přes další vulkány (asi 3 hodiny nahoru – dolů), ostatní se svezou autem. Můžete zde navštívit vulkanické centrum Capelinhos , kde se nachází interaktivní muzeum, zabývající se vulkanickou činností. Nutností je pěší prozkoumání okolí vulkánu, opodál se lze i vykoupat a na závěr nás bude čekat piknik při západu slunce na nejzápadnějším bodě Evropy (v případě příznivých podmínek).
5. den: Prohlídka hlavního města Horta, přesun na ostrov Pico. Dopoledne nás čeká vyhlídka na záliv Caldeira do Inferno a prohlídka hlavního města Horta, proslulého především svým jachetním přístavem s kresbami od námořníků . Dopřejeme si zde chvíli odpočinku v některé z místních kaváren či restaurací, ve kterých se setkávají jachtaři z celého světa. Na tržnici můžete zase nakoupit lokální produkty . Odpoledne se z přístavu přesuneme trajektem na ostrov Pico, který je známý svým dezertním vínem, a dominuje mu nejvyšší hora Portugalska (2 351 metrů n. m.), která je zároveň jedním z nejkrásnějších vulkánů na světě .  Zájemci o výlet za pozorováním velryb pojedou z Faialu na Pico katamaránem . Součástí tohoto tříhodinového výletu je povídání mořského biologa o kytovcích , které cestou uvidíte. Šance na spatření velryb a delfínů je zde opravdu vysoká, však také tyto dva ostrovy historicky prosperovaly zejména z lovu velryb (do roku 1981). Výlet není v ceně zájezdu (cca 65 €) a účast je třeba nahlásit předem. Ubytování na tři noci v městečku Sao Roque.  
6. den: Celodenní cyklookruh po sopečkách a severovýchodě ostrova Pico s koupáním. Dnes nás čeká okruh na kolech po hřebenovce východu ostrova. Nejprve projedeme středem ostrova se spoustou horských ples , přičemž budeme míjet cca 1 000 metrů vysoké kopečky. Budeme se kochat divokou přírodou , kde mlhu střídá sluníčko a cesty křižují pasoucí se krávy či divocí koně. Poté sjedeme na pobřeží u Terra Alta a budeme se pohybovat kolem oceánu.  Trasa cyklovýletu je nenáročná a zvládně ji i méně zdatný cyklista. Je třeba počítat se silnějším větrem, mírně nahoru a dolů, cca 25 km. Na závěr dne navštívíme Adegu (sklep), kde okoštujeme několik druhů místních likérů a pálenek .
7. den: Návštěva lávových jeskyní Gruta das Torres, návštěva vinařství a muzeum velrybářství. Ráno nás čeká  návštěva lávových jeskyní Gruta das Torres  (Cena 8€ dospělý, junioři a senioři 4€). Poté se vykoupeme v oblasti vinhoradů pod ochranou Unesca, zavítáme do vinného sklípku na košt vína a místních sýrů. V Lajes navštívíme muzeum velrybářství  a zrelaxujeme na pobřežní promenádě. . Alternativní program: celodenní výstup na nejvyšší horu Portugalska Ponta do Pico (2351 m). Je to náročná, cca 8 hodin dlouhá túra s místním horským vůdcem. Účast nutno nahlásit předem, trek není v ceně zájezdu (cena cca 50€).
8. den: Dopoledne túra do lávových polí, odpoledne přesun trajektem na São Jorge. Ráno se vydáme na výlet kolem divokého pobřeží z černé lávy , prohlédneme si malebné vesnice s typickou azorskou architekturou , četné útesy a vinohrady obehnané lávovými zídkami. Navštívíme vulkanické centrum se simultátorem zemětřesení. V zapadlé hospůdce ochutnáme steak z místních krav,  a poté se přesuneme trajektem na ostrov São Jorge. Ubytujeme se ve městečku Velas, které je důležitým přístavem s osobitou azorskou architekturou a na zdejších budovách se odráží slavná minulost ostrova. Ostrov Sao Jorge je charakteristický svými strmými skalisky svažujícími se přímo do oceánu - tzv. Fajas. 
9. den: Sýrárna, návštěva kávových plantáží, túra divokou přírodou do Adegy. Ráno zamíříme do nedaleké sýrárny s ochutnávkou výtečného portugalského sýra , který je proslavený i daleko za hranicemi tohoto ostrova. Poté nás čeká přejezd na opačnou stranu ostrova a dvouhodinový trek na faju, kde zavítáme do Adegy (starý vinařský dům) a ochutnáme zde typická jídla ostrova Sao Jorge. Poté se přesuneme na další faju, kde jsou malé kávové plantáže , a nahlédneme na políčka místních zemědělců.
10. den: Výlet s výhledy na překrásné krátery, připomínající golfové jamky a okolní ostrovy zakončený koupáním v lávových jezírkách Faja do Ouvidor. Dnes se budeme toulat po nejvyšším pohoří ostrova v cca 1000 metrech n. m.. Cesta nabízí výhledy na překrásné krátery , připomínající golfové jamky a okolní ostrovy (Pico, Faial, Graciosa,Terceira). Krátkou procházkou si vyšlápneme i nejvyšší horu ostrova Sao Jorge . Odměnou nám bude koupání v lávových jezírkách Faja do Ouvidor . 
11. den: Společně se vypravíme na nejkrásnější trek na ostrově „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“. Dnes nás čeká nejkrásnější trek na ostrově „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“ . Jedná se opravdu o unikátní místo, které bylo prohlášeno přírodní rezervací . My se vydáme na dvouhodinový sestup z hor k oceánu skrze svahy poseté hortenziemi a jinou divokou květenou. Po cestě bude možnost osvěžit se koupáním pod vodopádem a v laguně . Na pobřeží si trošku odpočineme v místní hospůdce a vypravíme se na zbytek cesty (nahoru/dolů další 1,5 hodiny do cíle).
12. den: Odlet do Prahy dle letového řádu s přestupem na Sao Miguel nebo Terceiře a v Lisabonu.