To nejlepší z Madeiry + TURISTIKA (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
2 termíny od 12. května 2025

Cena zájezdu

od 34 990 Kč


Výjimečný poznávací zájezd, během kterého objevíte to nejzajímavější z Madeiry. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Vystoupáte na horu Pico Grande, projdete se vavřínovými lesy a podél levád. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Dopřejte si kombinaci čarokrásné přírody s turistikou a prožijte Madeiru! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 56 x 45... Celý popis

To nejlepší z Madeiry + TURISTIKA (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

září 2024

12.09. - 19.09.2024 čtvrtek - čtvrtek
snídaně letecky
34 990 Kč
cena za 8 dní

květen 2025

12.05. - 19.05.2025 pondělí - pondělí
snídaně letecky
36 990 Kč
cena za 8 dní
20.05. - 27.05.2025 úterý - úterý
snídaně letecky
36 990 Kč
cena za 8 dní

červen 2025

20.06. - 27.06.2025 pátek - pátek
snídaně letecky
36 990 Kč
cena za 8 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Funchal – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • 7x ubytování v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 7x snídaně
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • transfer na všechny výlety uvedené v programu
 • českého průvodce během všech výletů na Madeiře

Cena nezahrnuje

 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • případné přesuny veřejnou dopravou
 • doporučené kapesné: 350 eur/osoba
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 000 Kč

  • Aktivní dovolená

Popis zájezdu

To nejlepší z Madeiry + TURISTIKA (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého objevíte to nejzajímavější z Madeiry. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Vystoupáte na horu Pico Grande, projdete se vavřínovými lesy a podél levád. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Dopřejte si kombinaci čarokrásné přírody s turistikou a prožijte Madeiru!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 56 x 45 x 25 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo jde na palubu letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg, max. délka jedné strany do 150 cm, součet tří stran do 250 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

zastávky na oběd během výletů v restauracích vytipovaných průvodcem a ochutnávky tradiční madeirské kuchyni
večeře – průvodce doporučí speciality v okolních restauracích nebo případným ideálním řešením je bufet s místní kuchyní nedaleko od hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy  do hlavního města Madeiry, Funchalu, následné ubytování.
2. den: Celodenní výlet za poznáním západní části ostrova, během nějž uvidíme nejvyšší madeirské útesy, malebná městečka a vykoupeme se v lávových jezírcích. Dnes se seznámíme se západní částí Madeiry, kde se nad modrým Atlantikem tyčí ty nejvyšší útesy celého ostrova. Ráno se projdeme podél levády a následně po pobřežní promenádě. Tunelem pro pěší projdeme na pláž, podél níž pokračujeme do rybářské vesnice Camara de Lobos, která je proslulá výrobou lodí a tradičním nápojem Poncha. Dále již autobusem zamíříme přes průsmyk Encumeada na náhorní plošinu Paul da Serra . Touto plání, v níž budeme často projíždět hustými mraky a vzápětí nad námi zase vykoukne azurově modré nebe, budeme směřovat až do pohádkového lesa Fanal. Projdeme se mezi mohutnými starými vavříny. Krásnými horskými scenériemi následně sjedeme do malebného městečka Porto Moniz , známého svými lávovými jezírky. Po příjemném koupání se vrátíme na jih podél severního pobřežís mnoha vodopády.
3. den: Pobřežní trek do Porto da Cruz, horský trh. Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale těch pár stojí opravdu za to. Ve stráních nad  městečkem Machico  se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do sedla Boca do Risco . Odtud již vede udržovaná  pěšina po skalních útesech a dále eukalyptovým lesem do Porto da Cruz.  Tuto fantastickou túru zakončíme  výborným obědem  (vyhlášená je zde chobotnice) v restauraci na břehu Atlantiku a s koupáním. ČAS: 4 hodiny / DÉLKA: 11 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: 150 metrů při výstupu, zanedbatelné při sestupu Cestou zpět zavítáme na horský trh . Na této dynamické tržnici nakupuje půlka ostrova každou neděli vždy čerstvé ovoce a zeleninu, bylinky, kytky, chléb, škvarky, koláče... A pěkně to tu žije . Nechybí samozřejmě poncha a cidra (alkoholický mošt), často i živá folklorní muzika a tanečky .
4. den: Východ slunce na Pico Arreiro (1 818 metrů) a přechod na nejvyšší horu ostrova – Pico Ruivo (1 862 metrů) Při východu slunce vyrazíme na přechod hřebenovky, po cca 2,5 hodinách chůze nahoru a dolů dojdeme k chatě pod nejvyšším vrcholem a odkud je to nahoru už jen 20 minut. Nebudeme se vracet stejnou cestou zpět, ale sestoupíme 45minutovou pohodovou procházkou na sever, kde nás bude čekat autobus. V Santaně , známé svými domečky s doškovými střechami , si dáme skvělý oběd a poté zamíříme do vnitrozemí. V Ribeira Frio se projdeme vavřínovým lesem a navštívíme sádky pstruhů. Na závěr nás čeká oblast Monte s kostelem, kde je pohřben poslední český král Karel I.. Zájemci mohou okusit sjezd na proutěných saních (15 EUR/osoba). ČAS: 4 hodiny / DÉLKA: 8 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: střídavé nahoru a dolů, hodně schodů
5. den: Turistika na náhorní plošině Paul da Serra – Lombo Do Mouro. Ráno vyrazíme na náhorní plošinu Paul da Serra, kde nás čeká vyhlídková túra plná zeleně, konvalinek stromovitých, a výhledy na jižní i severní pobřeží. Těšte se na vřesovcový les,  cestu podél levády, průchod několika tunely (nejdelší cca 20 minut), mnoho vodopádů, kontrasty přírody… Tato trasa je naprosto neznámá, takže zde pravděpodobně nepotkáme žádné turisty. ČAS: cca 4-5 hodin / DÉLKA: 15 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: minimální
6. den: Dnes nás čeká projížďka jeepy do opuštěných, jiným dopravním prostředkem nedosažitelných, částí ostrova.  Den plný překvapení a adrenalinu, během kterého se džípy vydáme do opuštěných částí ostrova a nahlédneme do života místních v zapadlých vesničkách ve vnitrozemí. Nebudou chybět krásné výhledy ani off-road madeirskou přírodou.
7. den: Trek Boca da Corrida - Pico Grande - Curral das Freiras. V případě hezkého počasí je toto jeden z  nejkrásnějších horských treků, ze kterého můžete vidět téměř celý ostrov . A to během dvouhodinového mírného stoupání a následného 2hodinového klesání do Údolí jeptišek (800 metrů převýšení). Silní jedinci si mohou trek prodloužit o prudký  výstup na horu Pico Grande – 1 657 metrů  (prodloužení o 1,5 hodiny). Poté zrelaxujeme v Údolí jeptišek a den ukončíme „žranicí“ v tradiční restauraci, kde vaří pouze masové špízy – národní jídlo Espetada. ČAS: 5-6 hodin / DÉLKA: 9 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: sestup dolů je dosti náročný na kolena
8. den: Odlet zpět do ČR .