Adventní Madrid + TOLEDO + VEČERNÍ VYHLÍDKOVÁ PROJÍŽĎKA (letecky z Prahy)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Adventní Madrid + TOLEDO + VEČERNÍ VYHLÍDKOVÁ PROJÍŽĎKA (letecky z Prahy)

Kouzlo Vánoc v ulicích Madridu a Toleda… Prohlédnete si madridský královský palác i katedrálu v Toledu. Zjistíte, co skrývají zdejší muzea. Nadchnou vás krásné betlémy a na strom přání si zavěsíte ta svá. Dáte si vynikající tapas, churros, famózní turrón či marcipán. Užijete si adventní trhy, světelnou show i projížďku vánočním autobusem. Dopřejte si pohodu a poznejte advent ve Španělsku!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Královský palác v Madridu

Dospělý 440.00 Kč
Dítě 210.00 Kč
Student 210.00 Kč
Senior 210.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Madridu se dopravíme na hotel, kde se ubytujeme. V závislosti na čase příletu bude následovat první seznámení s městem. V případě příznivého letového řádu poté, co se ubytujeme, bude následovat  krátká procházka po centru historickou čtvrtí směrem k náměstí Plaza Santa Ana , kde se nachází největší koncentrace restaurací, klubů a kaváren v Madridu. 
2. den: Dnešek věnujeme Madridu, který se o adventu pyšní krásnou výzdobou a vždy překvapí něčím novým. Čekají nás vánoční trhy, královský palác, katedrála Almudena a vyhlídková projížďka.  Začneme na Puerta del Sol (socha Medvěda – symbol Madridu) a půjdeme po třídě Calle Mayor na krásné náměstí Plaza Mayor, které je nejdůležitějším madridským náměstím. Právě zde na vás čekají adventní trhy se spoustou stánků, dobrůtek a vánoční atmosféra. Můžete si nakoupit dárky, vánoční dekorace či drobnosti pro radost. Kdo má raději komornější atmosféru, tomu Madrid nabídne několik dalších adventních trhů menšího formátu, na které narazíme během našich procházek.  Kolem královského paláce, královských zahrad Campo de Moro a katedrály Almudena budeme pokračovat na nejstarší náměstí v Madridu – Plaza de la Villa . Hlavní budova na tomto náměstí Casa de la Villa sloužila už od roku 1696 jako Ayuntamiento de Madrid (městská radnice). Na oběd se zastavíme ve slavné kryté tržnici San Miguel a na „zákusek“ můžeme zajít do slavné cukrárny San Ginés , která servíruje churros s čokoládou už od roku 1894. Přes Plaza de España  (slavná socha Dona Quijota) půjdeme směrem k Parque de la Montaña, kde se nachází chrám Templo de Debod  v egyptském stylu a kaple sv. Antonína s Goyovými freskami.  Celá prohlídka bude v duchu adventu a blížících se Vánoc. Hlavní ulice Madridu se celý advent halí do překrásné světelné výzdoby a nechybí ani slavnostní osvětlení nejznámějších madridských památek . Nejlepší možnost, jak si všechna ta světýlka v klidu prohlédnout, je naskočit na „Naviluz“ , což je vánoční vyhlídkový autobus , který vyjíždí ve večerních hodinách a objede s vámi všechna důležitá a zajímavá místa předvánočního Madridu.
3. den: Výlet do historického Toleda, kde si vychutnáme předvánoční atmosféru na historickém tržišti. Projdeme se vstupními branami, nevynecháme pevnost Alcazár a skvostnou katedrálu. Toledo je úžasné město, kde na relativně malém prostoru můžeme vidět římské, maurské (arabské), židovské a křesťanské památky. Historická jedinečnost Toleda byla deklarována v roce 1986 zápisem na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Město se může pochlubit zachovalými vstupními bránami „Alcántara“ a „Bisagra“ , které připomínají arabskou nadvládu. Těmi projdeme do města, po cestě je možné navštívit mešity „Cristo de la Luz“ (10. stol.) a „las Tornerías“ (11. stol.) . Dále naše kroky povedou ke křesťanské pevnosti Alcázar . Určitě si nenecháme ujít velkolepou gotickou katedrálu – jde o ohromnou stavbu, jejíž délka je 140 a šířka 130 metrů. Tato pětilodní katedrála má 22 bočních kaplí a v jejím nitru se mimo jiné nachází muzeum s obrazy slavných malířů (Goya, El Greco, Velázquez, Tizian a další). Poté budeme pokračovat kolem radnice a biskupského paláce ke kostelu S anto Tomé se slavným obrazem El Greca . Nevynecháme ani muzeum tohoto slavného malíře. V židovské čtvrti navštívíme synagogy El Tránsito a Santa María la Blanca. Z křesťanských památek stojí určitě za návštěvu klášter San Juan de los Reyes . Prohlídku Toleda ukončíme na mostě svatého Martina, odkud je krásný výhled na okolní památky. V Toledu na nás dýchne předvánoční atmosféra se stánky na historickém tržišti  s vánočním stromečkem. A kdo bude mít chuť, může v Toledu zůstat až do setmění a pokochat se krásnou světelnou výzdobou tohoto historického města. Zpátky do Madridu se dá dojet úplně lehce místním autobusem. Návrat do Madridu ve večerních hodinách.
4. den: Dnes zamíříme znovu do ulic Madridu. Vydáme se na Gran Vía, na náměstí Cibeles i ke slavným galeriím. Užijeme si světelnou show na stěnách radnice a určitě ochutnáme i skvělé churros. Po populární Gran Vía s řadou obchůdků se suvenýry půjdeme k náměstí Cibeles se známou fontánou a budovou Palacio de Telecomunicaciones , která je současným sídlem radnice.  V posledních letech je nejen tady v Madridu oblíbená světelná show, tzv. videomapping , což je promítání hry světel a barev s vánoční tematikou na stěny honosné radnice s monumentální architekturou. Při procházce po bulváru Paseo del Prado uvidíme 3 slavné galerie – Prado, Centro de Arte Reina Sofia a Museo Thyssen-Bornemisza , které skrývají řadu významných děl od autorů jako Goya, Velázquez, Bosch, El Greco, Degas atd. Odpoledne je můžete navštívit (nebo k večeru, kdy jsou opět pro občany EU na dvě hodiny zdarma). Dojdeme na historické vlakové nádraží Atocha, které je upraveno na tropický skleník. Poté se vydáme do parku Retiro, prvního a největšího parku v Madridu s řadou soch, fontán, paláců i tichých zákoutí. A kdo si bude chtít užít adventní náladu ještě více, může se vydat třeba ještě za madridskými betlémy . Betlémy vystavuje řada místních kostelů, ale jsou k vidění v nejrůznějším podání také v kulturních centrech a různých institucích. Mají tady také strom přání , na který si můžete zavěsit to vaše. A další zimní atrakce, která neodmyslitelně patří k předvánočnímu času, je překvapivě i ve Španělsku, bruslení.  Na vánočních trzích „musíte“ zkusit  famózní turrón , vynikající marcipán, kandované ovoce, nejrůznější variace na cukroví… Vánoce jsou nejsladším svátkem v kalendáři a jistě ochutnáte  „churros con chocolate“ , tedy rozpuštěnou hustou hořkosladkou čokoládu, do které se namáčí smažené tyčinky zvané churros. A u šálku s touto horkou dobrotou se dozvíte, proč se jim vlastně říká churros.
5. den: V závislosti na letovém řádu po snídani individuální program k návštěvě muzeí nebo k nákupům. Poté přesun na letiště a odlet zpět do Prahy. Pokud to letový řád dovolí, bude možnost strávit poslední dopoledne návštěvou muzeí , např. archeologického, královské botanické zahrady, Museo de América nebo muzea voskových figurín, či prohlídkou stadionu Real Madrid .   Pak už bude následovat přesun na letiště a odlet do ČR .