Kranjska Gora - Julské Alpy: turistika kolem Triglavu

Julské Alpy: turistika kolem Triglavu Možnost dvoudenního výstupu na Triglav. Vysokohorské putování v oblíbených Julských Alpách, které jsou nejvyšším pohořím ve Slovinsku, s možností krácení jednotlivých tras. Naopak zdatnější účastníci budou mít možnost výstupu na nejvyšší vrchol Julských Alp Triglav 2864 m. Celé území je neobyčejně bohaté na pestrou alpskou květenu. Trasy jsou vedeny i v oblasti Triglavského národního parku. TIP PRO AKTIVNÍ: V ýstup na Triglav: Túra: Aljažev dom (1015 m) – chata Triglavski dom na Kredarici (2515 m) – Mali Triglav (2739 m) – Triglav (2864 m) – chata Dom Planika pod Triglavom (2401 m) – Dolina 7 triglavských jezer – chata Koča pri Triglavskih jezer (1685 m) – chata Koča pri Savici (653 m). Upozorňujeme účastníky, že se jedná o náročný dvoudenní výstup (délka + převýšení) ve vysokohorském terénu s ubytováním v turistické chatě Dom Planika pod Triglavom (2401... Celý popis

Kranjska Gora - Julské Alpy: turistika kolem Triglavu

Termíny a ceny

17.07. - 22.07.2024 středa - pondělí
polopenze autokarem
11 550 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Informace o cenách

Slevy

 • Děti do 15 let
 • Dětská sleva
 • Rodinná sleva
 • Seniorská
 • Skupinová (nad 6 osob)
 • Sleva pro stálé klienty
 • Váleční veteráni a vojáci

Cena zahrnuje

 • přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce

  • Aktivní dovolená
  • Turistika

Popis zájezdu

Kranjska Gora - Julské Alpy: turistika kolem Triglavu

Julské Alpy: turistika kolem Triglavu Možnost dvoudenního výstupu na Triglav. Vysokohorské putování v oblíbených Julských Alpách, které jsou nejvyšším pohořím ve Slovinsku, s možností krácení jednotlivých tras. Naopak zdatnější účastníci budou mít možnost výstupu na nejvyšší vrchol Julských Alp Triglav 2864 m. Celé území je neobyčejně bohaté na pestrou alpskou květenu. Trasy jsou vedeny i v oblasti Triglavského národního parku. TIP PRO AKTIVNÍ: V ýstup na Triglav: Túra: Aljažev dom (1015 m) – chata Triglavski dom na Kredarici (2515 m) – Mali Triglav (2739 m) – Triglav (2864 m) – chata Dom Planika pod Triglavom (2401 m) – Dolina 7 triglavských jezer – chata Koča pri Triglavskih jezer (1685 m) – chata Koča pri Savici (653 m). Upozorňujeme účastníky, že se jedná o náročný dvoudenní výstup (délka + převýšení) ve vysokohorském terénu s ubytováním v turistické chatě Dom Planika pod Triglavom (2401 m), které si účastníci musí doplatit přímo na místě v ceně cca 30 € (cena za ubytování v rezortu Špik, která je zahrnuta v ceně zájezdu tím pádem propadne). Možnost dokoupení jídla a pití na horské chatě. Ubytování na horské chatě se slevou 4 € s vlastním ložním prádlem nebo spacím pytlem. Ubytování je zajištěno ve velkých pokojích s více postelemi. Pro výstup na Triglav doporučujeme mít rukavice, helmu a ferratový set. Výstup na Triglav vede přes lehkou via ferratu se zajišťovacími prvky – ocelové lano, kramle, skoby, žebřík. Účastníci by neměli trpět závratí (místy nepříjemný pohled do údolí, jinde užší cesta). Skoro po celé délce via ferraty vede jako bezpečnostní prvek ocelové lano.

Program zájezdu

1. den: : 1. DEN Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska. 2. DEN PRISOJNIK/MOJSTROVKA * túra ze sedla VRŠIČ - podle zdatnosti jednotlivých účastníků. VRŠIČ 1611 m - nejvýznamnější horské sedlo, vynikající východiště hřebenových túr. Krácená túra: lehký výstup na vrchol Sleme. 3. DEN ŠPIK * túra Kranjska Gora 850 m - Koča v Krnici - Špik 2472 m - Kačji graben - Kranjska Gora, 9 hodin, převýšení 1622 m. Okružní trasa na jeden z nejvyšších vrcholů Julských Alp. ŠPIK - dominanta severních Julských Alp, panoramatický výhled. Krácená túra: LAGHI DI FUSINE - romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací k jezerům. PLANICE - skokanské můstky. 4. DEN BOVŠKI GAMSOVEC * túra Aljažev dom 1015 m - sedlo Luknia 1758 m - vrchol Bovški Gamsovec 2392 m - Sovatna - Aljažev dom a zpět, 10 hodin, převýšení 1380 m. Bovški Gamsovec - nádherné výhledy na Triglav a jeho známou severní stěnu. Krácená túra: bez výstupu na vrchol, turistika v údolí. 5. DEN VOGEL * lanovkou ke SKI hotelu do výšky 1540 m, túra na Vogel - Dom na Komni - Savica, 7 hodin. Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. Krácená túra: VOGEL - lanovkou a nenáročná túra, návrat dolů opět lanovkou. SAVICA - vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO - klidné ledovcové jezero, možnost vykoupání. V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun. 6. DEN Návrat v ranních hodinách.