Pohodový týden - Kanárské ostrovy - Fuerteventura s výletem na Lanzarote

Druhý největší ostrov Kanárských ostrovů je známý svými přírodními plážemi s většinou bílým pískem. Díky malé vzdálenosti od Afriky (100 km) zde panuje stálé počasí. Na severozápadě ostrova vane v prvních měsících roku silnější vítr. Pro turistiku je doporučeno období od září do října, s mírným větrem a nejteplejší vodou. Jeden z nejstarších Kanárských ostrovů byl formovaný sopečnými erupcemi mnoho milionů let. Posledních 7 tisíc let žije klidným životem bez vulkanické činnosti. Tomu odpovídá celkový ráz krajiny. Středem ostrova probíhají pohoří se zaoblenými vrcholky, protkané soutěskami. Roztroušené vesničky vítají návštěvníky veselými, barevnými fasádami domů obklopenými zahradami. Zejména ve vnitrozemí zahlédneme políčka aloe vera, farmy se stády koz a osamělé větrné mlýny. Sopečná krajina září tlumenými barvami od světlé přes okrovou po hnědou a stále se mění pod slunečními paprsky i plujícími mraky. Východní pobřeží je... Celý popis

Pohodový týden - Kanárské ostrovy - Fuerteventura s výletem na Lanzarote

Termíny a ceny

06.10. - 13.10.2024 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
43 590 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka včetně letištních tax a poplatků v max. výši 11 400 Kč, 7x nocleh v hotelu, 7x polopenze, transfery z/na letiště, půjčovné mikrobusu, místní doprava dle programu, zpáteční trajekt na ostrov Lanzarote, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 560 Kč, do 85 000 Kč za 1 310 Kč

    • Poznávací zájezdy
    • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

Pohodový týden - Kanárské ostrovy - Fuerteventura s výletem na Lanzarote

Druhý největší ostrov Kanárských ostrovů je známý svými přírodními plážemi s většinou bílým pískem. Díky malé vzdálenosti od Afriky (100 km) zde panuje stálé počasí. Na severozápadě ostrova vane v prvních měsících roku silnější vítr. Pro turistiku je doporučeno období od září do října, s mírným větrem a nejteplejší vodou. Jeden z nejstarších Kanárských ostrovů byl formovaný sopečnými erupcemi mnoho milionů let. Posledních 7 tisíc let žije klidným životem bez vulkanické činnosti. Tomu odpovídá celkový ráz krajiny. Středem ostrova probíhají pohoří se zaoblenými vrcholky, protkané soutěskami. Roztroušené vesničky vítají návštěvníky veselými, barevnými fasádami domů obklopenými zahradami. Zejména ve vnitrozemí zahlédneme políčka aloe vera, farmy se stády koz a osamělé větrné mlýny. Sopečná krajina září tlumenými barvami od světlé přes okrovou po hnědou a stále se mění pod slunečními paprsky i plujícími mraky. Východní pobřeží je divočejší než západní. Na vysoké skalnaté útesy naráží s hukotem obrovské vlny, společně s erozí tvarují skály do zajímavých útvarů. Příležitostí k pěší turistice je nespočet. Ostrov Fuerteventura je ideálním místem pro aktivní dovolenou doplněnou relaxací na pláži. Ubytováni budeme v příjemném hotelu v malém letovisku Caleta de Fuste se zahradami i parky, s živým malým přístavem, elegantní promenádou a nádhernou písečnou pláží v zálivu. Provází Eva Červená.

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR na ostrov FUERTEVENTURA, příjezd do hotelu, ubytování, večeře.
2. den: po snídani přejezd do severního přístavu CORRALEJO, odtud lodí na malý ostrov LOBOS. Okružní výlet po ostrově s výstupem na okraj sopečného kráteru MONTAŇA DE LOBOS s úžasnými výhledy na celý ostrov i vedlejší Fuerteventuru. Z další vyhlídky u majáku je vidět i na sousední Lanzarote. Lodí zpět do přístavu Corralejo, odtud podél pobřeží se zastávkou v Přírodním parku LAS DUNAS s širokým pásmem písečných dun. Příjezd do hotelu, večeře.
3. den: po snídani přejezd vnitrozemím horskou krajinou se zastávkou na vyhlídkách s úžasnými pohledy do krajiny až na západní pobřeží do vesničky Ajuy, odtud podél divokého skalnatého pobřeží s malými zálivy na vyhlídku PUNTA DE LA NAO. Po návratu do obrovských přírodních jeskyní CALETA NEGRA a dále pobřežím až k zálivu PEŇA HORADADA se skalním oknem. Na zpáteční cestě zastávka v městečku PÁJARA se zajímavým kostelem s aztéckými motivy. Příjezd do hotelu, večeře.
4. den: po snídani přejezd na poloostrov JANDIA, do městečka MORRO JABLE , odtud výstup na nejvyšší vrchol ostrova PICO DE LA ZARZA (812 m). Cesta je pohodlná, mírně stoupá, s nesčetnými výhledy na okolní krajinu. Odměnou za námahu je úchvatný výhled na celý ostrov. Na zpáteční cestě zastávka na jedné z hezkých pláží. Přejezd do hotelu, večeře.
5. den: po dřívější snídani přejezd do přístavu CORRALEJO, odtud trajektem na celodenní výlet s obědem na ostrov LANZAROTE. Z nejvyšší hory na ostrově budeme obdivovat úžasnou vyhlídku, navštívíme jeskynní lávový komplex LOS JAMEOS DEL AGUA s podzemní slanou lagunou, který citlivě dotvořil nejznámější kanárský umělec César Manrique. Z NÁRODNÍHO PARKU TIMANFAYA uprostřed nádherné měnící se divoké vulkanické krajiny si určitě odneseme ty nejhezčí zážitky. Zastavíme i u zelené laguny, která vyplnila dno polokráteru. Pozdě odpoledne se vrátíme zpět trajektem na Fuerteventuru do přístavu, odtud do hotelu na večeři.
6. den: po snídani odjezd do vnitrozemí, z městečka ANTIGUA se vydáme na sedlo MARRUBIO (583 m), odtud vystoupáme na jednu z nejhezčích vyhlídek, MORRO VELOSA (675 m) s restaurací. Pak sestup do původního hlavního města BETANCURIE s romantickými uličkami a historickými stavbami. Nechybí zde ani prodejna výborných kozích sýrů či výrobků z aloe vera. Odtud zpět do vesničky Antigua, možnost návštěvy renovovaného větrného mlýna. Zpět do hotelu, večeře.
7. den: po snídani místním busem k salinám, jejichž součástí je muzeum soli. Odtud podél pobřeží na vyhlídku BOMBOY s výhledy na prudký příboj vln, které se lámou o skaliska. Zpět do Las Salinas, možnost koupání v klidném zálivu s černou pláží. Do hotelu buď pěšky po místních cestách (3,5 km) nebo busem.
8. den: snídaně, transfer na letiště, odlet dle letového řádu do ČR.

Podobné zájezdy