Rakousko - Za romantikou alpských salaší*

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: různé Doprava: autokarem Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Rakousko - Za romantikou alpských salaší*

Zájezd pro milovníky panenské přírody
• vybrané trasy s výhledy
• úžasný start do zájezdu "balkónem" Ewige Wand
• horskými cestami k chatám za občerstvením
Nově sestavený atraktivní program po nejoblíbenějších trasách z pobytového St. Martina je ideální pro zdatné horské cyklisty nebo elektrokola. Naše trasy vedou romantickými údolími a na planiny se starými rázovitými horskými salašemi zvoucími k občerstvení. Stoupání na vyhlídkové vrcholy a náhorní planiny nám usnadní autobus i lanovka. Zavedeme vás na proslavená i tajná místa po stezkách a horských silničkách kolem průzračných alpských bystřin i vodopádů, překrásných jezer i jezírek do oblasti Severních vápencových Alp a Taur. Denně se budeme kochat čarokrásnou přírodou.

Povrch a profil: zvlněný a hornatý, povrch asfalt a šotolina.

Poznámka: Trasy po značených cestách s horským profilem.
večerní návštěva Therme Amadé (uskuteční se při zájmu min. 10 účastníků). Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15. h + na celý den 1x za pobyt.

Poznámka II: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Trip.

Stravování: polopenze

4x polopenze. Snídaně v Pensionu Heidi. Večeře v restauraci Gasthof Post (200 m od Heidi, vyhlášená kuchyně, důraz na regionální produkty): polévka, salát, výběr ze dvou hlavních jídel, dezert. Stravování začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Ve společenské místnosti Pensionu Heidi možnost neformálního posezení, konzumace nápojů (za Kč).

Ubytování: různé

4x ve studiích a apartmánech (www.apartmany-heidi.cz) pro 2–4 osoby s 2–4lůžkovými ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–7 osob. Sleva 1200 Kč/os./pobyt na přistýlce. Příplatek za pokoj obs. 1 os. 2000 Kč/os./pobyt. WiFi zdarma. V jídelně možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, stolní fotbal.

Program zájezdu

1. den: Ranní přesun do Rakouska. Z Bad Goisern k balkónu Ewige Wand a chatě Rathlucken Hütte. Úbočím horského masívu Predigstuhlu k jezeru Hallstätter See (20 km). Nebo rovinatý okruh z Bad Goisern okolo jezera Hallstätter See s návštěvou pitoreskního Hallstattu (28 km).
2. den: Panenským údolím Ursprungtal kolem salaší do srdce Schladmingských Taur k překrásným horským jezírkům Giglachseen a horské chatě Mattis- Hütte, sjezd do Schladmingu. Zájemci o prodloužení si mohou zajet do údolí Obertal lemovanému salašemi (41/59 km).
3. den: Busem mýtní silnicí Postalmstrasse na náhorní planinu Postalm, na kolech k salaším a panoramatický sjezd po staré Postalmstrasse do Unterscheffau zapomenutým údolím Klausgraben (43 km).
4. den: Okruh z Filzmoos jižním úbočím Dachsteinu a Bischofsmütze - od 400 let starých horských chat Hofalmen (občerstvení, panoramata) přes sedlo Langeggsattel a kolem říčky Neubach do Lungötz. Po panoramatické cestě přes salaš Karalm do St. Martina (38 km).
5. den: Ze St. Martina podél říčky Lammer a přes salaš Edtalm a vrchol Hornspitz (1433 m n.m.) do Russbachu nebo zkrácená varianta do Russbachu přímo (24/42 km). Návrat do ČR.