Vídeň - Kulturní a přírodní poklady UNESCO - NOVINKA ****

cestovani
Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel **** Doprava: autokarem Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Vídeň - Kulturní a přírodní poklady UNESCO - NOVINKA ****

Jedinečné zahrady v Tullnu, ochutnávka z Burgenlandska – historické město Eisenstadt, velikán světové klasické hudby Josef Haydn, Rust – nejhezčí vinařské městečko na břehu Neziderského jezera, vyjížďka lodí v Národním Parku Neziderské jezero, Schönbrunn – barokní zámek s rozsáhlými zahradami – světové kulturní dědictví UNESCO, 01.05. Státní svátek – nečerpáte dovolenou!

nas_tip: Jedinečné zahrady v Tullnu, ochutnávka z Burgenlandska – historické město Eisenstadt, velikán světové klasické hudby Josef Haydn, Rust – nejhezčí vinařské městečko na břehu Neziderského jezera, vyjížďka lodí v Národním Parku Neziderské jezero, Schönbrunn – barokní zámek s rozsáhlými zahradami – světové kulturní dědictví UNESCO, 01.05. Státní svátek – nečerpáte dovolenou!

Poznámky: Průvodce: Dagmar Fialová

Doprava: autokarem

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Praha, Jihlava.

Za příplatek 200 Kč/osoba: Trutnov, Jaroměř a Hořice.

Ubytování: hotel ****

Hotel **** s bohatou snídaní. Ve 2-3 lůžkovém pokoji mohou být ubytované maximálně 2 dospělé osoby a dítě do 13,9 let. K dispozici vnitřní bazén.

Program zájezdu

1. den: ráno odjezd autobusu z nástupních míst, odpoledne návštěva zahrady v Tullnu, která je v Evropě jedinečná první, ekologická inspirující zahrada, rozkládající se na ploše 50 ha. Tvoří ji na 70 různých druhů zahrad. Zajímavostí je, že zdejší zahrady jsou budovány na ekologické bázi, v souladu s biohospodářstvím a nepoužívají se zde tedy žádná umělá hnojiva ani postřiky. Některé zahrady mají zajímavé názvy jako Tanec čarodějnic, Zahrada léčivé vody nebo Nebeská stěna. V zahradě jsou i osázené terasy, je zde spousta možností k odpočinku a posezení, i obchod, kde si můžete zakoupit semena na vaši zahradu. V zahradách je i vyhlídková věž a stezka v korunách stromů, ze kterých si uděláte dobrý přehled o zdejším rozsáhlém areálu. K večeru příjezd do hotelu jižně od Vídně do Vösendorfu, ubytování.2. den – snídaně, přejezd do Burgenlandska. Zastávka v hlavním městě Eisenstadtu, města rodu Esterházyů a Josepha Haydna – pěší okruh městem kolem zámku rodiny Esterházy ze 17. století, Haydnův dům. Poté přejezd do Rustu, vinařského městečka, které vás očaruje svou středověkou atmosférou a nádhernou květinovou výzdobou. Prohlídka historické části města – barokní radnice, Rybářský kostel, měšťanské domy a vinárny, kde si můžete posedět u skleničky vína. Procházka ulicí Storchenstrasse, kde má každý dům své specifické domovní znamení – čapí hnízdo na komíně. Přejezd do obce Mörbisch am See, která je přitažlivá svými úzkými uličkami a typickými maďarskými venkovskými domky. Vyjížďka výletní lodí (jízdenka v ceně) v Národním Parku Neziderské jezero, který je ve společném vlastnictví Rakouska a Maďarska. Snad nikde jinde v Evropě se nenajde taková rozmanitost živočišných a rostlinných druhů na tak malém prostoru jako právě zde. Ne nadarmo přijalo UNESCO tento jediný stepní NP v Evropě na Seznam světového dědictví. Večer návrat na hotel.3. den – snídaně, odjezd do Schönbrunnu a příjemně strávené dopoledne v bývalé letní rezidenci Habsburků. Je to jeden z nejvelkolepějších barokních areálů v Evropě, který je zapsán na seznam UNESCO. V rámci návštěvy areálu můžete navštívit nejen zámek a jeho komnaty (velký okruh s audio průvodcem), ale i atrakce v jeho rozsáhlých zahradách jako je bludiště, zahrady korunní princezny, oranžérie a vyhlídková terasa Goriette (zvýhodněná vstupenka cca 34 Euro). Po poledni odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).