Slovinsko - hory, moře a přírodní zajímavosti

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: polopenze
2 termíny od 13. června 2024

Cena zájezdu

od 5 990 Kč 7 490 Kč


Slovinsko je nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie. Stejně jako my je od roku 2004 členem Evropské unie. Neleží daleko a není velké a tak na jeho návštěvu stačí několik dnů. Monumentální Julské ALpy, krásná jezera Bled a Bohinj, nejslavnější evropské jeskyně Postojná a pro zpestření italský Terst a zámek Miramare Maxmiliána Mexického, bratra císaře Františka Josefa I. Celý popis

Slovinsko - hory, moře a přírodní zajímavosti

Termíny a ceny

červen 2024

13.06. - 17.06.2024 čtvrtek - pondělí
polopenze autokarem
Sleva 20% 7 490 Kč 5 990 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

září 2024

13.09. - 17.09.2024 pátek - úterý
polopenze autokarem
7 490 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • dopravu autokarem
 • průvodce
 • 2x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
 • 2x polopenzi

Cena nezahrnuje

 • Pro vstup do Postojné je nutná závazná rezervace předem, platba na místě v Eurech. Nutno uvést, zda se jedná o dospělou osobu, studenta do 25 let nebo dítě do 15 let včetně.

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 225 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1400 Kč)

  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Popis zájezdu

Slovinsko - hory, moře a přírodní zajímavosti

Slovinsko je nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie. Stejně jako my je od roku 2004 členem Evropské unie. Neleží daleko a není velké a tak na jeho návštěvu stačí několik dnů. Monumentální Julské ALpy, krásná jezera Bled a Bohinj, nejslavnější evropské jeskyně Postojná a pro zpestření italský Terst a zámek Miramare Maxmiliána Mexického, bratra císaře Františka Josefa I.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: PERLY JULSKÝCH ALP BOHINJSKÉ JEZERO , výjezd lanovkou na vrchol VOGEL s krásnými výhledy na Julské Alpy s jejich dominantou Triglavem, vodopády SAVICE. Prohlídka nejlepšího slovinského letoviska BLED s majestátním hradem na skále vysoko nad Bledským jezerem.
3. den: OKRUH TRIGLAVSKÝM PARKEM - horský amfiteátr Špikova skupina, VRŠIČ - nejvýše položený slovinský průsmyk, SOČA a její pramen, přejezd do Itálie přes sedlo PREDEL, zastávka u krásného PREDELSKÉHO JEZERA, nejhezčí partie italských Julských Alp ve FUSINE.
4. den: SLOVINSKÝ KRAS A JADRAN : Ve Slovinsku se nachází více než 7000 jeskyní. Prohlídka POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ - krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana, 20 km podzemních chodeb. Italské přístavní město TERST a zámek MIRAMARE s překrásným parkem. Noční přejezd.
5. den: Příjezd do Prahy v časných ranních hod.