Kranjska Gora - Pod štíty Julských Alp (cyklistika s průvodcem)

Pod štíty Julských Alp (cyklistika s průvodcem) Cyklistika v Julských Alpách. TIP: projeďte se na kolech kolem jezer Julských Alp. Cyklistické putování pod zářivě bílými vápencovými štíty Julských Alp s možností pěší turistiky. Čekají vás kouzelné doliny a pěkné cyklostezky. Najdete zde romantická zákoutí s jezery, vodopády a nedotčenou přírodu. Krásné malebné vesnice mají svůj osobitý ráz a jsou vyzdobeny typickými sušáky na seno. Na hotelu budeme mít k dispozici bazén. Celý popis

Kranjska Gora - Pod štíty Julských Alp (cyklistika s průvodcem)

Termíny a ceny

17.07. - 22.07.2024 středa - pondělí
polopenze autokarem
11 550 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Informace o cenách

Slevy

 • Děti do 15 let
 • Dětská sleva
 • Rodinná sleva
 • Seniorská
 • Skupinová (nad 6 osob)
 • Sleva pro stálé klienty
 • Váleční veteráni a vojáci

Cena zahrnuje

 • přeprava, 3x ubytování, 3x polopenze a průvodce

  • Aktivní dovolená
  • Cyklistika

Popis zájezdu

Kranjska Gora - Pod štíty Julských Alp (cyklistika s průvodcem)

Pod štíty Julských Alp (cyklistika s průvodcem) Cyklistika v Julských Alpách. TIP: projeďte se na kolech kolem jezer Julských Alp. Cyklistické putování pod zářivě bílými vápencovými štíty Julských Alp s možností pěší turistiky. Čekají vás kouzelné doliny a pěkné cyklostezky. Najdete zde romantická zákoutí s jezery, vodopády a nedotčenou přírodu. Krásné malebné vesnice mají svůj osobitý ráz a jsou vyzdobeny typickými sušáky na seno. Na hotelu budeme mít k dispozici bazén.

Program zájezdu

1. den: : 1. DEN Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun. 2. DEN Cyklotrasa Camporosso - Tarvisio - Lago di Fusine - Planica - Kranjska Gora - Gozd Martuljek, celkem 35 km. CAMPOROSSO - možnost výletu lanovkou na Monte Santo di Lussari 1788 m. Poutní místo, kde byla nalezena socha Matky Boží. Panoramatické výhledy. Horská vesnička přímo na vrcholu hory s útulnými hospůdkami a obchůdky. LAGHI DI FUSINE - romantická vycházka jedinečnou přírodní rezervací podle jezer. PLANICE - skokanské středisko s mamutím můstkem. KRANJSKA GORA - rekreační středisko . 3. DEN Cyklotrasa Gozd Martuljek - Kranjska Gora - sedlo Vršič a stejnou cestou zpět, celkem 35 km. Na trase je v délce 10 km stoupání a převýšení 800 m. Účastníci na to mají prakticky celý den. Alternativně pěší turistika. VRŠIČ 1611 m - nejvýše položený slovinský průsmyk. Vycházka na vrchol Vršič 1737 m kolem pozůstatků bojů z 1. světové války. Vycházka z místa ubytování k hezkému vodopádu. 4. DEN Cyklotrasa Gozd Martuljek - Mojstrana - Sava Dolinka - Bled, celkem 35 km. Možnost odbočky k vodopádu Peričnik + 10 km. MOJSTRANA - zastávka a vycházka u vodopádu Peričnik. BLED - prohlídka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Možnost vykoupání v jezeře nebo výlet na ostrůvek Blejski otok (možnost zapůjčení pramice) s poutním kostelem. BLEDSKÉ JEZERO - je ledovcového původu, uloženo v malebné kotlině, díky vlivu minerálních pramenů je voda příjemně teplá - až 26 O C. 5. DEN Cyklotrasa Savica - Bohinjské jezero - Ribčev Laz - Bled, celkem 35 km. SAVICA - vycházka k 60 m vysokému vodopádu. VOGEL 1922 m - lanovkou do výšky 1540 m na vrchol Orlova Glava, lehká túra po hřebeni nebo na vrchol Šija (v případě větší skupiny zájemců možnost výstup až na samotný Vogel - výstup tam i zpět - 4 hodiny). Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. BOHINJSKÉ JEZERO - klidné ledovcové jezero, možnost zapůjčení loďky nebo čas na koupání. RIBČEV LAZ - romantické letovisko. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun. 6. DEN Návrat v ranních hodinách.