Rhodos - Faliraki - studia Elpida

Rhodos

Ostrov slunce - jedno z nejteplejších míst v Evropě, místo s největším počtem slunečních dnů v Řecku. Pohádkově krásný ostrov láká návštěvníky antickými i středověkými památkami, nádhernými plážemi, nedotčenou přírodou a čistým teplým mořem. Společně s kvalitními službami je skutečným turistickým rájem.
Zcela jistě vás upoutá množstvím působivých protikladů – rušná letoviska a kosmopolitní město Rhodos na jedné straně, na druhé straně typické řecké vesničky, ve kterých jako by se zastavil čas. Toto místo, požehnané přírodou, vás okouzlí rozmanitostí krajiny a paletou barev. Skalnaté pobřeží přechází v mnohakilometrové písečné a oblázkové pláže na pozadí zelených údolí a poklidných hor.

Město Rhodos
Hlavní město a centrum veškerého dění, je obklopeno písečnými a oblázkovými plážemi a snoubí se v něm realita moderního města plného obchodů a příležitostí k zábavě s všudypřítomnou minulostí. Na svých procházkách můžete navštívit antické památky nebo památky z období středověku s převládajícími gotickými prvky. Skvostem jsou 5 km dlouhé hradby s četnými střílnami, baštami, hradním příkopem a sedmi branami. Zde je také místo, kde údajně stál jeden ze sedmi divů světa – „Rhodský kolos“. Dnes v tomto prastarém přístavu Mandraki stojí dvě bronzové sochy jelena a laně, které jsou symbolem města i celého ostrova. Uvnitř hradeb najdete romantické uličky, nádherná zákoutí, spousty obchodů, restaurací a bouřlivý noční život. Vyvrcholením je prohlídka velmistrovského paláce a rhodského muzea.

Faliraki
Největší letovisko na ostrově. Rozkládá se podél několik kilometrů dlouhé písečné pláže s velmi dobrým přístupem do vody a mělkou a teplou vodou. Kromě této pláže se zde nachází další písečná pláž, Kathara Bay, a je zde i jediná nuda pláž na ostrově. V těsné blízkosti se nachází malé romantické skalnaté pláže Ladiko a pláž Anthony Queena.
V noci je letovisko plné rušných barů, restaurací a obchodů.
Významná je i poloha letoviska – pouhých 15 km od hlavním města, se kterým je spojeno dokonale fungující autobusovou a lodní dopravou. Stejné spojení je i opačným směrem se starobylým městečkem Lindos.
Pro svou úchvatnou atmosféru, kvalitní služby, možnosti četných výletů a nádherné koupání patří Faliraki k nejoblíbenějším letoviskům na ostrově.

Lindos
Čarovné městečko – zkamenělý sen. Jde o nejromantičtější město na ostrově se spoustou historických památek v tradičním řeckém stylu se starověkou akropolí a zříceninou hradu na skále nad městem. Vychutnáte si atmosféru jedinečné kombinace Řecka, Itálie a orientu.
V okolí se nacházejí romantické pláže.

Výlety
Autobusový okruh po strově: Celodenní výlet – navštívíte zříceniny starověkého města Kamiros, údolí motýlů a město Lindos.
Prohlídka města Rhodos: Půldenní výlet, odborný výklad v češtině s individuálním volnem v historickém centru.
Aquapark: Přímo v letovisku Faliraki, jeden z největších řeckých aquaparků.
Ostrov Symi: Celodenní lodní výlet na sousední malebný ostrůvek.
Řada lodních výletů se šnorchlováním a koupáním na odlehlých plážích, výlety lodí se skleněným dnem.
Vřele všem doporučujeme zapůjčení automobilu, který vám umožní návštěvu odlehlých pláží a romantických zátok nebo i historických památek podle vašeho přání a výběru.

  • ubytování: studiaubytování: studia
    strava: vlastnístrava: vlastní
    doprava: leteckydoprava: letecky
    • Pobytové zájezdy
    • Pobyty u moře