Slovinsko - cyklostezka - Z Julských Alp k moři

Ubytování: různé Doprava: autokarem Strava: snídaně
žádný termín od 1. ledna 0001

Cena zájezdu

od 19 990 Kč


Slovinsko je relativně nevelká, avšak nádherná země, českými turisty občas neprávem opomíjená. Na jeho území se přitom nachází úchvatná a rozmanitá příroda, bohatá na mnohé zajímavé jevy, včetně unikátních skalních a jeskynních komplexů. Naše putování začneme na severovýchodě Slovinska, kde leží Triglavský národní park. Vykoupeme se v blankytně modrém jezeře Bled, navštívíme hlavní město Lublaň, napříč projedeme slovinským krasem - rájem pro milovníky jeskynního světa a dobrého vína, a naši cyklopouť zakončíme na pobřeží, kousek od strarobylého městečka Piran. To vše za podpory našeho autobusu, který nám bude zavazadla převážet do míst ubytování. Podél celé cesty budeme mít nepřeberné množství možností na občerstvení a ochutnávky místních specialit a vynikajícího slovinského vína. Poslední den strávíme u moře relaxací, nebo projížďkou pobřežní cyklostezkou Parenzana do krásného městečka Piran. Poznámka: Počet elektrokol na zájezdu je... Celý popis

Termíny a ceny

14.09. - 22.09.2024 sobota - neděle
snídaně autokarem
19 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • 6x nocleh se snídaní v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 7 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 675 Kč, přeprava elektrokola 1 000 Kč

    • Aktivní dovolená
    • Cyklistika

Popis zájezdu

Slovinsko - cyklostezka - Z Julských Alp k moři

Slovinsko je relativně nevelká, avšak nádherná země, českými turisty občas neprávem opomíjená. Na jeho území se přitom nachází úchvatná a rozmanitá příroda, bohatá na mnohé zajímavé jevy, včetně unikátních skalních a jeskynních komplexů. Naše putování začneme na severovýchodě Slovinska, kde leží Triglavský národní park. Vykoupeme se v blankytně modrém jezeře Bled, navštívíme hlavní město Lublaň, napříč projedeme slovinským krasem - rájem pro milovníky jeskynního světa a dobrého vína, a naši cyklopouť zakončíme na pobřeží, kousek od strarobylého městečka Piran. To vše za podpory našeho autobusu, který nám bude zavazadla převážet do míst ubytování. Podél celé cesty budeme mít nepřeberné množství možností na občerstvení a ochutnávky místních specialit a vynikajícího slovinského vína. Poslední den strávíme u moře relaxací, nebo projížďkou pobřežní cyklostezkou Parenzana do krásného městečka Piran.

Poznámka: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.
Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno

Stravování: snídaně

snídaně.

Ubytování: různé

hotel/penzion.

Program zájezdu

1. den: odjezd v podvečerních hodinách z ČR přes Rakousko do Itálie.
2. den: ranní příjezd do TARVISIA. První den strávíme na italské straně a projedeme si úchvatnou cyklostezku PONTEBBANA. Sjezd 400 výškových metrů stezkou po tělese bývalé železnice nás povede úzkým údolím říčky Felly. Desítky železničních tunelů a mostů pokrytých perfektním asfaltem a nalajnovanou cestou s úchvatnými horskými scenériemi nás zavedou až do Resuitta, ubytování v hotelu. Možnost varianty bez kol kabinovou lanovkou na MONTE LUSSARI (pro MTB kola možný sjezd) či návštěva městečka (66 km).
3. den: po snídani přejedeme do Tarvisia a na kolech vyrazíme ke Slovinským hranicím a opět po tělese bývalé železnice se budeme nořit do nitra Julských Alp. Projedeme světoznámé slovinské lyžařské středisko KRANJSKA GORA s malebným jezerem JASNA a jeho slavnou sochou "Zlatoroga". Podél řeky Sávy, Triglavským národním parkem, doputujeme až k lázeňskému městečku BLED, ležícím na břehu stejnojmenného jezera. Projedeme i kolem jedné z největších přírodních pozoruhodností Slovinska, soutěsky VINTGAR, která stojí za návštěvu (65 km).
4. den: dále po proudu řeky Sávy po místních silničkách necháme Julské Alpy za zády. Po průjezdu historickým městem KRANJ opustíme horstvo a doputujeme do lublaňské kotliny. Rovinatou krajinou dorazíme do historického jádra hlavního města Slovinska - LUBLANĚ. Nad centrem s Prešerenovým náměstím a Trojmostím se tyčí Lublaňský hrad, z jehož věží je výhled přes celé město až k Julským Alpám (65 km).
5. den: po snídani vyrazíme napříč lublaňskou kotlinou k Dinárským planinám. Krasová plošina je doslova prošpikována jeskyněmi a závrty. Tímto rozsáhlým, velice řídce osídleným územím doputujeme ke světoznámým POSTOJENSKÝM JESKYNÍM. Největší slovinský jeskynní systém měří 20,5 kilometru a průměrné stáří krápníků je padesát tisíc let, nejstarší mají až pět set tisíc let (65 km).
6. den: po snídani nás čeká celodenní toulání slovinským krasem s návštěvami jeho skvostů. Budeme mít dostatek času na prohlídku světoznámých jeskyní, či na zajížďku k proslulému PREDJAMSKÉMU HRADU. Méně frekventovanými silnicemi a lesními cyklostezkami nad hlubokými a rozeklanými údolími dojedeme k dalšímu přírodnímu skvostu Slovinska, ŠKOCJANSKÝM JESKYNÍM, které jsou od roku 1986 na seznamu UNESCO (40 km).
7. den: dnes doputujeme až na okraj Dinárské plošiny, kde se nám otevřou úchvatné výhledy na moře od italského Terstu přes slovinské pobřeží. U přístavního města KOPER se napojíme na cyklostezku vedoucí po tělese bývalé železnice - PARENZANA (56 km).
8. den: celodenní relaxace u moře. Možnost projížďky na kole Parenzanou dále podél pobřeží až do Chorvatska, či návštěva nejkrásnějšího města Slovinska, PIRANU. Podvečerní odjezd přes Rakousko do ČR.
9. den: příjezd do ČR.

Podobné zájezdy