Rakousko - Turistika V Údolí Glemmtal

cestovani
Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: různé Doprava: autokarem Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Rakousko - Turistika V Údolí Glemmtal

Poznávací zájezd do Alp s lehkou turistikou, to je údolí Glemmtal, ideální lokalita pro příznivce turistiky všech náročností. Okolní vrcholy (1900 – 2100 m) jsou travnaté a oblé, protkané nespočtem značených turistických tras s fantastickými výhledy na okolní Alpské masívy. Karta Joker Card, umožňuje zdarma využití lanovek v údolí, místní dopravu a zdejší aquapark. Zájezd je ideální příležitost pro ty z vás, kdo si chce udělat program přesně dle svých představ, nezávisle na skupině. Nezbytné zázemí k turistickým výpravám poskytuje osvědčený hotel 4* se znamenitou stravou a relaxačním wellness.

Zell am See - Saalbach - údolí Glemmtal - Talschluß – Leogang - Wildenkarkogel - Kohlmaiskopf - Hinterglemm - Reiterkogel - Zwölferhorn - Salcburk

Orientační ceny vstupného: Glemmtal - Golden Gate Bridge 9 €
Salcburk – Hohensalzburg – vstup vč. knížecích pokojů a zubačky T/Z (dospělí) 15,50 €
Salcburk – Mozartův rodný dům (dospělí) 11 €
Salcburk: Residence 12 €

V ceně zájezdu je zahrnuta "Joker Card", která zajišťuje bezplatné využití vybraných lanovek (každou vždy 1x denně T/Z), linkové autobusové dopravy v údolí, projížďky lodí, bezplatné návštěvy některých muzeí a bazénu v celém údolí Glemmtal. Na některé atrakce v údolí obdržíte na základě této karty pouze slevu. Více informací najdete na http://www.ckmauthner.cz/saalbach-hinterglemm-joker-card

Na co se můžete těšit: Turisticky příjemná oblast údolí Glemmtal
Karta Joker Card v ceně
Odpočinek, koupání, turistika
Visutý most Golden Gate Bridge

Doprava: autokarem

Nástupní místa: 05.07. - 10.07. odjezd D + Ostrava (+500)
09.08. - 14.08. odjezd D + Ostrava (+500)

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování: různé

hotel **** v Saalbachu, prostorné, designové dvoulůžkové pokoje a rodinné apartmány s vlastním příslušenstvím, Sat-TV a balkonem. Hotelovým hostům je k dispozici wellness a saunový svět.

hotel****

UBYTOVÁNÍ
- 5x ubytování v Saalbachu, hotel **** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím a balkonem
- Hotel **** v Saalbachu, prostorné, designové dvoulůžkové pokoje a rodinné apartmány s vlastním příslušenstvím, Sat-TV a balkonem. Hotelovým hostům je k dispozici wellness a saunový svět.
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
5x polopenze - bohatá snídaně, večeře o 4 chodech a salátový bufet, 5x odpolední svačina (koláč, uzenina). Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v ranních hodinách do Rakouska. Cestou klimatické lázně ZELL AM SEE , na břehu stejnojmenného jezera, procházka historickým centrem města a po jezerní promenádě. Odpoledne příjezd do údolí GLEMMTAL , obklopeného travnatými horami Pinzgau a Kitzbühelskými Alpami. Ubytování na hotelu v SAALBACHU , večeře.
2. den: Poznávání údolí GLEMMTAL – Talschluß (Konec údolí) – turistický ráj s trasami nejrůznějších délek a náročností, podél nespočtu vodopádů. Největší lanový park Rakouska TOP OF , zavěšení na laně můžeme "přeletět" celé údolí. Hlavní atrakcí je 200 m dlouhý visutý most Golden Gate Bridge , spojující ve výšce 42 m obě strany údolí a navazující na 1 km dlouhou stezku v korunách stromů. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.
3. den: Z LEOGANGU v sousedním údolí, výjezd lanovkou na vrchol ASITZ . Méně zdatní turisté se mohou po procházce k vrcholu Asitzkopf (1914 m) vrátit k čekajícímu autobusu a tím se vrátit zpět do údolí Glemmtal. Vrchol Asitzkopf skýtá panoramatický výhled na okolní Alpské masívy. Zdatnější turisté mohou pokračovat značenou turistickou stezkou přes vrcholy WILDENKARKOGEL (1910 m), PRÜNDELKOPF (1 881 m) až k vrcholu KOHLMAISKOPF (1749 m) a odtud se vrátit lanovkou, popřípadě pěšky, zpět do hotelu. Ti nejzdatnější pak návrat do hotelu pěšky.
4. den: Dopoledne se nabízí výjezd lanovkou ze sousedního střediska HINTERGLEMM , a následný pěší výstup na vrchol REITERKOGEL (1818 m). Odpoledne se nabízí možnost využití lanovky na severní straně údolí na vrchol ZWÖLFERKOGEL (1983 m) s úchvatnými panoramaty na ledovce Vysokých Taurů. Díky kartě Joker Card a husté frekvenci místních autobusů pendlujících údolím si můžeme program udělat podle svých představ.
5. den: Volný den, odpočinek a případné koupání v aquaparku v Saalbachu nebo turistika s využitím lanovky Schattbergbahn a následně po dálkové hřebenové stezce Pinzgauer Spaziergang přes vrcholy vyšší 2000 m.
6. den: Po snídani odjezd na prohlídu SALCBURKU (UNESCO), "Řím severu" - historické centrum , Getreidegasse – Mozartův rodný dům, Domplatz, pevnost Hohensalzburg, zámek Mirabel s velkolepými zahradami. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, Praha cca ve 22.30 hod.