Feldkirch - Švýcarsko - kraj Heidi a rozkvetlých hor

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel **** Doprava: autokarem Strava: vlastní

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Feldkirch - Švýcarsko - kraj Heidi a rozkvetlých hor

Švýcarsko - kraj Heidi a rozkvetlých hor:
Květinový ostrov Mainau – Rýnské vodopády – Stein am Rhein – Bodamské jezero – Lichtenštejnsko – Vaduz – Appenzell – Säntis – Ebenalp – Wildkirchli-Äscher – Lindau – Feldkirch – Bad Ragaz – Wangs – Heididorf


NOVINKA

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v pozdních večerních hodinách (Česká Třebová kolem 20. hod.) směrem Praha, Mnichov a Bregenz.
2. den: : Časně ráno přijedeme přes trojmezí Švýcarska, Německa a Rakouska k jednomu z největších předalpských jezer Bodamskému jezeru , ze kterého vytékají světoznámé Rýnské vodopády. Tady nás čeká ranní procházka k gigantickým vodopádům, které jsou nejvodnatější v Evropě. V městečku Stein am Rhein si prohlédneme hrázděné domy s freskami z 16. a 17. století a nenecháme si ujít Rathausplatz, který je považovaný za nejmalebnější náměstí ve Švýcarsku. Odpoledne nás čeká návštěva květinového ostrova Mainau. Zažijeme jej v čase plného květu a užijeme si nádhernou růžovou zahradu, pavilon motýlů i překrásné jezerní zahrady. Poté odjedeme na ubytování do hotelu v historickém městečku Feldkirch, ležícím na úpatí horských velikánů. Tady se ubytujeme a pro zájemce je připravena večeře. Večer se pak můžeme samostatně vydat na prohlídku malebného centra.
3. den: : Po snídani se vydáme na výlet do kraje dívenky, proslavené díky knize Heidi děvčátko z hor . Ve vesničce Heididorf u Maienfeldu se přeneseme v čase zpět do 19. století a navštívíte původní Heidihaus , dům Heidi, který je zařízen podle knižní předlohy. Z malebných lázní Bad Ragaz pak vyjedeme lanovkou na Pizol do nádherné oblasti Heidina kraje. Odpoledne se přejedeme přes Lichtenštejnsko, kde se projdeme v hlavním městě Vaduz a kde zájemci mohou vyšplhat až ke knížecímu hradu. Večer se vrátíme na ubytování do Feldkirchu, kde bude pro zájemce připravena večeře.
4. den: : Po snídani opustíme ubytování a vyrazíme do švýcarského Appenzellu . Dopoledne vyjedeme lanovkou na vrch Ebenalp , odkud se budeme kochat překrásnými výhledy na jedinečně zvrásněný Säntis (2 505 m n. m.). Poté se vydáme ke slavnému skalnímu hostinci Wildkirchli-Äscher , který je schovaný pod skálou, k níž je jakoby přilepený. Navštívíme i prehistorickou jeskyni a obydlí poustevníka. Poté si prohlédneme nejtradičnější švýcarskou obec Appenzell, která je zároveň hlavním městem celého kantonu. Zastavíme také na nákup sýrů a čokolád a cestou do ČR neopomeneme ani kouzelné ostrovní městečko Lindau na Bodamském jezeře s malebnými domy ve starých uličkách.
5. den: : Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová kolem 5. hod., další dle trasy).