Vídeň po stopách Habsburků a secese

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 22. září 2018
od 3 390 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Vídeň, dřívější císařská metropole a stále centrum kultury plné života, se zámky Habsburků a paláci vznešených rodů, ale i moderními budovami, s řadou významných muzeí a krásnými zahradami a parky. Vydejte se po stopách slavného rodu Habsburků. Poznejte kouzlo starého mocnářství, vídeňského valčíku a secesních kaváren i tvář moderního velkoměsta. Celý popis ...

Termíny a ceny

září 2018

22.09. - 23.09.2018 sobota - neděle
snídaně autokarem (Praha)
3 390 Kč
cena za 2 dny (1 noc)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • 1 ubytování
 • 1 snídani
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • fakultativní služby, místní dopravu, pobytová taxa, vstupy do objektů muzeí a na výstavy cca 80 EUR
 • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 80 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 650 Kč)

Popis zájezdu

Vídeň po stopách Habsburků a secese

Vídeň, dřívější císařská metropole a stále centrum kultury plné života, se zámky Habsburků a paláci vznešených rodů, ale i moderními budovami, s řadou významných muzeí a krásnými zahradami a parky. Vydejte se po stopách slavného rodu Habsburků. Poznejte kouzlo starého mocnářství, vídeňského valčíku a secesních kaváren i tvář moderního velkoměsta.
Pořadatelem zájezdu je IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Stravování: snídaně

Kontinentální snídaně.

Doprava: autokarem

Nástupní místo Praha.

Ubytování: hotel

ubytování je zajištěno na okraji Vídně, v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách odjezd z Prahy. Zámek Schönbrunn, velký okruh včetně zahrady, zámky Horní a Dolní Belveder, prohlídka i s francouzským parkem, chrám sv. Karla Boromejského, náměstí Marie Terezie, přírodovědné muzeum, mj. sbírky Štěpána Lotrinského, manžela Marie Terezie, kavárna, budovy postavené Františkem Josefem na Ringu, Parlament, Nová radnice, Vídeňská universita. Odjezd na ubytování.
2. den: Snídaně. Vídeň: Hofburg, habsburské sídlo, Muzeum Sissi s císařskými apartmány a stříbrnou klenotnicí, návštěva Schatzkammer (Zlaté klenotnice), augustiniánský svatební kostel Habsburků, kavárna Sacher, možnost oběda, hrobka rodu Habsburků, Kärtnerstrasse, chrám sv. Štěpána, Příkopy, chrám sv. Petra, cukrárna Demel, kde císařovny mlsaly, farní kostel Habsburků sv. Michala, v dubnu výstava Vídeňská secese a velká výstava Egon Schiele, v září výstava Claude Monet a Klimt. Na závěr zastávka na okraji Vídně u pěkného parku Lainzer Tiergarten s vilou Hermes císařovny Alžběty. Odjezd do ČR, návrat do Prahy před půlnocí.