To nejlepší z Athén + DELFY + OSIOS LUKAS (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 9. října 2024

Cena zájezdu

od 22 990 Kč


Výpravný eurovíkend s průvodcem do bájného Řecka, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Athén a okolí. Objevíte majestátní Akropoli, vystoupáte na Lykavittos a odhalíte krásy posvátných Delf. Ponoříte se do tajů významné věštírny a navštívíte pravoslavný klášter Osios Lukas. Vydejte se s námi po stopách dávné minulosti a poznejte víc než jen Athény! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo... Celý popis

To nejlepší z Athén + DELFY + OSIOS LUKAS (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

09.10. - 13.10.2024 středa - neděle
snídaně letecky
22 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Athény-Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • fakultativní výlet do Delf a kláštera Osios Lukas (doprava)
 • 4x ubytování
 • 4x snídani

Cena nezahrnuje

 • zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • přesuny v Athénách: 9 EUR / celý pobyt (pětidenní jízdenka)
 • vstupné na místě, včetně Delf a kláštera Osios Lukas
 • doporučené kapesné přibližně 250 EUR (včetně vstupné a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 700 Kč

  • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

To nejlepší z Athén + DELFY + OSIOS LUKAS (letecky z Prahy)

Výpravný eurovíkend s průvodcem do bájného Řecka, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Athén a okolí. Objevíte majestátní Akropoli, vystoupáte na Lykavittos a odhalíte krásy posvátných Delf. Ponoříte se do tajů významné věštírny a navštívíte pravoslavný klášter Osios Lukas. Vydejte se s námi po stopách dávné minulosti a poznejte víc než jen Athény!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Archeologické lokality

Dospělý 1500.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel

ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování v menších pokojích s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Přílet do Athén, dle příletu podvečerní procházka centrem města. Přílet kolem poledne do Athén , ubytování a odpolední seznámení se s městem – prohlídka nejkrásnějších staveb z období počátku novodobého řeckého státu (budovy Národní knihovny, Athénské univerzity a Akademie věd – tzv. Trilogie ) a procházka na náměstí Monastiraki . Společná brzká večeře v jedné z typických řeckých taveren a poté individuální volno v oblasti Monastiraki, které bývalo místem tradičních trhů a kde je v současnosti spousta typických řeckých taveren, kaváren a obchůdků. Návrat na hotel individuálně
2. den: Tento den bude patřit nejznámějším památkám areálu Akropole či prohlídce řecké i římské agory. Ráno přesun metrem k UNESCO památce  Akropoli, zde komentovaná prohlídka areálu této nejznámější athénské památky. Uvidíme zde vstupní bránu Propylaje, chrám bohyně Athény Parthenon, Erechtheion   s nádhernými karyatidami, nejstarší zachované divadlo na světě – Dionýsovo divadlo  – a stále používané  odeion Heroda Attika . Okolo pahorku   Areopagos  přejdeme na římskou agoru , kde si prohlédneme známou Věž větrů a pokocháme se výhledem na Plaku. S krátkou zastávkou u Hadrianovy knihovny se přesuneme na řeckou agoru – místo, kde podle tradice vznikla demokracie. Zde uvidíme nejzachovalejší starověký chrám (Héfaisteion), tehdejší „radnici“, matriku a bude možnost navštívit i místní malé muzeum. Pauza na oběd na náměstí Monastiraki , v jehož okolí je množství taveren, kaváren a obchůdků. Odpolednebude prostor na individuální volno – možno využít k návštěvě muzeí, procházce a nákupům v centru, k cestě doPirea či tramvají k moři aj. Kdo bude mít chuť, může si užít pohled na Athény po setmění při výstupu na nejvyšší pahorek  Lykavittos , kde se nachází kostelíček zasvěcený sv. Jiří (možnost vyjet nahoru lanovkou). Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
3. den: Dnešní celodenní fakultativní výlet nás společně zavede k památkám UNESCO - uvidíme antické město Delfy i klášter Osios Lukas. Případně individuální program Athénách. Celodenní výlet s průvodcem. Vydáme se z Athén severozápadním směrem, z Attiky do Boiótie, kde navštívíme unikátní památku z byzantského období - pravoslavný klášter blahoslaveného Lukáše (Osios Lukas). Jeho centrální kostel vyniká zlatými mozaikami, díky nimž byl chrám zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO .  Po krátké pauze na oběd nás čeká návštěva věhlasné věštírny v Delfách  (UNESCO) . Prohlédneme si tzv. svatou cestu lemovanou pokladnicemi starověkých městských států, Apollónův chrám , místo, kde věštila slavná Pýthie,  divadlo,  stadion   a místní muzeum. Večer návrat na hotel. Nebo individuální program v Athénách.
4. den: Společně si dnes prohlédneme chrám boha Dia, panathénajský i olympijský stadion, přístav či muzea. Ráno přesun metrem k archeologické lokalitě zvané Karameikos - bývalé hrnčířské čtvrti, kde ve starověku vznikala athénská keramika známá po celém tehdejším světě, a především nejrozsáhlejšímu a nejzachovalejšímu starověkému pohřebišti. Odtud budeme pokračovat na Filopapposs nádhernými výhledy na Akropoli. Po obědě si prohlédneme areál monumentálního chrámu boha Dia Olympského, Hadriánův oblouk, Panathénajský stadion a procházku přes Národní zahrady královny Amálie zakončíme na náměstí Syntagma před budovou řeckého parlamentu, kde zhlédneme střídání stráží. Odpolední individuální volno dle vlastních preferencí - nákupy suvenýrů, procházka nejzachovalejší středověkou athénskou čtvrtí Plaka, návštěva nového Muzea Akropole  či Národního archeologického muzea, možnost výletu tramvají k moři nebo metrem do  největšího řeckého přístavu  Pireus, prohlídka   areálu olympijských stadionů. Večer možnost společné večeře v jedné z typických taveren přímo ve čtvrti Monastiraki.
5. den: Dopoledne krátké osobní volno dle vlastních preferencí, transfer na letiště, odlet do Prahy.